SULTANLAR HAKEMLERLE TAKILDI

by Gökhan Telatar
136 okuma

Süper ligi garantilemek için çıktıkları maçta Sultanlar hem kendileri, hemde hakemler kötü olunca önemli bir fırsatı tepti.

Bu gün Yenilenen Pazar Mehmet Akif Pirim Spor salonunda iki yıl aradan sonra taraftarının huzuruna çıkan Sultanlar beklentilerimizin yüksek olduğu maçta bekleneni veremedi. Maçın ilk bölümlerine kötü başlayan takımımız ilk 10 dakikada 1-4 geriye düştü . 10. dakikadan sonra biraz toparlanıp farkı kapatıp öne geçsekte önemli ataklardan boş dönünce Yalıkavak farkı yeniden açarak ilk yarıyı 8-11 önde kapattı.

İkinci yarı da soyunma odasından salona daha inançlı ve istekli dönen Sultanlar farkı kapatıp eşitliği de sağlayıp hatta öne geçtiler. Bu dakikadan sonra da Maçın Sivaslı hakemleri “ilk üç sıradaki en önemli rakiplerimizden biride Sivas” devreye girdi öne geçtikten sonra farkı açacakken Yalıkavak’ı hiç bir ataktan boş döndürmeyip maça tutunmalarını sağladılar. Son bölümlerde takımımızında kırılması ile yeniden öne geçen Yalıkavak müsabakadan 21-24 galip ayrıldı.Haftayı puansız kapatan Sultanlarımızın İlk üçü içersinde kalıp Süper lige çıkabilmesi için kalan iki maçınıda kazanması gerekmekte. Son İki maçımız deplasmanda Samsun ve İçerde Bursagücü.

Müsabaka için Deniz Konakta kampa giren takımımız maça giderken Başkan’ımız Hüseyin Yangın tarafından gönderilen 200 adet gül ve karanfili esnaf ve vatandaşlara dağıtarak maça davet ettiler.

You may also like

Leave a Comment