YENİ SEZON ÖNCESİ BASIN AÇIKLAMASI

by Gökhan Telatar
100 okuma

Önümüzdeki hafta başlayacak olan 2017-2018 sezonu öncesinde kamp çalışmalarını tamamlayıp bu gün Pazar’a dönen ve takımımızda Basın Sözcüsü Rıfat Uluşahin medya mensupları ile bir araya gelerek açıklamalarda bulundu. Toplantıya Günebakış Gazetesi Rize Artvin sorumlusu Alihan Telatar, Turkkuaz Medya Sabah Gazetesi A Haber muhabiri Selman Kutlu, Pazar 53 muhabiri Cengiz Yıldırım katıldılar.

Basın Sözcümüz Rıfat Uluşahin,” Bu sezon ki yapılanmamız içerisinde geçen seneden 12 oyuncumuz ile yollarımızı ayırırken performanslarından memnun olduğumuz dokuz oyuncumuz ile yeniden yola devam etme kararı aldık ve anlaştık. Bu oyuncular Reşat Şen, Egemen Zengin, Taha Batuhan Yayıkçı, Tugay Turhan, Oğuzhan Birben, Fatih Savaş, Kadir Yılmaz Çelik, Mehmet Aytemiz ve Maksut Birben dir.

 Bu dokuz oyuncumuzun ardından transfer komitemizin yürüttüğü özverili çalışmalar neticesinde dış transferde 11 oyuncu ile anlaşıp sözleşme imzaladık. Bu oyuncuları da ihtiyaç duyduğumuz mevkilere gerçekten Pazar’ımıza ve Pazarspor’umuza yakışacak nitelikte ve kişilikte olmasına özen gösterdik. Yine bu arada Teknik ekibimiz için uzun araştırmalar neticesinde Selehattin Dinçel ile yaptığımız görüşmeler neticesinde anlaştık. Dinçel akademik bilgileri, geçmiş yıllardaki başarıları ile birlikte takımımızı hak ettiği noktaya getirebilecek yetkinlikte olduğuna yönetim olarak inancımız tamdır. Dış transferde Düzcespor dan Salih Şenbaş, Ceyhanspor dan Zafer Cansız, Boluspor dan Emrecan Afacanoğlu, Kozanbelediyeden Altanaksoy, Adliyespor dan Önder Akdağ, Pendikspordan Caner Alioğlu, Adıyamandan Turgay An, Kahramanmaraşspordan Fatih Şen, Zonguldak Kömürden Sinan Uzun, Altınordudan Cihat Ateş, Rizespordan Ufuk Boncukçu transferleri ile kadromuzu 20 kişiye tamamladık.

Altyapıya verdiğimiz önem doğrultusunda kampa oyuncularımızı denemek hocamızın vereceği rapor doğrultusunda profesyonel olabilme şansı tanımak için Eren Ardıç, Mete Karahan, Mert Eren ve Aykut Pehlivanları kamp süresince denedik ve bunlar hakkında hocamızın raporunu beklemekteyiz. Bunun dışında yine Arhavispordan kampımıza katılan Mustafa Özgüney de değerlendirme altındadır.

Bu sene Pazarspor’umuzun yeni bir takım oluşturduğu çok açık ve net görünmektedir. Bu yeni takımında kendini bulması, oturtması için disiplinli çalışma ile beraber zamana da ihtiyaç duyacaktır. Bu konuda da çok hızlı bir şekilde özenli bir çaba sarf edilmiş ve takımın kimyası da oturmaya başlamıştır. Basın toplantımızda takımımızın genel durumunu aktardıktan sonra Pazarspor’u var eden değerlerin başında Pazar’ın ve Rize Halkının geldiğini önemle vurgulamak isteriz. Bu yönde de maçlarımızda çok önemli olan taraftar desteğini arkamızda görmek istiyoruz. Bu desteğe yakışır bir takımı da sahaya süreceğimize inanıyoruz.

Play-Off’u üst sıraları zorlayan daha önceki yıllarda başardığımız gibi bir üst lige çıkacak olan bir takımı taraftarımıza seyrettirmek amacında olduğumuzu ve bunda da inşallah Muaffak olacağımıza yürekten inanıyoruz” dedi.

Basın Açıklamasının İkinci bölümünde Basın Mensuplarının sorduğu sorular yanıtlandı.

Karadenizden Günebakış Gazetesi Rize Artvin Temsilcisi Alihan Telatar: Pazarspor 30 yıldır profesyonel liglerde bunun 4-5 yılı da 2. Ligde geçti. Ama 2. Ligde bir türlü tutunamadı, istikrarı sağlayamadı. Hedefinizde yeniden 2. Lige çıkmak, kolay değil tabi ama önemli olan zoru başarmak, artık Rizespor, Pazarspor hep asansör takım mı olacak, sürekli düşecek çıkacak mı bunun için bir alt yapı oluşturuldumu?

