YENİ SEZON, YENİ BAŞLANGIÇ, YENİ HEDEF

by Gökhan Telatar
138 okuma

Başkanımız Hüseyin Yangın yaptığı açıklamada sezon başı değerlendirmesinde bulunurken şu cümlelere yer verdi.,”

Değerli sporseverler, sevgili Pazarspor taraftarları,

Uzun bir yaz döneminin ardından 2014/15 sezonu bu hafta sonu Pazar günü deplasmanda İnegölspor la oynayacağımız maçla başlıyor. Herkese hayırlı olmasını diliyorum.

Toplamda 6. sezonda Pazarımızı Spor Toto 2. ligde temsil eden kulübümüz bu yıl Kırmızı gurupta oldukça köklü ve güçlü kulüplerle mücadele edecek olması hepinizin malumudur.

Bu durumu bizlerde iyi değerlendirerek Taraftarımızın başını her daim dik tutacak bir takım oluşturmak adına oldukça yoğun bir transfer dönemi geçirdik. Geçen yılki kadromuzdan ayrılan sporcuların yerlerini doldurmaya çalışırken daha da güçlenmek için teknik heyetimizin istekleri ve bizlerin bilgisi doğrultusunda transferler yaptık, bunun yanında kadroda olmasını arzu ettiğimiz sporcularımızla yeniden anlaştık, ayrıca alt yapımızdan da her yıl olduğu gibi yeterli görülen sporcuları üst yapıya kattık.

Şöyle ki,

Kaleciler Fethi ve Onur, stoper Nuh, sol savunma Devrimcan, Aykut-sağ savunma Hakan Bozkurt- Orta saha Uğur, Cabir, Hacı şükrü-Forvet Nezir le yeniden anlaşıldı.

Alt Yapıdan Kaleci Reşat Şen, orta saha Maksut Birben, Mert Öztürk, Mehmet Aytemiz, Kadir Çelik  profesyonel kadroya alındı.

Bunların dışında Stopere Hakan Macit(Pendikspor), Oğuzhan Azğar(Akhisar Belediyespor), sağ savunma Hasan Güleryüz(Giresunspor)- Orta saha Serkan Çelik (Derincespor),Taner Yıldız(Bayrampaşaspor), Salih Kardeşgiden(İskenderun D.ç.), Emre Köksal(Konya Selçuklu), Mülayim Erdem(Kocaeli Birlikspor)-Forvet Burhan (Kocaeli Birlikspor)

Transferleri gerçekleştirildi.

Bunların dışında hücum bölgesi ve stoper mevkii için arayışlarımız devam etmektedir.

Gördüğünüz gibi bu yıl hem alttan katılanlar hem de yaptığımız transferler ile birlikte önemli bir değişin olduğu görülmekle birlikte geçen yıldan devam eden sporcularımızın kalitesini dikkate aldığımızda takımın ana iskeletinin nispeten korunduğunu göreceksiniz. Hasan Çelik ve ekibi ile yeniden anlaşmamız ve katılanların katkıları ve mevcut kadromuzun kalitesi bizim bu sezon bulunduğumuz lig ve gurupta önemli takımların arasında olduğumuzun bir göstergesidir. Bunların yanında Erzurum, Nevşehir ve bu Hafta ki Bursa Vakıfköy kampları ile birlikte toplam 30 gün aşkın kamp ortamında yaptığımız çalışmalar ve hazırlık maçları bizlerin  bu yıl neler yapabileceğimiz konusunda oldukça fikir verdi. Bu çerçevede Hocalarımızın takımdan ve başarıdan oldukça umutlu olduğu izlenimini aldık. Umarız kimse bu öngörülerinde yanılmaz ve başarılı ve keyifli maçları birlikte izleriz.

