TARAFTARA ÖZÜR BORÇLUYUZ

by Gökhan Telatar
128 okuma

     Pazar günü Sarıyer Yusuf Ziya Öniş stadında oynadığımız ve 2-0 yenildiğimiz maç, sonuçtan çok oyun olarak bizleri fazlası ile üzmüştür.

      Geçen hafta sahamızda oynadığımız İnegölspor maçına benzer bir şekilde ilk yarıda dengeli ve rakibe göre daha iyi oynamamıza rağmen, ikinci yarıdaki silik, soluk oyun bu maçtan da sahadan boynu bükük ayrılmamıza neden olmuştur. Tıpkı geçen haftaki yoğun seyirci ilgisi gibi İstanbul da Sarıyer’in bir uçta olmasına karşın yoğun bir taraftar desteği vardı. Bu desteği vermek için  İstanbul da, böyle güzel bir günde farklı etkinlikler yerine Pazarsporu desteklemeye gelen 500 e yakın taraftara teşekkür ederken kendilerine bu takımın bir özür borcunun olduğunu da belirtmeden geçemeyeceğiz.

     Bunun yanında Sarıyer taraftarının sıcak ilgisi ve maç öncesi takımımızı tribünlere davet etmesi sporun güzellikleri kadar Pazarspor’un Sarıyer de sevilmesi ve Tabak kardeşlerinde etkisi yadsınamaz. Bu bağlamda Cengiz Tabak, İbrahim Tabak ve Engin Tabak kardeşler in Sarıyer’i baştan, başa Pazarspor Sarıyer’e hoş geldin afişleri ile donatmaları, maç sonrası sporcularımızı  Rumeli Kavağı Ayder restoranda ağırlamaları bizleri son derece mutlu etmiştir. Yıllardan beri Pazarspor ne zaman İstanbul da olsa bu destek ve ilgilerini esirgemeyen Tabak kardeşlere bir kez daha teşekkür ediyoruz.

     Kısacası puan ve puanlar alınabilecek ortam dün Sarıyer Yusuf Ziya Öniş stadında fazlası ile vardı ancak biz bunu değerlendiremedik, başta bizlerin sonrasında hocalarımız ile sporcularımızın bize inananlara ve güvenenlere bir özür borcu vardır. Bu borç maddi bir borç değil ama sonraki maçlarımızda oynayacağımız olumlu futbol, Pazarspor için yapılacak mücadele ve kazanılacak maçlarla ödenebilecek bir borçtur ve bir zorunluluktur. İki maç kaybetmiş olsakta hedef adına alınacak çok yol ve kazanılabilecek çok maç var ama geriye bırakmadan, ötelemeden, oyalamadan.

     Haftaya Hatayspor maçımızla birlikte bu tabloyu olumlu hale getirmek için sporcularımızın ve hocalarımızın çok çalışmaları ve emek vermelerini bekliyoruz. Bunun yanında takıma yaptığımız takviyelerle birlikte daha da güçleneceğimizi düşünürken, katkı vermeyen, vermek istemeyen sporcularımıza da güle, güle demek durumundayız. Bu hafta bu konuda da gelişmeler olursa sizlerle paylaşacağız.

     Sarıyer maçı ile birlikte son iki haftadaki başarısız sonuçların bu hafta oynayacağımız Hatayspor maçı ile son bulacağına inanıyor ve Pazar günü oynayacağımız bu önemli maçta taraftarlarımız yanımızda görmeyi bekliyoruz.

                                                   HÜSEYİN YANGIN

                                      PAZARSPOR KULÜBÜ BAŞKANI

IMG-20150126-WA0000

IMG-20150126-WA0002

IMG-20150126-WA0003

10481669_10152799651028705_3417669178400669533_n

You may also like

Leave a Comment