TFF GENEL KURULU

by Gökhan Telatar
132 okuma

Türkiye Futbol Federasyonu Olağan Genel Kurulu, 297 delegeden 192’sinin katılımı ile Ankara Marriott Otel’de yapıldı.

TFF Başkanvekili Hüsnü Güreli’nin açılışını yaptığı Olağan Genel Kurul’da çoğunluğun tutanakla tespitinin ardından, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan başkanlığında Divan Kurulu oluşturuldu. Divan Kurulu Başkanvekilliğine Akhisar Belediye Kulübü Başkanı Hüseyin Eryüksel seçilirken, Kulüpler Birliği Genel Sekreteri ve Medipol Başakşehir Kulübü Asbaşkanı Mesut Altan ile Multigroup Alanyaspor Külübü Başkanı Hasan Çavuşoğlu Divan Kurulu’nun diğer üyeleri oldu.

Yeni bütçe 602 milyon

Yapılan konuşmaların ardından Genel Kurul’da; TFF Başkanı, Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu’nun 01.06.2015 – 31.05.2016 Dönemi, Hesap ve Faaliyetlerinden ötürü ayrı ayrı ibra edildi. 01.06.2016 – 31.05.2017 Dönemi Bütçe Tasarısı ile Talimatı ve Bütçe Uygulama Esasları görüşülerek 602 milyon 193 bin 088 TL’lik TFF Bütçesi kabul edildi.

Kulüpleri Birliği adına söz alıp konuşma yapan Birliğin ve aynı zamanda Kulübümüzün Başkanı Hüseyin Yangın kurulan birliğin çalışmaları, hedefleri konusunda bilgi verirken, diğer yandan Futbolumuzun, TFF nin ve Kulüplerin güncel  konulardaki sorunlarını, çözüm önerilerini etkileyici bir konuşma ile genel kurul üyeleri ile paylaştı. Başkan Hüseyin Yangın ayrıca Süper ligden ve PTT 1.ligden düşen takımlara verilen Paraşüt ödeme yönteminin 2.ligden 3.lige düşen takımlara da uygulanmasını talep ederken yapmış olduğu ‘’Onlara ağrısız acısız ve sorusuz düşmeleri için Paraşüt vererek yardım yaparken, biz 2.ligden düşen kulüplerin ayağına taş bağlayıp düşmelerine gözmü yumacaksınız? Bizede en azından düştüğümüz denizde boğulmamamız için Can Simidi vermek zorundasınız.’’ Benzetmesi ile yapılan konuşması üyelerden uzun süre alkış aldı.

Ardından teşekkür konuşması için söz alan Başkan Demirören 2. 3. Lig Kulüpler Birliği Başkanı nın Can yeleği talebinin makul ve yerinde olduğu, denetleme kurulu olumlu görüş verirse 2.ligden 3.lige düşen 6 takımımızada üst liglere verilen Paraşüt desteğiniz verileceği sözünü verdi.

Kulübümüzünde bir alt lige düştüğü geçtiğimiz sezon için uygulanacak bu sistemle bütçemize katkıda sağlanmış olacaktır” dedi.

You may also like

Leave a Comment