HENTBOL FEDERASYONUN DAN MAÇ TEKRAR KARARI

by Gökhan Telatar
170 okuma
Türkiye Hentbol Federasyonu tarafından 04-12-2016 tarihinde oynanılan Pazarspor-Anadolu Üniversitesi Bayanlar 1. lig müsabakasını da kural hatası yapıldığı gerekçesiyle yeniden oynatma kararı alındı.
Anadolu Üniversitesi kulübünün itirazda bulunması ile alınan karar aşağıda çıkarılmış olup, kulübümüzde konuya istinaden Gençlik Spor Genel Müdürlüğü tahkim kuruluna gerekli bilgi ve belgelerle karara itirazda bulunmuştur.
THF KARAR METNİ.
04-12-2016 Tarihinde oynanılan Pazarspor kulübü- Anadolu Üniversitesi kulübü 1. lig bayanlar müsabakası için Anadolu Üniversitesi Spor kulübü 05.12.2016 tarihinde yapmış olduğu itirazın, bilgi, belgeleri ve ilgili mevzuatı hükümleri birlikte ele alınıp değerlendirmesi sonucunda;
a. İtiraz ücretinin federasyon hesabına yatırıldığına,
b. itiraza konu Rize Pazarspor kulübü-Anadolu Üniversitesi kulübü 1. lig bayanlar müsabakasında Pazarspor kulübünün müsabaka içersinde ceza almış ve cezalı oyuncusu olduğu ve hucumda fazla oyuncu oynattığı, oynayan oyuncunun gol atıp skora etki ettiği bu nedenle müsabaka hakemlerinin, müsabaka kural hatası yaptığı iddiasının olduğuna.
c. İddiaya konu müsabakanın görüntülerinin izlenip, incelendiğine.
d. Merkez hakem kurulu tarafından görüş alındığına görüşte kural hatası olduğuna,
e. Müsabakanın 58. dakikasında, Pazarspor kulübünün hucumda 7 sporcu ile oynadığı, fazla oynayan 19 numaralı oyuncunun gol attığına,
f. Yapılan bu ihlalin hakem tarafından fark edilmeyip golün verildiğine,
g. Fazla oyuncu olduğu Pazarspor’un savunmada olduğunda anlaşıldığına ve cezanın iki dakika olarak verildiğine,
h. Bütün bu açıklamalar ve değerlendirmeler sonucunda Federasyonumuzun belirleyeceği tarih ve saatde müsabakanın tekrar oynanmasına.
i. İtirazı haklı görülen Anadolu üniversitesi spor kulübünün itiraz ücretinin iade edilmesine,
j. Alınan yönetim kurulu kararının ilgili spor kulüplerine tebliğ edilmelerine.

You may also like

Leave a Comment