SÜPER SULTANLAR, SÜPER LİGE, SÜPER BAŞLADI

by Gökhan Telatar
120 okuma

Kaçkar’ın Sultanları Süper lige Süper başlangıç yaparken İzmirden galibiyet ile dönüyorlar.

Geçen hafta oynayacağı Murat Paşa maçı rakibin avrupa kupası karşılaşması nedeni ile ertelenirken Süper ligin ilk maçına bu gün İzmir deplasmanında çıktı. Süper ligde ilk maçını oynayan Sultanlarımız üst düzey bir mücadele ile bu takımdan bir halt olmaz diyenlere birliğin, beraberliğin takım olmanın gücünü gösterdiler.

Süper lige çıkma sürecimizin çok geç sonuçlanması, kısıtlı imkanlara rağmen kadro oluşumunda zorlanılmasına rağmen, İzmire sadece 11 sporcu ile giden Sultanlarımız Teknik Direktörümüz Fatma Badoğlu idaresinde müthiş bir galibiyet aldılar. Galibiyet elbetde güzel ama her şeyden önce verdikleri mücadeleden, gösterdikleri takım ruhundan dolayı tüm sporcularımızı ve hocamızı tebrik ediyoruz.

Bu gün Süper ligdeki ilk maçına çıkan ilk galibiyetini alan Sultanlarımızda Süper ligin ilk golünü de Mehtap Tezkorkmaz atı. Maç ta: İlke Şen 13 sayı, Tülay 5, Özlem 4, Seden 1, Tuğba 1 ve Mehtap da 2 sayı ile oynarken kadromuzun diğer isimleride Kalede Honore, İremcan, Bilge ve Handan dan oluştu.

Teknik Direktörümüz Fatma Badoğlu,” maçın skoru yada galibiyet önemli değil öncelikle tüm sporcularımızı verdikleri üst düzey mücadeleden dolayı tebrik ediyorum, terlerinin son damlasına kadar bu galibiyeti hak ettiler. Biz çok güzel bir kulübüz, Futbol takımımız ile Hentbol takım ve diğer tüm takımlarımız ile değerli bir kulübüz. İyi niyetimiz, iç güzeliğimiz ve kurumsal kimliğimiz ile, birlik beraberliğimiz bütünlüğümüz ile çok daha iyi yerleri hak ediyoruz ve inşalah ulaşacağız. Bizden çok farklı beklentileri olanlara, bizi küçümseyenlere bizde bu ligde varız dedik. Henüz ilk maçımızı oynadık daha yolun başındayız ve çok zor bir yolda olduğumuzunda bilincindeyiz. Bu gün, yarın sevincimizi yaşayıp hiç bir şey olmamış gibi önümüzdeki maça bakacağız. Ayaklarımızı yere sağlam basarak ve daha çok çalışarak bu ligde kalıcı olmak istiyoruz. Tekrar tüm sporcularımı verdikleri mücadeleden dolayı kutlarken Çalışanlarımıza, yönetimimize ve üzerimizde tüm emeği olanlarada teşekkür ediyoruz, dedi.

Takım Kaptan’ı İlke Şen çok güzel ve üst düzey mücadele ettik. Tüm arkadaşlarımı hocamızı, yönetimimizi ve emeği geçen herkesi kutluyorum. İlk galibiyetimiz güzel bir galibiyet ama daha yolumuz uzun ayaklarımızı yere basarak çok çalışarak emin adımlarla ilerlemeliyiz. Kapasitemizi de gücümüzüde biliyoruz Süper ligde kalıcı olabilmek ve adımızdan söz ettirmek için daha çok çalışmalıyız, dedi.

Takımın En genç Oyuncuları 2001 doğumlu Bilge Birben ve 2003 doğumlu İremcan İnce ise,”Bu takımın içinde olmak, mücadele vermek, hatta nefes almak bile bizim için çok büyük mutluluk ve gurur. Bize güvenenleri inananları mahçup etmemek için çok çalışıyoruz ve dahada çok çalışacağız” dediler.

.

 

You may also like

Leave a Comment