TEŞEKKÜRLER GENÇLER

by Gökhan Telatar
279 okuma

Teşekkürler Gençler!

Sezona genç bir kadroyla başladık!
Sezonun son karşılaşması.
Çok genç kadroyla
Karatay Termal 1922 Konyaspor deplasmanındayız.

ilk karşılaşma Pazar’da 2-0 galibiyetimizle sonuçlanmıştı.
Karşılaşmayı oynayacağımız Konya Selçuk Üniversitesi 15 Temmuz stadyumu çevreleyen
duvarlarda yer alan reklam levhaları çokluğu dikkat çekiyor!

Puan cetvelinde bulundukları konum itibariyle iki takım da rahat bir karşılaşmaya çıkacak.
Son haftalar bizim için yapılanma, deneyimlenme olarak öne çıkıyor, skora çok takılmadan oynuyoruz!
‘Mağlubiyetler çalışılmış derslerdir.’ diyoruz.
Hakemin başlama işaretiyle önceki karşılaşmalara göre daha bir özgüven içinde başladık.
Pas yaparak oynuyoruz! Oyunu yönlendiriyoruz.
Bu tür maçlar, konsantrasyon ve motivasyon olarak farklı bir oyun rahatlığı getirir. Bu durum, haliyle mücadeleye yansır. Bunu görüyorum.
Pas trafiğini kontrol ederek oyunda görülmeye başladık. Rakip sağ kanadı kullanarak etkili olmaya çalışıyor.
İlk toplara müdahale ediyoruz.
ikinci bölgede basıyoruz, çıkmalarına müsaade etmiyoruz.
Oyunda denge kurup, kontrol etmeye çalıştığımız dakikalarda uzaktan denediğimiz ilk şutumuz kalecide kaldı. (14. dakika)
Pas oyunu oynuyoruz iyi mücadele ediyoruz. Genç kadro oynadıkça deneyimlenecek, oyun bilgisi gelişecek, pozisyon alma becerisi kazanacak.
Takım oyunu oynayacak, yardımlaşmayı bilecek!Pozisyon yorumları içinde olduğum 15. dakika da; Karatay Termal 1922 Konya çabuk çıktığı atak, ceza sahası içinde müdahale edemediğimiz pozisyonda skor 1-0’a taşıyan gol olarak tabelaya yazıldı.
Israrcı oyunumuza deva ettiğimiz 27. dakikada ceza sahası dışında kullandığımız serbest vuruş kaleciden döndü. Skora takılmadan oyun kontrolü elimizde tutmayı başardık. Güvenli oynuyoruz. Deneyimlenme diyoruz işte böyle bir durum;
44. dakikada rakip kendi sol kanadından başlattığı atakta skor 2-0
İlk yarı bu sonuçla sona erdi.
İkinci yarı Ceyhun Sarı-Mustafa Salk, Eray Yüksel-Muhammet Nişancı değişikliği yapıldı.
Pas yaparak hızlı ve etkili başladık. Oyun ortada bir mücadeleye döndü. Genç kadro ile çok iyi mücadele ediyoruz. Skora takılmadan cesaretli yürekli oynuyoruz.
60. dakika da Ali Osman Karnapoğlu- İbrahim Topaloğlu değişikliği yapıldı.
Güzel görünüm verdiğimiz 46 ve 75 dakikalarda tamamen rakip yarı sahaya yerleştik. Konya takımı iyi kapanıyor. Ceza sahasına girmemize müsade etmiyorlar.
Final paslarında başarılı değiliz.
Yürekli oyunumuz rakibi tedirgin ediyor.
Eren Karadağ’a özel önlem aldıklarını görüyorum.
Ataklarımız sürekli faul yapılarak kesiliyor.
78. dakikada Muhammet Çelik-Alper Akçan 82. dakikada Melikhan Sarı-Erdem Karahan değişikliği yapıldı. Bu değiliklikler ile kulübede oturan tüm oyuncularımızın süre almış oldu.
Yolları bahtları açık olsun.
90 dakikanın sonunda skor 2-0
Kadroda yer alan altyapı ve bölgenin çocuklarıyla sezonu tamamladık. Emeğinize yüreğinize sağlık. Teşekkürler uşaklar.🙏🏽
Yıllardır savunduğum ve yazdığım düşüncemi bir kez daha yazmak isterim:
Pazarspor bölge takımıdır. Sivil bir akademi olma yolunda planlanan tesisleşme hamlelerimiz devam ediyor, tamamlandığında, daha güçlü altyapı ile güvenli adımlarla yoluna devam edecektir.
Bu hamlede emeği geçen Onursal Başkan Hüseyin Yangın Bölge Milletvekilimiz önceki dönem Gençlik ve Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak’ın katkı ve emeklerini belirtmeliyim.
Pazarspor 2 yıl önce yönetime gelen Mustafa Taşkın ve yönetimi çok iyi bir yönetimsel performans göstermiştir. İlk yıl play_off gruplarında güçlü il takımlarıyla mücadele ederek kısıtlı bütçe ile şampiyon olmuştur.
2. Lig’de ilk yılımız, küme düşecek takımlar içinde gösterilen pazarspor gösterdiği çok iyi performansla ilk yarı play_off grubu bitirmiştir.
Salgın sürecinde yaşanan olumsuzluklar, kısıtlı bütçe ile bugün sezonu 50 puanla 12. sırada bitirmiştir. Pazarspor bu sezon yaşadığımız zorluklarla dolu bir başka sezon geçirmedi. salgın sürecinde yaşanan ekonomik zorluklar, kısıtlı bütçeler ile bugünlerdeyiz.
Başarıda emeği geçen başkan Mustafa Taşkın, yönetim kurulu üyelerimiz, gizli kahramanlar, yüreği Pazarspor için atanlar, İstanbul, Ankara, İzmir, Türkiye’nin her yerinden, yurt dışından katkı sunan yardımda bulunanlar, Kaymakamlığımız, taraftarlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, belediyemiz,
Pazar halkı, siyasilerimiz, bölge milletvekilleri ve bürokratlarımız, gönül dostlarımıza selam olsun.👏👏👏
Sezonun son yazısı!
Pazarspor yüz akıyla sezonu bitirdi. Gururluyuz!
Bugünlere gelmemizde katkı sunan destek veren Emeği geçenlere, görev yapan tüm hocalarımıza, sezon başından bugüne kadar geçen sürede her zaman inandığımız futbolcularımıza, idari-teknik personelimize, çalışanlarımıza binerce teşekkürler🙏🏽👏👏👏 Güçlü bir PAZARSPOR için el ele gönül gönüle.
Saygılarımla…

Talat Günday
Yönetim Kurulu Üyesi As Bşk.
Kurumsal İletişim İnteraktif Medya

You may also like