Bu arada sahamızın zemininin yeniden yapılıyor olması ve sezona yetişmemesi önemli bir eksiklik olmasına rağmen, ilk iki hafta Sarıyer ve Altay iç saha maçlarımızı Rize Yenişehir stadında oynayacak olmayı lehimize avantaja çevirebiliriz. Buda Pazar ve çevre ilçelerden maçlarımıza ilgi gösterilmesiyle birlikte Rize merkezden futbolseverlerin bizleri ev sahibi sıfatı ile yalnız bırakmamaları ile mümkündür. Umarız bu iki maçımızda hem Pazarda gelecekler hem de Rizeli sporseverler bizleri yalnız bırakmazlar. Ayrıca bu maçları Yenişehir stadında oynamamıza olanak sağlayan Çaykur Rizespor A.ş. Başkanı Sayın Metin Kalkavan’a ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederiz.

Bir başka hususu da bu vesile ile dile getirmek istiyorum. Önceki yıllarda sürekli Pazarın ve Rize’nin önemli kurumlarında destek taleplerimiz olmuştu ancak yeterli karşılık bulamamıştık. Bu sezon geçmişi de dikkate alarak böyle bir yardım destek çağrısı kendi adıma yapmıyorum ve şahsi, Yönetim ve 2.lig kulübü olmamız gereği sahip olduğumuz kaynaklarla bu sezonu geçirmeyi planlıyoruz. Ve sonucunun sevabı da günahı da doğal olarak başta bana ve Yönetim Kurulumuza ait olacaktır. Bununla birlikte yıllardan beri verdikleri desteği bu yılda arttırarak sürdüren ve reklamlarını forma göğsümüzde gururla taşıdığımız ÇAYKUR kurumuna, Başta genel Müdür Sayın İmdat Sütlüoğlu olmak üzere tüm yönetim kurulu üyeleri, Genel Müdür Yardımcıları ve Reklam Pazarlama birimi yetkililerine özellikle teşekkür ediyorum.

Yine bildiğiniz gibi sahamızın zemini şu anda yenilenmekte ve maraton tribünü büyütülüp üzeri kapatılmaktadır. Bu işlemler bittiğinde Pazar stadı 4000 kapasiteli ve sağlam ve sağlıklı zeminli butik bir stat olacaktır. Stat’ın çevre düzenlemesi Pazar Belediyemiz tarafında gerekli şekilde yapıldığında bu stat sadece Pazarspora değil Ulusal takımlarımızın maçlarına da ev sahipliği yapabilecektir. Bu değişimin gerçekleşmesi için gayret sarf eden katkı yapan başta sayın Cumhurbaşkanımız R.Tayyip Erdoğan olmak üzere Bakanımız Hayati Yazıcı ya , İstanbul milletvekilimiz Osman Aşkın Bak a , Pazar AK Parti teşkilatına ve sayın Kaymakamımız Selçuk Aslan la birlikte bu yatırıma kaynak sağlayan Spor Toto teşkilat Başkanlığına tekrar teşekkür ederiz.

 Değerli sporseverler,

Her yeni sezon yeni heyecan, yeni umut, yeni beklentileri de beraberinde getirir. Ben ve ekibim uzun yıllardır bu görevi sürdürsek de bizler içinde bu heyecan eksilmeden devam etmektedir. Karşılıksız hizmet anlayışımızdan  ödün vermeden olanaklarımızı zorlayarak oluşturduğumuz kadromuzla, birikimimizle, misyonumuzla ve de vizyonumuzla bu yıl bu ligde bizde varız diyoruz.

Sizde bize katılırsanız birlikte üzülür, birlikte sevinir, birlikte mutlu oluruz. Unutmayın biz ve sporcularımız sizin için varız ve siz varsanız bizde varız. Hep birlikte beklediğimiz ve özlediğimiz hedeflere bu hafta İnegöl de başlayan yolculuğumuzun 2015 mayısında mutlu bitmesi dileği ile başta sporcularımız ve hocalarımız olmak üzere sağlıklı, başarılı ve huzurlu bir sezonu hep birlikte geçirmemizi diliyorum.

 Sloganımızı bir kez daha tekrar ediyorum.

 SİZİN İÇİN VARIZ-SİZİNLE VARIZ

Sporcularımıza, Hocalarımıza, Çalışanlarımıza ve Camiamıza en derin saygı ve sevgilerimi gönderiyorum.

 

                                             HÜSEYİN YANGIN

 

                                     Pazarspor Kulübü Başkanı

You may also like

Leave a Comment