STADIMIZI VALİMİZ VE VEKİLLERİMİZ AÇTI

by Gökhan Telatar
103 okuma

Saha zemini ile tribünleri yenilenen Pazar İlçe Stadı’nda Rize Valisi Ersin Yazıcı’nın da katıldığı törenle açılış kurdelesi kesildi.

Bir süredir bakıma alınan Pazar İlçe Stadı oynanan Pazarspor İnegölspor maçıyla yeniden hizmete açıldı.

Saha drenaj ve çim sistemi yenilenen, tribünleri genişletilerek kapatılan ve skorboard eklenen stat, Rize Valisi Ersin Yazıcı, Rize Milletvekili Hasan Karal, Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap’ın da katıldığı törenle hizmete açıldı.

Stat girişinde kurdele kesme töreninin ardından sırasıyla Kulüp Başkanı Hüseyin Yangın, Kaymakam Selçuk Aslan ve Milletvekili Hasan Karal, kısa birer konuşma yaptılar.

Kulüp Başkanı Yangın İlçe kaymakamı Aslan’a stadın onarımındaki katkılarından ötürü bir plaket takdim etti.

Pazarspor’un tesisleşme konusunda profesyonel kulüpler arasında ender bir özelliğe sahip olduğunu ifade eden Başkan Yangın, “Federasyon tesisi olmayan kulüpleri ayırıyor. Liglerde tesisi olmadan, alt yapısı olmadan profesyonel anlamda mücadele etmek olmayacak. Bu anlamda Pazarspor olarak bizler bir adım öndeyiz.” diyerek, Vali Yazıcı’ya antrenman sahası için düşündükleri yatırımla ilgili hazırladıkları dosyayı sunup destek istedi.

Vali Yazıcı da yaptığı konuşmada,”Gençliğin yetiştirilmesinde, eğitim öğretim kurumlarının olduğu kadar spor tesislerinin de vazgeçilmez yeri vardır. Pazar Şehir Stadımızın neredeyse yeniden yapılırcasına birçok yönden görmüş olduğunuz iyileştirme ve geliştirme çalışmalarının tamamlanmasına müteakip hizmete sunulma sevincini birlikte paylaşıyoruz.  Pazar Stadı, yeni haliyle modern bir tesis oldu.  Rize; kültürde, sanatta, sporda adından söz edilen bir şehir olsun. Bunun için çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. Yeni tesisimizin hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah böyle güzel organizasyonlarda yeniden bir araya geleceğiz.” dedi.

DSC_0007

DSC_0010

DSC_0016

DSC_0020

 

You may also like

Leave a Comment