VELİMEŞE MAÇININ ARDINDAN

by Gökhan Telatar
145 okuma

Ne umuyorduk ne bulduk?

Sahamızda ve seyircimizin önünde alınan (0-2) gibi bir sonuçtan sonra, yazı yazmanın ne kadar zor olduğunu söylemem gerek yok sanırım. Mağlubiyet duygusu içinde olmak çok kötü bir ruh hali,hüzün, kuşku, öfke duygularıyaşıyorumaklıma her geldiğinde skor.

 “Istıraplı bir dönemimde, iki şekilde davranabileceğimi ayrımsadım: acıyla tepki vermek ya da acımı yaratıcı bir güce dönüştürmek. İkinciyi seçtim.” DiyorMartin Luther KİNG

 Evet ben de ikinciyi seçtim. “Acımı yaratıcı bir gücedönüştürmeyi.”

Bu nedenle, kaybedilen müsabakanın teknik olarak içine girmekten çok yaşananlardan hesap özeti çıkartarak değerlendirme yapmanın doğru olacağını düşünüyorum şahsen.

 İç saha avantajını kullanamadığımız bu hafta rakiplerimizin de puan kaybetmesiyle teselli bulduk diyebiliriz.

Her müsabaka sonundafutbolun üç sonucundan biri yaşanır.Bu hafta da enteresan sonuçlar alındıgurubumuz da !(Sürpriz demiyorum)

Üç puanlı lig’ de üst üste iki hafta maç kazandığınızda liderlik koltuğuna oturabiliyorsunuz. Favori takım yok, her takım her takımı yenebiliyor, hangi takım güçlü, kim galip gelir, deplasman-iç sahamaçları ve alınansonuçlar böyle düşündürüyor.

Lig liderin hemen,  hemenher hafta değiştiği gurubumuzda, Play off’a katılacak takımlar içinde olmamız bu hafta deplasmanda oynayacağımız Van BB spor maçının önemini bir kat daha artırmıştır.Yarışmacı takımkimliğimizi sahaya yansıtarak üç puan alarak döneceğimize inanıyorum.

Takım Sporlarında müsabaka öncesi ve müsabaka sonrası durumluluk ve kaygı düzeylerinin, ruhsal, mental, teknik ve taktik olarak  değerlendirilmesi önemli bir hazırlık evresidir. Bu haftayı en iyi şekilde değerlendirmemiz gerekiyor.

Son haftalarda yaşanan sakatlıklar kadro yeterliliği, cezalı durumda olan sporcular, form durumları; oynanan oyuna, skora ve takım üzerineolumsuz olarak yansıdığını görüyorum.

Bu nedenle;

Aman dikkat!bu hafta şakaya gelmez. demiştimmaç öncesi.

Şakaya geldi ve şaka gibi de bitti…

Rakibimizi tebrik ediyorum.

Bu saptamayı maçın önemine binaen motivasyona katkı olarak sunduğumu belirtmek isterim. Özensiz davranıldı,dikkat edilmedi şeklinde yorumlanmasın lütfen. Telafi edilmeyecek puan kaybı ve kazanılmayacak maç yoktur. İstemek önemli!

Bizleri üzen bu skorun, bir daha yaşanmamasını temenni ediyorum.

Pazarspor çok iyi başladığı sezona son haftalarda yaşadığı sakatlık ve şansızlıklarla sürpriz puanlar kaybettik. Üzgünüz…

Bütün bunlar, cesaretsizlik veren bir şey olmamalı, aksine daha çok çalışmaya iten bir sebep olmalıdır.

Futbolun içinde olası durumlardır yaşananlar, telafi edilebilir mi? Evet ! Cesaret ve istemek önemli, bir başka ifadeyle karakter ve tepki sahayayansımalı. “kazanmak için yenilgiyi, risk olarak kabullenmelisin.” der otoriteler

“Hiçbir şeyden asla vazgeçme, vazgeçenler yalnızca kaybedenlerdir.”  Abraham Lincoln

Saygılarımla… 04 Aralık 2017

 

Talat GÜNDAY

Yönetim Kurulu Üyesi As Başkan

Her Pazar Bize Her Yer Pazar”Kurumsal İletişim İnteraktif Medya

 

Sevdamız 50 Yaşında

Neden olmasın!

#LovePazarspor    

You may also like

Leave a Comment