YENİDEN MERHABA

by Gökhan Telatar
173 okuma

Merhaba,
Uzun bir aradan sonra yeniden birlikteyiz. Sağlık içinde başarılı bir sezon diliyorum. Daha önce deneyimlendiğimiz 2. lig’de yeniden buluşmak güzel. Başarılar diliyorum Pazarspor???

Antalya’da yaşadığımız sevinç çığlıkları kulaklarımızda hala…
………………………………………………………
Bu hafta başlayan TFF 2.Lig alınan tedbirler alışmaya çalıştığımız yeni dünya düzeni yaşayarak kontrol altına alacağımız süreçte yeni yaşam biçimimiz olacak.
Bu durum toplumsal bir davranış bütünlüğü içinde olmamızı da zorunlu kılmıştır.
Küresel salgın covid-19 gölgesinde başlyan Misli.com 2. Lig kırmızı grupta yer alan Pazarspor sezonun ilk maçı Eyüp deplasmanında aldığı (4-1) mağlubiyetiyle başladı.
Buna iyi başlamadık da diyebiliriz. (?)

Sonbaharı hissettiren kapalı bir İstanbul günündeyiz.
Pazar’dan gelen yöneticiler, İstanbul’dan katılan önceki dönem başkan ve yöneticilerimiz, sponsorumuz HDİ sigorta genel müdürü ve Pazarspor dostları ile birlikte sürece uygun olarak tribünde yerimizi aldık.

Pandemi nedeniyle Erzurum kampında yapılan hazırlık maçlarını izleme fırsatım olmadı. Takımı bu sezon ilk defa izleyeceğim!
Yeni bir takım, yapılan transferler ve yeni bir lig(?)
Oluşan takım omurgası. Merak ediyoruz!

İlk on bir de Şampiyon olduğumuz takımdan dört, yedek kulübesinde altı futbolcu var. % 70’i değişen bir kadro,deplasmanda ortaya koyulacak performansı merak ediyoruz!küresel bir salgın olan covid-19 hayatın her alanda olduğu gibi futbol sektörünüde olumsuz yönde etkilediğini görebiliyoruz.

Hakemin başlama işareti ile oyunu kontrolümüzde tutmaya çalışarak denge kurmaya çalıştık.
Rakibin ilk dakikalardaki agresif futboluna savunmada açık vermeden taktiksel olarak sayısal üstünlüğe dikkat ederek kapanıyorduk.
İyi başladık, rakip baskısına boyun eğmeden direndiğimiz oyunda bireysel hata sonucu maalesef farklı bir skorla sahadan mağlup ayrılmak zorunda kaldık.

Skor olarak farklı görünen mağlubiyet, verilen mücadelede hak etmediğimizi belirtmeliyim.
Dengeli, kontrollü başladığımız ilk yarı 1-0 rakibin üstünlüğüyle bitti. Rakibin üstümüze baskı kurmaya çalıştığı dakikalarda yarı sahamızda yan pas ve kalecimiz ile oynayarak oyunu kontrolümüzde tutmaya çalıştık? İkinci yarı 57. dakika içinde Şahin Ali’nin derinleme pasında topla buluşan Hakan Aydın kalecinin ileri çıkmasını da iyi değerlendirerek şık bir vuruşla skoru 1-1 taşıyan golü attı.
Oyunda denge kurmaya çalıştığımız 60. dakikada yediğimi hatalı bir gol
İle 2-1 mağlup duruma düştük. 73. dakikada tartışılacak bir pozisyonda aleyhimize verilen penaltı ile durum 3-1 geldi.
77. dakikada serbest vuruştan kazanılan gol ile 4-1 mağlup duruma düştük. 83. dakikada Mete Karahan’ın eliyle müdahale olarak değerlendirdiği pozisyonda verilen penaltıyı Çağrı köşeyi iyi tahmin ederek gole izin vermedi.Maçta bu sonuçla bitti.
“Futbolun bilinen kuralıdır “Az hata yapan kazanır.” Veya “Rakibi hata yapmaya zorlayacaksın.” Kısa özet bu.(?)

Bu sonuç bir hayal kırıklığı yaratmasın, ligin henüz başındayız ve iyi bir takım olabileceğimiz sinyallerini aldığımı belirtmeliyim.
Oyun disiplininden kopmadan agresif, dikkatli, motivasyon ve oyun konsantrasyonu yüksek, daha diri olmamız gerektiğini belirtmeliyim.

İzlediğim bir maça bağlı olarak ortaya çıkan tabloda profesyonel geçmişlerini çok fazla bilmediğim futbolcuları yorumlamak, takım üzerinde konuşmak için çok erken.
Ancak, izlediğim maçta benim gördüklerimi, iyileştirilmesi gereken, tedbir almamız gereken mevkiler olduğunu teknik ekibimizin çok daha iyi gördüğünü, yorumlayıp tedbir alacağını düşünüyorum.

Merhaba deyip alışmaya çalıştığımız lig’de her hafta değişik sürprizlerle karşılaşma hazır olmalıyız!
TFF resmi internet sitesinde dört klasman hakemi ile iki klasman yardımcı hakem covid-19 PCR testi sonuçları pozitif çıktığı için karşılaşmalar ertelendi. Buna kulüplerin sporcu ve diğer personeli eklendiğinde yeni sürprizler bizi bekliyor!
Bu hafta sahamızda karşılaşacağımız Tarsus maçına güzel bir futbol sergileyip 3 puan alarak haftayı galibiyetle kapatacağıza inanıyorum. Seyircisiz oynanan maçlarda artık İç saha dış saha diye bir kavram kalmadı. Gününde olan fırsatları iyi değerlendiren hata yapmayan maçı 90 dakika olduğunu unutmayan, hakemin başlama düdüğüyle bitiş düdüğü arasında iyi konsantre olan kazanır.
Güzel bir hafta dileyerek
Başarılar Pazarspor ???? Saygılarımla…

Talat Günday
Yönetim Kurulu Üyesi As Bşk.
Kurumsal İşetişim İnteraktif Medya

You may also like

Leave a Comment