SULTANLAR SİVAS’I YENEREK FİNALİ GARANTİLEDİ 33-25

by Gökhan Telatar
144 okuma

Kuşadasında oynanılan süper lige yükselme yarı final karşılaşmalarının ilkinde Sivas 4 Eylül Belediyespor ile karşılaşan Bayan Hentbol takımımız Finali garantiledi. Pazar’ın sultanları bu gün oynanılan müsabakada Sivas ekibini 33-25 yendi. Maçın ilk dakikalarına tutuk başlayan takımımız ilk beş sayı geriye düştüğü maçta devrenin sonuna doğru rakibini yakalayarak öne geçti. İkinci yarıda oyuna ağırlığını koyan Sultanlar özellikle Milica nın etkili ferformansı ile farkı arttırarak sahadan 33-25 lik skor ile ayrıldı.

Bayan Hentbol takımımız bulunduğu grupda dört takım arasında oynanacak olan yarı final müsabakalarında oynayacağı üç maçtan ikisini kazanması halinde finalleri garantileyecekti. Van Belediyespor takımının finallere gelmemesi nedeni ile, Van ile oynayacak olan takımlar galip sayılmakta. Yarın Van Belediye ile karşılaşacak olan takımımız hükmen galip sayılacağı için ikinci galibiyeti almış olarak adını ilk maçını kazanarak finallere yazdırdi.

Cuma günü oynanacak olan Pazarspor-Trabzon Hnetbol akdemi maçı saat 17.00’da Kuşadası Uğur inan salonunda oynanacak. Müsabaka ÇAY TV den naklen yayınlanacak.

Final Müsabakaları ise 8-10 Mayıs tarihleinde Balıkesir Burhaniyede oynanılacak…

Gu gün oynanılan müsabakada Nazan 2, Neşe ,Melda, Elif, Emel 5, Sevsa, Tuğba 6, Merve Bozlar 5, Milica, Ümran, Aslı, Yağmur 3, Buket, Tülin 4, Hatice 8, Gülsüm    sayı ile oynadılar…

You may also like

Leave a Comment