TUGAY DA PROFOSYONEL OLDU

by Gökhan Telatar
124 okuma

Pazarspor yeni sezon öncesi bir oyuncuyu daha profesyonel yaparak A takım kadrosuna dahil etti. Son bir yılda beş oyuncuyu Profesyonel yaparak A takıma çıkaran Pazarspor yeni sezon öncesi alt yapı oyuncusu Tugay Turhan’ı da profesyonel yaptı. Yaklaşık bir yıldır A takım ile idmanlara çıkan Tugay Başkan Hüseyin Yangın ile beraber ilk profesyonel imzasını attı.

Başkan Hüseyin Yangın,”Bu gün hem son günlerde yaptığımız transferlere imza attırmıştık bunların arasında alt yapımızdan yetişen ve yıllarca başka kulüplerde mücadele verdikten sonra aramıza dönen Ozan da vardı. Şimdide alt yapımızdan yeni bir oyuncuyu takıma kazandırıyoruz. Pazarspor yıllardır alt yapıya verdiği önemle bu liglerde yer almaktadır. Alt yapımızdan yetiştirdiğimiz oyuncular yıllardır hem bizde hem de önemli kulüplerde mücadele etmekteler. Pazarspor’un sürdürüle bilirliği de buna bağlıdır. Biliniyorsunuz ki akademi liglerine katılıyoruz. Çok ciddi ve külfetli bir lig, çoğu takım katılamazken biz imkanlarımızı zorlayıp katılıyoruz. Bu yıl aramıza katılan yeni hocalarımız var, Bahadır Basa, Engin ışık ile beraber yeniden İsmail Payal da aramıza katıldı. Bo yönde buradan çağrıda yapıyoruz 15-18 yaşları arasında gençleri aramıza bekliyoruz. Sadece Pazar da değil bölgemizde bu yeteneği kendinde gören, futbolcu olmayı hayal eden, genç arkadaşları da aramızda görmek istiyoruz. Bizlerle temas kurmaları halinde hocalarımız mutlaka kendileri ile ilgileneceklerdir. Onlarda Turgay kardeşimiz gibi gelişim göstermeleri halinde profesyonel olarak Pazarspor’a adım atacaklardır. Ben Turgay kardeşime ve şahsında diğer genç arkadaşlara başarılar diliyorum. Önü açıktır Pazarspor’a katkı yapacak gelecekte de kendisini Türk futbolunda keyifle izleyeceğiz” dedi.

Tugay Turhan ise,” iki yıl önce Pazarspor alt yapısına geldim, çalıştım, çabaladım hocalarımın da beni beğenmesi ile A takıma çıktım. Sadece kendime değil, Paarspor’a ve Türk Futboluna katkı yapmak için çok daha fazla çalışacağım” dedi.

DSC_0292

DSC_0300

DSC_0303

 

You may also like

Leave a Comment