YASLI GİTTİM ŞEN GELDİM!

by Gökhan Telatar
124 okuma

Deplasman da net bir skorla galip gelmenin sevinci ile merhaba.

“Futbolda savunma olmadan şampiyon olmak zordur. Ofans- defans dengesini oluşturan takım başarılı olur.” der otoriteler

 Futbolun prensipleri içinde kabul edilen bu cümleden yola çıkarak bir değerlendirme yapacak olursak;

Pazarspor’da bu sezon defans blokunun  başarılıbir performans sergilemesi, bulunduğumuz yere gelmemizde  büyük payı olduğunu söylemek hiç de abartı olmaz.

 Defansın göbeğinde görev yapan ve cezaları bu hafta biten Batuhan ve Emrecan’ın Van BB Spor maçında  sergiledikleri  futbolla bunu ortaya koydular. Emrecan’ın  gol ile dönmesi, orta sahada görev yapan Muhammet Emin Balcılar  performansı dikkat çeken başka  bir sevincimiz oldu.Salih kurtardığı penaltı ile defansın son adamı olarak güven vermeye devam ediyor ve alınan galibiyette rolünü çok iyi oynadı.

 Takım kaptanı Turgay’ ın hat trick yaparak bu önemli deplasman maçında ayrı bir başarıya imza attı. Tebrikler…

Takım olarak eksiklerimizin olduğu bu önemli deplasmanda, yüreğini ortaya koyarak mücadele eden ve dört farklı bir galibiyetle gol yemeden sahadan ayrılan sporcularımızı, teknik ekibimizi tebrik ediyorum. Oyuna sonradan girerek süre alan, formasını ıslatan, pozitif enerjisini  oturduğu kulübeden arkadaşlarına ve sahaya yansıtan  tüm sporcularımızı tebrik ediyorum.

 “Yarışmacı takım kimliğimizi sahaya yansıtarak üç puan alarak döneceğimize inanıyorum.” demiştim maç öncesi yazdığım yazımda: “ karakter ve tepki sahaya yansımalı“ diyede devam etmiştim ve sanıyorum öyle oldu.

Van seyircisinin yoğun baskısı altında maça başlayan takımımız,karşılaşmanınson dakikasına kadar verdiği mücadelede  oyunu çirkinleştirmeden, futbolun güzelliklerini  sunmaya çalışarak çok önemli bir deplasman galibiyeti aldık.

Maç sonunda;takımımızı tribünlerine davet ederek alkışlayıp,tebrik eden Van BB Spor taraftarlarıFair Play adına  ayrı bir güzellik sundular!Buradan teşekkürlerimi sunuyorum kendilerine…

Hep söylemişimdir; Pazarspor’ un futbol kamuoyuna sempatik gelen bir yanı olduğunu…

Zor bir deplasmana çıkıyorduk.

Rakım seviyesinin yüksekliği düşünülerekiki gün öncesinden Van’a giden takımın son haftalarda aldığı başarısız sonuçları bu maçta alınacak 3 puan ile telafi ederek olumsuz havanın da dağılmasını  istiyorduk.

İyi oyun, iyi futbolve deplasmanda kazanıp 0-4 gibi bir skorla sahadan ayrılan Pazarspor.

Çok güzel bir iş çıkardık ve yeniden liderlik koltuğuna oturduk. Tebrikler…

Eeee gelelim bu hafta sonu oynayacağımız Ankara Demirspor maçına?Ne olacak? Güzel şeyler olacak! Diyorum…

Özel bir hafta ve özel sporcular sahneye çıkacak bu hafta. İçimden öyle geliyor. Liderin her hafta değiştiği gurubumuzda! Bu haftadan itibaren böyle olmamasını dileyerek ilk yarıyı bulunduğumuz yerde bitirelim istiyoruz. Ve o şekilde hazırlanacağız. İç saha ve avantajımızı bu hafta çok daha iyi kullanmamız konusunda farkında olduğumuzu düşünüyorum, başka bir söze de gerek yok sanırım.

O zaman ilk yarının bu son maçında: …..“Selam durdu kayığı,çaparası,takası,selam durdu tayfası. ”Cahit KÜLEBİ’ nindizeleri ile ‘İyi PAZARLAR’…

Saygılarımla

Talat GÜNDAY

Yönetim Kurulu Üyesi

As Başkan Kurumsal İletişim İnteraktif Medya

 

 

Sevdamız 50 Yaşında

Neden olmasın!

#LovePazarspor

You may also like

Leave a Comment