YENİ SEZONA MERHABA

by Gökhan Telatar
108 okuma

1991-1992   den   2015-2016   YA   ÇEYREK ASIR

Değerli Pazarspor taraftarları, sevili Futbolseverler ve Hentbol severler;

2015-2016 sezonu hem  Futbol hem de hentbol takımlarımız için bu hafta sonu başlıyor.

Futbol takımımız 6 Eylül Pazar günü saat 16:30 da İstanbul Çetin Emeç stadında Bayrampaşaspor ile karşılaşırken, Bayanlar Hentbol 1.ligdeki takımımızda 4-5-6 Eylülde Pazar M.Akif Pirim spor salonunda Türkiye Kupası gurup maçlarına çıkacak.

Profesyonel futbol takımımız bu sezonla birlikte, profesyonel liglerdeki 25.yılını, yani çeyrek asrını dolduracak. Kulüpler için onlu, yirmili, çeyrek asırlı yıllar önemli kilometre taşlarıdır. Bizde PAZARSPOR kulübü olarak çeyrek asrı kesintisiz yarışmacı takım kimliğimizle Türkiye Profesyonel Futbol Liglerinde idrak edece olmanın mutluluğu, gururu ve coşkusu içindeyiz. Üstelik bu sürecin 17 yılı 3.lig iken bu yılla birlikte 7.yılımız Spor Toto 2.liginde  olacak. Bu tespitin yanında son çeyrek asırdır Süper lig dahil bu liglerde kesintisiz en uzun süre hayatiyetini sürdüren 47 takımdan biri olduğumuzu da bir kenara not etmeliyiz. Pazar ölçeğinde bir kentin marka takımı olan PAZARSPOR un bu seviyelerde hayatiyetini sürdürebilmesi ve iki kez 3.lig şampiyonluğu yaşayabilmesi herkesin takdir ettiği bir durumdur ve en fazla takdiri, sevgiyi, saygıyı ve desteği kendi iç dinamiklerinden beklemektedir ve buna hakkı da vardır. Bu çeyrek asırda yüzlerce hatta binlerce gencimizi sporla buluşturmuş, olarca gencimizi PAZARSPOR forması ile profesyonel yapmış ve birçoğunu üst liglere transfer etmiş, Süper lig seviyelerine ve milli takıma kadar yükseltmiştir. Bu süreçte çantası dahi olmayan bir kulüpken bugün önemli tesis ve imkânlara sahip bir kurum olma yolunda hızla ilerlemektedir. O kadarki şu an bulunduğumuz ligdeki 36 takımın 24 ü TFF Kulüp lisans sistemi gereklerini tam olarak yerine getiremedikleri için puan silme dahil 150.000,- TL ye varan cezalarla lige katılacakken, PAZARSPOR bu lisansı 11 takımla birlikte eksiksiz ve cezasız almıştır.

Bu gerçekler ışığında bu hafta sonu önemli bir sezon ve mücadele başlıyor. Hatırlarsanız son Genel Kurulumuzda yaptığım konuşmada Pazarsporun en çok eleştirilen yönü olan sürekli üçüncü şahıslara, kurumlara, çalışanlara olan borçları ile ilgili imkânlarımızın Profesyonel ve Akademi  takımlarımızı yarıştırırken gelirlerimiz ve biz yönetimlerin katkısı bu uğraşa yetmediğini üzerine basa, basa belirtmiştim. Hal böyle olunca da Profesyonel takımımızı bu liglerde tutma adına önceliğimizi  Futbol takım ödemelerine verirken doğal olarak diğer ödemeler gecikmiş ve gecikmeleri de uzamıştır. Kısacası masanın 4 bacağından biri hep eksik kalmıştır ve kendi iç dinamiklerinden gerekli desteği görmezse bu eksiklik hep olacaktır diye özetlemiş ve bu kez borcu olmayacak bir kulüp olmayı taahhüt ederken gerekli iç dinamik desteği  alamazsak Profesyonel Futbol takımımızın bütçesinin de mütevazi olacağını, dolayısı ile sıkıntılı bir sezon geçirebileceğimi açık ve net bir ifade ile belirtmiştim. Üzülerek belirtmeliyim ki çeyrek asır yılının böyle bir  sezona denk gelmesi de talihsizliktir. Yine o genel kurulda üzerine basa, basa bu işi daha iyi yapacak kişilere şahsıma ait tüm alacaklarımda ibra ederek bırakabileceğimi de ısrarla söylemiştim. Dolayısı ile bu konuda çok rahatım ve tüm enerjimizi sevdamız olan PAZARSPOR a yine vereceğiz, elbette sıkıntılar yaşayabileceğimizi de belirtmiş olmakla birlikte imkânlarımızı yinede zorlayarak bu sezonda bizi taşıyabilecek bir teknik ekip ve Futbolcu kadrosu oluşturduğumuzu düşünüyorum. Dahası alt yapımızdan önemli sayıda sporcu barındırma özelliğimizi de yeniden bize katılan sporcularımızla birlikte sayısal ve kalite anlamında da yükselttiğimiz açıkça görülmektedir.

Hentbol takımımızda Bayanlar Türkiye 1.liginde bu yıl 4.sezonunu yaşayacak, bu branşta da denk bütçe öngördük ve bu çerçevede kadro oluşturmaya devam ediyoruz. Bölge sporcularımıza daha fazla şans vermek arzusu ile birlikte bize uyum ve katkı verecek sporcuların transferine yönelik çalışmalarımız devam etmekte olup en kısa sürede bu ligde de kalıcı olabilecek kadroyu oluşturacağımızı düşünüyorum.

Sözlerimin sonunda Çeyrek Yüzyılında Futbol takımımıza, 4.yılındaki Bayan Hentbol takımımıza 2015-2016 sezonunda sakatlıksız, sağlıklı ve başarılı bir sezon diliyorum. Hocalarımız, sporcularımız, çalışanlarımız ve camiamız için hayırlı bir yıl olmasını temenni ediyorum.

Siz sporseverlerden de statları, salonları doldurmanızı ve fair play çerçevesinde takımlarımızı desteklemenizi bekliyorum.

                        Sevgi ve Saygılarımla;  Hüseyin Yangın

                                                                  PAZARSPOR KULÜBÜ BAŞKANI

You may also like

Leave a Comment