SON TRANSFER İZZET AKGÜL

by Gökhan Telatar
223 okuma

Pazarspor da 2015 yılının son transferi izzet Akgül oldu. Dün sona eren transferde Mavi, Beyazlı ekip forvet hattına Gümüşhanespor dan İzzet Akgül’ü alarak noktayı koydu.

Belçika doğumlu , İzzet burada yöresel takımlarda altyapı eğitimini aldıktan sonra 1997 senesinde şansını Türkiye’de deneme kararı aldı ve seçmelere katılarak Galatasaray altyapısına dahil edildi. Burada dört sezon oynadıktan sonra Sion ile profesyonelliğe geçiş sözleşmesi imzalayarak transfer oldu.[1] Ardından transfer olduğu Yıldırım Bosnaspor‘da yarım sezon kaldı ve sadece bir lig karşılaşmasında forma şansı buldu. Bunun üzerine Belçika’ya geri dönme kararı aldı ve 2003 senesinde doğduğu şehrin takımı olan ve altyapısında da oynadığı Namur anlaşarak Belçika’ya transfer oldu. Buradaki bir sezonun ardından Charleroi‘ye geçerek burada üç sezon oldukça başarılı bir zaman geçirdi ve 2007 senesinde Roeselare‘e transfer oldu. Bir sezon burada oynadı ve bu süreçte Süper Lig‘den dört büyükler dahil birçok taliplisi oldu. 2008-09 sezonunda Süper Lig ekiplerinden Denizlispor‘a transfer oldu.[2] Denizlispor’da iki buçuk sezon oynadıktan sonra 1. Lig ekiplerinden Samsunspor‘a transfer oldu.[3] Sezon sonu ise sözleşmesi feshedildi ve kulüple ilişiği kesildi.[4] Samsunspor’dan ayrılmasını takiben Belçika’ya dönerek Tubize ile sözleşme imzalayan futbolcu burada yarım sezon oynadıktan sonra sözleşmesini feshederek Namur ile anlaştı. 2013-14 sezonunun başlarında ise Gümüşhanespor’a transfer oldu ve başarılı bir grafik çizdi.

İzzet,”Bu sezon terimizi Mavi, Beyazlı forma için akıtacağız. İyi bir takımız ve sezonun bizim için başarılı geçeceğine inanıyorum. Bu yıl 29 numaralı forma ile sahaya çıkacağım. Benim için önemi olan bir numara ve kısmet olursa bu numaranın önemini daha sonra açıklayacağım” dedi.

DSC_0315

DSC_0321

You may also like

Leave a Comment