U-19 LİDER BİTİRDİ

by Gökhan Telatar
238 okuma

Pazarsporumuzun U-19 takımı sezonu maç fazlasıyla lider tamamladı. Grupta son maçlar bu hafta sonunda oynanacakken takımımız ligden çekilen Sebatspor ile oynayacağı için haftayı maç yapmadan geçirecek. U-19 takımımız teknik direktörü Adem Neboğlu ile yaptığımız sezon değerlendirmesinde hocamız şu cümlelere yer verdi.

2014’ün 10. Ayında başladığımız sezonu beş ay gibi bir sürenin ardından tamamladık. İyi bir sezon geçirdik. Bizim amacımız centilmen bir takım oluşturmaktı bunun doğrultusunda da en iyi şekilde lider olarak da sezonu kapattık. Takımımızda asıl amacımız Profesyonel takıma sporcu yetiştirmek ben geldikten sonra üç oyuncuyu A takımımıza kazandırdık, yine beş tane daha yukarıyı zorlayacak kapasitede oyuncumuz var. Netice olarak güzel bir sezon geçirip hedeflerimize, amaçlarımıza ulaştık. Benim dönemimde üç oyuncuyu profesyonel takıma verirken sezon başı ile beraber toplamda altı oyuncu alt yapıdan profesyonel yapıldı. Göreve başladığımızda oyuncularımız yetenek olarak yüksek ama performans, futbol ve mantalite olarak eksiktiler.

adem 1

Kısa sürelerde bu eksiklikler giderilmiyor, kısa sürede bu oyuncularımız ikinci ligde oynayacak kapasiteye ulaşmıyor, ama biz gerekli çalışmalarla oyuncularımızı elimizden geldiğince hazırlamaya çalışıyoruz. Profesyonel takımımızın grubunda süper ligde oynayan takımlar ve oyuncular var bu nedenle zordur. Amacımız yavaş, yavaş kademe, kademe oyuncularımızı hazırlamak. Bu sene 5-6 seneye 2-3 oyuncu derken yavaş, yavaş alt yapıdan kazandıracağımız oyuncularla Profesyonel takımımızda iskelet oluşturacağız. Bu açıdan baktığımızda tam istediğimiz gibi olmasa da sezonu iyi bir yer de bitirdik ve yol kat ederek iyi yerlere geldik. Bu yıl gelişim liglerinde olmamızın da çok önemli katkıları oldu. Bu liglerde olmasak U-19 takımımız olmayacaktı ve bu oyuncular kendilerine yer bulamayacaklardı ve profesyonel takımımıza da oyuncu kazandıramayacaktık. Geçen hafta itibarı ile son maçımızı Erzurum da kazanarak ligi lider tamamladık. Bu hafta Sebatspor ile maçımız var onlarda 5 haftadır maçlarına çıkmıyorlar. Şu an ikinci olan Tokatspor da son maçını bu hafta Erzurum ile oynayacak. Federasyonun vereceği karar neticesinde Türkiye şampiyonasına gidilecek, bu doğrultuda da biz idmanları bırakmadık çalışmalarımıza devam ediyoruz.

IMG_3147

Sezon sonu itibarı ile ekibimiz oynadığı 14 müsabaka 28 puan toplarken 9 galibiyet, bir beraberlik 4 de yenilgi aldı. Oyuncumuz Cem Aktaş da 13 gol ile en fazla gol atan oyuncusu oldu.

vvv2

 

 

You may also like

Leave a Comment