TUFAD TURNUVASI HAKKINDA

by Gökhan Telatar
112 okuma

Önceki günlerde TÜFAD Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği tarafından Pazar’da yapıldığı ve Pazarspor’umuzunda bu turnuvaya katılmadığı sosyal medyada ve camia içersinde söylenmekte.

Konuya İstinaden Pazarspor Genel Sekreteri Doğan İnce yaptığı açıklamasında şu cümlelere yerverdi,” Türkiyede hangi federasyon, yada hangi kurum olursa olsun yaptığı bir faaliyeti, turnuvayı faks elektronik posta gibi iletişim araçları ile kulüplere, kurumlara bildirerek davetde bulunurlar.

Program dahilinde olmayan bu turnuva hiç bir iletişim aracı ile kulübümüze bildirilmemiştir.Dolayısıylada yazılı yada sözlü bildirimde bulunulmamış bir tunuvayada katılmamız beklenemez. Kulübümüz yıllardır gerek akedemi, gerek yerel liglerde, yada Belediye turnuvalarında hiç bir faaliyeti kaçırmadan imkanlar dahilinde katılan bir kuruluştur. Konuya istinaden TUFAD başkanı ile yaptığım görüşmede takım antrenörlerine SMS attıklarını belirtti. Kulübümüze yada hocalarımıza gelen bir SMS olmadığı gibi, SMS ile turnuva düzenlemek gibi ilkel bir davranışda olamaz. Hadi kendi kendinize turnuva düzenleyip oynadınız ve bunu haber sitelerine, sosyal medyaya taşıdınız haberi bile olmayan kulüpleri suçlama eylemine girmek hangi etiklik anlayışına sığar.

Bu haberi yapan kişi yada kişilerde suçlanan kişileri arayıpta siz bu turnuvaya niye katılmadınız diye sormadan habercilik yaptıklarını sanmaları, nekadar taraflı yayın yaptıklarının, amaçlarının sadece kurum kuruluşları mesnetsizce karalamaya çalışmalarının göztergesidir. Kısacası haberdar edilmediğimiz bir turnuvaya katılabilmemiz mümkün değildir.

You may also like

Leave a Comment