Yeşil Bursa A.Ş. Maçı YORUM!

by Gökhan Telatar
116 okuma

Mutlak üç puan alma düşüncesiyle gittiğimiz Bursa deplasmanın da istediğimizi alarak dönüyoruz.
Emeği geçenleri, akıl teri akıtanları kutluyorum.

İki gün önce geldiğimiz deplasman da sarı kart cezalısı Sinan UZUN dışında eksiğimiz yoktu. Maç öncesi oluşan tabloda havamız iyi her şey yolun da görünüyordu.

Maç günü futbol oynamaya uygun bir bahar havası, son derece güzel bir zemin, soyunma odasından, tribünlere, çevre temizliğine kadar tertemiz bakımlı intizamlı örnek bir spor tesisi ile karşılaşmak başka bir moral verici durum oldu.

Bursa’da yaşayan hemşerilerimiz maç saatine doğru stadyuma gelmeye başlamasıyla, hasret tebessümleri yüz ifademizde yerini almaya başlamıştı bile.

Bunu başka bir ifadeyle anlatacak olursam; Seyirci baskısı olmadan deplasman da ev sahibi pozisyonun da maç izleyecek duruma geldik.

Böyle bir ortamda ortak düşüncemiz “ üç puan alıp gidelim” diyorduk aramızda!

Yeşil Bursa takımının puan sıralamasındaki yerine baktığımız da; ligde kalması mucize.

Bu durumda olan bir takım ile karşılaşıyor olmak, müsabakayı kazanacağınız anlamına da gelmiyor. Nitekim  ortaya koydukları mücadelede bunu net bir şekilde gördük.

‘Seyirci baskısına özel bir paragraf açmak istiyorum.’

Yıllardır futbolun içindeyim. Yurt içinde değişik il ve ilçelerde maçlar izledim. Futbol oynadım.
Hayatımda ilk defa  seyirci tezahüratı olmadan, bir futbol maçı izledim. Seyircisiz oynanan maçlar hariç 🙂
Böyle bir tesiste, böyle bir takım? Bursaspor’un proje takımı Yeşil Bursa A.Ş. bu durum da olmamalı dedim kendi kendime.
Protokol tribününde maçı izleyenlerin dörtte üçü de Pazarspor taraftarıydı.

 Maça şöyle bir bakacak olursak,
Oynadığımız futbol ile ilgili söylemek istediğim: Her şekliyle galip geleceğimiz bir maç izledim, zaman,zaman zor anlar yaşamış olsak da!
Müsabakanın başlamasıyla pozisyonlar bulduk. Kazanma arzusu içinde, karakterimizi sahaya yansıtmaya çalışıyorduk, istediğimiz şekilde olmaya çalışarak?

Fabrika ayarlarına geri dönüş sinyallerini almaya çalıştım 90+4 de kadar(?)

Rakibin, pas yaparak geldiği ceza sahamızın önünde defansın yerinde ve zamanında yaptığı müdahaleler ile eriyip giden atakları vardı.
Oyunda belli bir üstünlük kurmaya başladığımız dakikalar içinde sol taraftan kullandığımız köşe atışında Batuhan’ın Kayseri Erciyes maçı benzeri bir pozisyonda arka direkte yükselerek topu ağlarla buluşturduğunda dakikalar 32’ yi gösteriyordu. Daha sonra Cihad  ve  kaptan Turgay’la bulduğumuz pozisyonları değerlendiremedik devre bu skorla kapandı.

İkinci yarıya Oğuzhan BİRBEN-Mehmet AYTEMİZ değişikliğiyle başladık, geçen sezon bu sahada 2 gol atan Mehmet AYTEMİZ için içimden umutlanmadım değil hani!!!

Kontrollü ve istekli başladığımız oyunda, orta sahamızın panik halleri, pas hataları anlamsız bir şekilde devam edince, bu bölgede kontrol rakibimize geçti. Ne var ki, buldukları pozisyonları değerlendirecek fırsatı defans blokumuz vermedi.

Orta sahada denge kurmak adına 52. dakika da Maksut BİRBEN -Altan AKSOY  74. dakika da ise Turgay AN-Muhammet Emin BALCILAR değişikliğine gidildi.

Cihad’ ın ceza sahası dışında topla buluşup ve uygun pozisyonda attığı iki şut kaleyi bulmayınca net pozisyonlardan olduk.  Ahlanıp, vahlanırken;  yarı sahamızdan rakip defansın arkasına  derinlemesine atılan  topa  hamle yapan Sinan YAZICI’ nın ayağı kayarak yere düşmesiyle net bir pozisyondan daha yararlanamadık.

Karşılıklı ataklar devam ederken. 89. Dakika da rakip takım futbolcusu Mustafa Emre CAN ikinci sarıdan kırmızı kart görerek oyunda ihracıyla uzatmalar dahil  5 dakika 10 kişi oynamak durumunda kaldılar.

90+2 oynandığı dakikada Sinan YAZICI sağ kanattan topla derinlemesine daldığı pozisyonda, Yeşil Bursa defansının  ceza sahası içinde yaptığı müdahaleyle kendisini yerde buldu. Hakem tereddüt etmeden penaltı noktasını gösterdi.

Penaltı atışını yapan Cihad skoru 0-2 getiren golü atarak rahat bir nefes almamızı sağladı.

İşte böyle bir ortamdaydık Cumartesi günü!!!

Moral bulduğumuz bu önemli galibiyeti ile güvenimizde yerine gelmiş olmalı.
Artık ayaklarımızı yere daha sağlam basmalıyız.  Yolumuza bu şekilde devam edebiliriz.

 Bu galibiyet ile play off  sıralamasın da yer alan takımlar içinde daha iddialı duruma geldik. Önümüzdeki  hafta  saha ve seyircimizin önünde oynayacağımız  Anadolu Bağcılar maçı  bu yönüyle ayrı bir önem arz ediyor.
Bir önerim var Pazarspor’lu futbolcularımıza: Oynadığınız maçları unutun! beyinde fit olun, bu haftadan itibaren stratejik form tutun, aksiyonda kullanmak için.
Marka değeriniz artacak. Unutmayın!
Sizler, geniş bir bakış ve görüş açısına sahipsiniz.
Bu maç sizi sıralamada daha iyi yerlere taşıyacak.
Hadi Şahinler bu Pazar bayram günümüz olsun.
El ele gönül gönüle…
Tüm Pazarspor taraftarlarını bu önemli maçta desteklerini görmek için bekliyoruz.
Saygılarımla.

 Talat GÜNDAY

Yönetim Kurulu Üyesi AS Bşk.

Kurumsal İletişim İnteraktif Medya

“Her Pazar Bize Her Yer Pazar”

 Sevdamız 50 Yaşında

 Neden olmasın!

 #LovePazarspor!

 

You may also like

Leave a Comment