SULTANLAR VAN’A GİDİYOR “PLAY-OFF KURALLARI”

by Gökhan Telatar
107 okuma

Pazar’ın sultanları bu hafta Van yocusu. Bitime iki hafta kala maçlarının kalanını deplasmanda oynayacak olan Pazarspor Bayan Hentbol takımımız bu hafta Van yolcusu. Play-offlara kalmayı haftalar öncesinden garantileyen ekibimiz’in Pazar günü saat 12.00’da oynayacağı müsabaka Cay TV den naklen yayınlanacak.

İki haftanın bitiminin ardından puan sıralamasında ilk 8 takım Play-Off (Yarı Finallere) lere kalacak. Türkiye Hentbol Fedarasyonu 1. Bayanlar ligi Pla-Off statüsü ise şu şeklide

Puan sıralamasına göre (1.4.6. ve 7) ile(2.3.5 ve 8.) takımlar 2 gruba ayrılırlar.

Yarı final müsabakalarını Federasyonca belirlenecek İlde Tek Devreli Lig Usulüne Göre turnuva müsabakaları oynarlar. Turnuva müsabakaları sonunda gruplarında aldıkları puana göre 1. ve 2.olan takımlar Final müsabakalarına katılmaya hak kazanırlar.

İki grup da 1. ve 2. Olan 4 takım Yine federasyonca belirlenecek olan bir ilde Final müsabakası oynarlar. Final Müsabakaları için yarı final grupların da birinciler ile biriciler, ikinciler ile ikinciler eşleşir ve ilk iki sırayı elde eden takımlar Bayanlar süper ligine yükselir.

You may also like

Leave a Comment