TAKTİKSEL DİSİPLİN

by Gökhan Telatar
134 okuma

Taktiksel Disiplin”
Zorluk derecesi yüksek maçlardan birine çıktık! İlk maç evimizde son dakika golüyle 1-0 yenilmiştik. Kağıt üzerinde kolay gözüken maçlarda sürpriz puanlar kaybettik bu sezon.

Disiplin: bir takımın örgütlü ve sistem içinde çalışmasının vaz geçilemez ögesidir.
Pazarspor’un disiplin karakteri, uygulama yöntemleri, ortaya koyduğu mücadele gücü, bireysel yetenekleriyle gösterdiği bir maç izledik.

“Taktiksel disiplin” Önce rakibi karşılayıp, kanatlardan hızlı hücuma çıkıp, sonuca gitmeyi düşünerek maça başladı. Bunun için önde baskı yapmadan, orta sahada kapılacak sürpriz toplarla rakibi savunmasız yakalamayı planlıyordu. Bunun için de kanatlarda görev yapacak Hüseyin Eray Karataş ve Oğuzhan Demir’e taktiksel olarak büyük görev düşüyordu !!!
Bu nedenle: disipline bağlı kalarak oynamalarını istedi hocamız.
Mithat Pala serbest oynayarak rakibi zorlayacaktı.
Hafta içi çalışmalar bu yönde yapıldı.
Başarılı olduk ve Güzel bir deplasman galibiyeti ile dönüyoruz???

Hafta içi Pazar’da izlediğim son antrenmanda
yüksek enerji, güçlü bir motivasyon vardı.

Çalışma disiplini çok iyi, takım havası mükemmel, futbol oynama iştahları yerindeydi.
Teknik ekibin coşkulu ve istekli çalışmaları dikkatimi çekti.
Verilen mücadelede; ıslattıkları forma, akıttıkları ter karşılıksız kalmayacağını ve cumartesi günü İstanbul Maltepe Hasan Polat stadyumunda karşılığını alacaklarına olan inancımı belirttim.
…………………………………………………..
İstanbul’da yaşayan Pazarspor taraftarlarının yoğun ilgi gösterdikleri maçlarımız, Memleket hasretini gidermenin başka bir yönü olmaya başladı.
Maç bitiminde tulum eşliğinde oynanan horon, galibiyet kutlamanın güzel bir hatırası olarak hafızalarımızda kalacak.
Pazarspor’a ayrılan misafir tribünü tıklım tıklım, rakip takımın seyircisinin dört katı fazla. Evimizde gibiyiz! Pazarlılar’a Pazarspor taraftarlarına hemşerilerimize teşekkür ederim.
İstanbul hemşin derneği başkanı Hızır Canbaz ve yönetim kuruluna teşekkür ederim. Bizleri yalnız bırakmayıp desteklediler.
Gelelim maça!
Çok iyi mücadele ettik, haklı bir galibiyet aldık. Rakibe fırsat vermedik. Pozisyonları yok. Hatta gol pozisyonuna dahi giremediler.

Maça tutuk başladık?
İlk yarı da yaptığımız pas hatalarımız vardı,zamanında yapılan müdahaleyle tehlikeye dönüşmeden önledik.
Rakibin ligdeki durumu nedeniyle rahatlamaları için mutlak 3 puan istiyorlar.?
İlk yarı 0-0 sona erdi. İkinci yarıda üstün olan taraf bizdik. Fatih’le, Eray’la, Mitat’la bulduğumuz pozisyonları değerlendiremedik. Ancak gol sinyalleri gelmeye başlamıştı.
……………….. …..
64. dakikada Oğuzhan Demir- Şahinali Terzi değişikliğine gidildi 70. dakika da ceza sahamız içinde rakip futbolcuya atılan ara pasına Şahinali Terzi kademeye girerek yaptığı kritik müdahaleyle gol ile sonlanacak bir tehlikeyi önledi. ???
Bir başka benzer pozisyonda Fatih Ergen aynı şekilde ceza sahamız içinde rakibe yaptığı çok yerinde kritik müdahaleyle tehlikeyi önledi.

75.dakikada Muhammet Ali Aydın /Can Vural değişikliği ile oyuna hareketlilik geldi. oflnsta ve defansta gösterdiği performans ile oyuna ağırlığımızı belirgin olarak koymaya başladık.
Can Vural süre aldığı dakikalar içinde ortaya koyduğu performan ile göz doldurdu. Ve hocam beni ilk 11’de görün? der gibiydi.
Taktiksel disipline bağlı kalarak oynadığımız müsabakada, karşılığını 90+2 de Hüseyin Eray rakip altı pas içinde düşürülmesiyle kazanılan penaltıyı gole çeviren Can Vural vuruşu 3 puana tahvil etti.
Oynadıkça daha iyi olacağız, kazandıkça öz güvenimiz yerine gelecek. Güçlü bir
takımız bunun avantajını eniyi şekilde değerlendireceğiz.
Her hafta, rakibe göre maçların ayrı bir hikayesi olduğuna göre Pazarspor’da rakibe göre taktik geliştiriyor.
Bunları değerlendiriyor, çalışıyor, anlatıyoruz.
Bu maçtada taktik olarak söylenenleri oyuncularımız yerine getirdiler. Teknik ekibimizi futbolcularımızı tebrik ediyorum.
Bu disiplinden dolayı böyle değerli bir galibiyet aldığımızı düşünüyorum.
Yeni bir haftaya başlıyoruz yeni bir hikaye yazılacak.! Bu hafta da aynı tavır içinde olacağız:
adım, adım Playoff yolunda ilerliyoruz.
Pazarspor iyi yolda, lütfen güvenin ve takıma sahip çıkalım.
Bu pazar Süper ligde mücadele eden kadın hentbol takımızın Üsküdar Belediye sporla ile karşılaşacağı maça gittim.
ilçemiz ve kulübümüz adına verdikleri mücadeleden ötürü hocamızı ve sporcularımızı tebrik ediyorum. ??? Daha güçlü ve güzel ortamlarda buluşmayı umut ederek saygılar sunarım.

Talat Günday
Yönetim Kurulu Üyesi AS Bşk.
Kurumsal İletişim İnteraktif Medya

 

You may also like

Leave a Comment