Basın Sözcüsü Rıfat Uluşahin,” Elbetdeki böyle bir niyetimiz yok. Tabiki bu işte alt yapı çok önemli, bu sorun Türk futbolunun genelin dede bir hastalık şeklini aldığı görünmektedir. Bu noktada da Pazarspor’un çok ayrı bir yeri olduğuna inanmaktayız. Bir ilçe takımı olarak mücadele verirken güçlü vilayet takımları ile mücadele etmekteyiz bunu ortaya koyup iyi tahlil etmemiz lazım. Bu nokta dada amacımız her zaman kalıcı olup en üst noktaya ulaşmak. Manevi unsurlarımızı en yüksek tutarken, maddi unsurlarımızı geliştiremediğimiz de amaca ulaşmak olmuyor. Bir asansör takım değil, her zaman hedefe konsantre olmuş tüm imkanlarını zorlayan bir yapıda olacaktır” dedi.

Turkkuaz Medya Sabah Gazetesi A Haber muhabiri Selman Kutlu;” Geçtiğimiz günlerde Rizespor Başkan’ı kulübünüze ziyaret de bulundu tabiî ki bu sizleri de mutlu etmiştir, bundan sonra Rizespor ile Pazarspor arasında bir umut ışığı varmı? hem birleşme, hem karşılıklı dayanışma için ne düşünmektesiniz?.

Uluşahin,” Güzel Rize’mizin güzel iki değeriyiz. Biz çok ayrı olduğumuzu da düşünmüyoruz. Tabi ki liglerin getirdiği zorluklarla o istenen Sıçaklıklar çok iyi sağlanamamış olabilir. Rizespor’umuz çok daha geniş imkanlara sahip olmasıyla birlikte Pazarspor’un var oluş mücadelesi karşısında birbirlerine sürekli olarak yardımlaşma ve iç içe olmasıyla iki değerinde daha da güzelleşeceğini daha üst seviyelere çıkacaklarını ve sonuçtan da Rize’nin kazanacağına inanıyoruz. Kendileri yönetim olarak bu konuda bizimle çok sıcaklar, bizde sıcağız. Oyuncu alışverişlerinde bize gerekli yaklaşımları sağladılar, bizimde amacımız Rize’nin içerisinden gençlerin iyi oyuncular, iyi sporcular olarak yetişmesi ve Türkiye de temsiletmeleri bizleri de mutlu edecektir” dedi.

Alihan Telatar diğer bir sorusunda; Hüseyin Yangın çok uzun yılardır Pazarsporda Başkanlık yapıyor kulübün ekonomisi de büyük oranda ona bağlı, bu senenin ekonomisinde başta çaykur olmak üzere başka kurum ve kuruluşlardan yardım alınacakmı, başka kaynaklar için çalışma yürütülüyormu?.

Uluşahin,” Başkanımız bütçemizin ve kulübümüzün gelişmesinde çok önemli bir destek bunun dışında Çaykur dan gerekli sponsorluk anlaşmaları ve gerekli çalışmaları yapılmakta, bu destekler de bizim için gerçekten önemli maneviyatınız ne kadar yüksek olur ise olsun maddi desteklerini olmadığında yeterli olmuyor. Bir profesyonel ligde oynuyorsunuz baktığınızda da bulunduğunuz yer çok önemli. Yine Pazar halkının desteği de çok önemli insanlara maddi anlamda destek olun demek şık değil ama seyircilerimizin de bir bilet parası harcayarak maçlara gelmesini bekliyoruz. Tabiki ekonomik düzen içersinde her kes karşılığını aldığı şeye para ödemek ister, güzel bir futbol seyrettirmek istiyoruz. Gençlerle oluşan dinamik mücadele eden ve seyirciye gönlüyle destek olmasını sağlayacak bir takım izlettirmek istiyoruz. Seyircisinin arkasında durduğu bir Pazarspor her şeyin tüm maddiyatlarında üstünde Para bir şekilde buluna biliyor fedekar yöneticilerimiz, iş adamlarımı, sponsorlarımız var ama seyircisi ile birlikte olan bir Pazarspor Paradan daha da güçlü bir kavramdır”dedi.

Telatar son sorusunda Gençlik ve Spor Bakan’ı Sayın Osman Aşkın Bak Pazarlı buda Pazar için Pazarspor için büyük bir avantaj, Pazarspor olarak bu imkandan yaralanmak için alt yapı, tesislerin yenilenmesi gibi konularda bazı eksikliklerin giderilmesi konularında bir çalışmanız varmı?.

Uluşahin;”Öncelikle Sayın Osman Aşkın Bak’ın bu vazifeyi almasından çok gururlandık. Kendisini ziyaret edip başarılarda diledik. Bu noktada kendisi her daim Pazarspor’un yanında ve yardımcısı olacağını beyan etti. Bakan olmadan öncede Başkan’ımızın çalışmaları ile alt yapıya sürekli olarak yardımda bulunuyordu. Biz zaten alt yapımıza önem veren ve bunla ilgili çalışmalarda bulunan bir kulübüz, kuşkusuz Sayın Osman Aşkın Bak’ın Bakan olması ile beraber bu çalışmalarımız daha hızlanacağını, kaynakların daha etkin bir şekilde bulunacağını ve tamamlanacağını düşünmekteyiz. Buda tabiî ki Pazarspor için, Rizespor için Rize için bir şans oldu” dedi.

 

You may also like

Leave a Comment