“YİĞİT DÜŞTÜĞÜ YERDEN KALKAR”

by Gökhan Telatar
158 okuma

Yeni Ordusporla oynadığımız deplasman mağlubiyetiyle haftayı kapattık. Üzgünüm! Oynanan oyundan çok maçın başında kalemize atılan golün pozisyonu düşündürüyor.  Futbolun en bilinen prensiplerindendir: hatalar oyunu olduğu ve en az hata yapan takım kazanır. Bir başka ifadeyle rakibini hataya zorlayan takım kazanır. Sürprizlere açık bir spor kolu olan futbolun en önemli özelliklerinden biri oynama şeklinin kolay olmasıdır. Bir başka özelliği ise, oynanan oyunda karşılaşmanın sonucunun ne olacağı belli olmamasıdır. Küçük ya da zayıf görünen bir takım, favori yıldızlar topluluğu diye tanımlanan bir takımı yenebilir. Bu nedenle en çok ilgi gören spor dalıdır, futbol.

Grubumuzda bu hafta alınan sonuçlara baktığımızda bu tabloyu çok daha net olarak görmekteyiz.

 Gelelim bu güne?

Pazarspor refleksleri güçlü bir kulüptür.

 Form düşüklükleri, sakatlıklar, cezalar, şanssız yenilen gol, her takım için geçerli ve sezon içinde karşılaşacağı olası durumlardır. Olabilir.

Endişeye mahal vermeden, panik yapmadan tıp dilinde kullanılan bir cümle ile “Teşhisten, tedaviye” …doğru adımlarla yolumuza devam etmeliyiz.

 Biz ne durumdayız?

Oynadığımız son dört maçta aldığımız iki puan bizler için hiç iyi olmayan  bir sonuçtur bunun  üzerinde ciddi olarak düşünmemiz gerekiyor.

Geçen  hafta  Anagold  24Erzincanspor  mağlubiyetinden sonra yazdığım yazıda belirttiğim gibi bu durumu çok iyi okuyup tahlil etmeliyiz. “En güçlü olanlar değil en hızlı adapte olanlar kazanır.”  diyerek bir tavsiyede bulunmuştum. Ve  alınan mağlubiyeti “Bir musibet bin nasihatten evladır.”  Sözleriyle anlatmaya çalışmıştım.   Önümüzdeki hafta Muğlaspor ile oynayacağımız  maç ile bu durumdan bir an önce kurtulmamız gerekiyor.  Bu nedenle “Yiğit Düştüğü Yerden Kalkar” diyorum.  Camia olarak kenetlenip  düzgün ve kucaklayıcı  mesajlar ile motivasyonu artırmak, moral kondisyonu yüklemek çok önemli.

 G.Sarayılı Gomis 5-1 mağlubiyet için   “Bir kaza gerçekleşti. Bu kazadan ders alacağız. Lig uzun bir süreç, bu tür şeyler olabilir” dedi. GS değilim ancak; açıklamada hissettiğim, özeleştiri hoşuma gittiği için paylaşmak istedim.

Dünyanın genelinde olduğu gibi ülkemizde de futbolsever bir nüfus var. Sporun doğru yönetilmesi hayat disiplini içinde düşünülmesi gerekir.

Pazar ölçeğinde değerlendirecek olursak spor alanında hizmet veren basın ve yayın kuruluşlarının abartılı manşetleri kısa vadede kazançlı gibi görünse de uzun vade de ciddi kayıplara yol açar. Görüş ve düşünceleri yayımlamayı bu yolla da önerilerde bulunmayı, haber takibini, kullanılan dil ve konuya hakimiyet her işte olduğu gibi dengeli ve etik kurallara göre yapmak, spor kültürümüzün gelişmesine en uygun olan davranış biçimi olduğunu belirtmek isterim. Günümüzde İnternet haberciliğinin gazete tirajlarına göre hızla yaygınlaştığını ve hacim kazandığını görüyoruz. İnternet, diğer mecralar gibi önce satıp sonra okuttuğumuz bir alan olmadığını ve bu nedenle iyi bir okuryazar olmak, kendi içinde spor kültürü oluşturmak yüklendiğimiz misyonun önemli bir parçası olduğunu düşünüyorum. Web sayfamız aracılığıyla da yapmaya çalışıyoruz. Saygılarımla…

Talat GÜNDAY

Yönetim Kurulu Üyesi As Başkan

Kurumsal İletişim İnteraktif Medya

Futbol keyfi seyirci ile başlar seyirci ile oynanır…

O zaman   H A Y D E   MAÇA  !..                                                          

Her Pazar Bize Her Yer Pazar.”

 

   Sevdamız  50  Yaşında

  Neden olmasın?

  #LovePazarspor    

You may also like

Leave a Comment