SULTANLAR SON SANİYEDE KAZANDI

by Gökhan Telatar
197 okuma

Zirve mücadelesinde bu gün sahamızda Karşılaştığımız Samsun GSK’yı son saniye golü ile yendik.

Maça çok iyi başlayan Sultanlarımız ilk 15 dakikalık bölümde üstün oyunu ile skor farkını sürekli elinde bulundurdu. Bu bölümlerde dönem,  dönem fark 4–5 sayıya da kadar ulaştı. İlk yarının son 15 dakikalık bölümünde ise baskıyı arttıran takımımız farkı 6-7 sayılara kadar çıkardı. İlk yarı takımımızın 16-11’lik üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci yarıda da etkili oyununu sürdüren takımımız maçın 45. Dakikasına 21-15 altı sayı fark ile girdi. Maçın son 15 dakikalık bölümünde Samsun GSK oyunda dengeyi sağlayıp farkı giderek eritmeye başlarken oldukça çekişmeli mücadeleler yaşandı. Son altı dakikaya 25-24’lük skor ile girilirken 25. Dakikada Samsun skoru eşitleyip ardından öne geçti.

Son beş dakikasında nefeslerin kesildiği maçta bir rakip, bir sultanlar öne geçti. Skor Bord  30-30  son 30 saniyeyi gösterirken atak sırası Sultanlarda mola aldık. Molanın ardından son atağı yapan Sultanlarımız son saniyelerde topu Michaella ile buluşturdu. Defansı üzerine çeken oyuncumuz  boşa çıkan Tuğba’ ya al da at asistini yaptı. Pozisyonu iyi değerlendiren Tuğba Çiçek düzgün bir vuruş ile topu ağlara göndererek son saniye golü ile galibiyeti getirdi.

Maç içersindeki performansı ve attığı goller ile Michaella Eunice Magba, ve yaptığı kurtarışlar ile Kamerunlu yeni kalecimiz Honore Ngo Batandi karşılaşmaya damgasını vuran isimler oldu. Aldıkları bu galibiyet ile 2. Sırada yer almaya devam eden Sultanlarımızı tebrik ediyoruz.

Takımımız ilk yarının son maçında haftaya deplasmanda Bursagücü GSK ile karşılaşacak.

You may also like

Leave a Comment