SOMA MADENİ 3 GOL 3 PUAN!

by Gökhan Telatar
177 okuma

Soma madeni 3 gol 3 puan !

Grupta zirve yarışı veren Somaspor, evinde bizi ağılıyor.
Liderlik hesapları yaparak çıktıkları maçta
3 puanı hanesine yazdıran takım Pazarspor oldu.
Deplasmanda Pazarspor seyretmek ayrı bir keyif olmaya başladı.
Altındağ ve Somaspor, izlediğim iki deplasman maçı; yedi gol atıp kalemizde beş gol gördük. Futbolda: yediğinden bir fazlasını atarsan hanene 3 puan yazılır.

6. dakika Oğuzhan’ın golüyle 0-1 öne geçtik. 90+7 ye kadar galip durumda götürdüğümüz maçta 3 puan attığımız 3 gol ile aldık.

Somaspor kenar yönetimi, fanatik bazı görevliler, sonucun böyle olacağını hiç düşünmedikleri için olacak ki, müsabaka boyunca ve müsabaka sonuda sergiledikleri tavır ve davranışlar ile hakem üzerinde baskı kurmaya, rahatsızlık verecek şekilde müdahale etmeye çalıştılar. Hoş bir durum değildi.

Seremoni öncesi soyunma odası koridorundayım. Son hazırlıklar yapılıp takım çıkış tüneline doğru yöneldiğinde: İçerden bir ses duydum “ilerde hata yapmaktan korkmayın arkadaşlar, arkanızda biz varız.” ! sanırım kaptanımız Şehmuz du. Güven veren bu konuşma o an çok şeyi ifade etti!
Teknik direktörümüz Kadir hoca ile paylaştım ve kendisine; ‘hocam bu cümle çok anlamlı ve bu maç ile ilgili herseyi anlatı.
‘Duymak istediğim değil: cesaretin, inancın, karalılığın sesini duydum. Başarılar diliyorum diyerek tribüne çıktım.
Hakemin başlama işaretiyle oyun kontrolünü elinde tutan, oyuna yön veren, pas yapan, konsantrasyonu yüksek bir Pazarspor izlemeye başladı tribünler.
Tempolu ve önde basarak başladığımız oyunun semeresini ilk 45 dakika içinde 0-2 öne geçerek aldık.
Maç öncesi sakatlıkları nedeniyle dört futbolcumuzu Pazar’da bırakarak geldik Soma’ya.
Sol kanatta forma şansı bulan Oğuzhan Demir profesyonel olarak çıktığı ilk maçında 2 gol atarak güzel bir başlangıç yaptı, şansını çok iyi değerlendirdi. Tebrikler.
Bu sezon kadromuzda bulunan yirmi dört futbolcumuzdan yirmi ikisi, ilk on birde başlayarak forma şansı buldular.
Bir futbol takımı için önemli olan bu durumu sizlerle paylaşmak istedim.

Sakat futbolcularımızın yerine ilk onbirde sahaya çıkan, daha sonra süre alan tüm futbolcularımız bugün geldiğimiz on iki maçlık periyotta çok iyi bir performans sergilediler. her biri ayrı, ayrı katkı sundular.
Bugün 89.dakika da oyun giren İbrahim Topaloğlu 3. golün asistini yapan futbolcumuzdu..
Mithat Pala yüreğiyle oynuyor harikalar yaratmaya devam ediyor. Çok çalışıyor ve güzel işler yaptı, bir de gol attı. Fark yarattı kısacası.tebrik ediyorum.
Muhammet Ali yükseldiği hava toplarında hepsini aldı zamanlaması mükemmel, çok çalıştı, duran toplarda ve korner atışlarında defansa yardım etti. Yükselen bir form grafiği var. Kalecimiz Ebubekir mükemmel bir performans gösterdi, en az dört kritik müdahale ile rakibe gol fırsatı vermedi.
Takım olarak Pazarspor bugün çok iyi mücadele etti, forma şansı bulan tüm futbolcularımızı tebrik ediyorum. Tek tek hepsini kutluyorum. İsmini yazamadığım futbolcularımıza sevgilerimi sunuyorum.

Yakaladığımız havayı bozmadan Darıca maçına hazırlanacağız. Unutmayın daha yolun başındayız.
Puan sıralamasında bu hafta Playoff grubu içindeyiz. Bu durumu devam ettirebilmemiz için, çok daha dikkatli ve temkinli olmamız gerekiyor.
Aman kimse havaya girmesin! Ayaklarımızı yere sağlam basalım.
İç saha galibiyetlerine başlamamızı herkes gibi bende bu hafta bekliyorum.

Pazar günü sabah Soma’ya Başkan Mustafa Taşkın ve yöneticimiz Cengiz Alimoğlu’yla birlikte yola çıktık. Bu maç ile ilgili yorumlarda çok temkinliyiz.
İçimde gizli bir duygu kesinlikle puan veya puanlar ile döneceğimiz yönünde!
Önceki dönem başkan ve Pazarspor sevdalısı Hüseyin YANGIN’da aramıza katılmasıyla tribünde yetimizi aldık.
Her üç sonucuda bekliyorum diyerek temkinli ve dikkatliyim. Ancak maçın hemen başında ortaya koyduğumuz oyunda kesinlikle mağlubiyetle ayrılmayacağımıza inandım.
Takım olarak çok İyi başladığımız maçı sonuna kadar galip götürmeyi başardık.
Baskı yediğimiz dakikalarda boyun eğmedik, hemen tepki verdik, korkmadan oynadık pozisyon bulduk.!!!
………………………………………
Soma, Ege Bölgemizde Yunt Dağı silsilesinin eteklerine kurulmuş Türkiye’nin en aktif fay hatlarından birinin üstünde yer alıyor.
Manisa’nın ilçesi iki maden işçisi heykeliyle karşılıyor bizi şehir merkezinde.
ekonomisi madene bağlı, gün geçtikçe daha da çok bu ağın içinde.

Soma takımı Bal liginden bu yıl profesyonel lige yükseldi. 3 maç arka, arkaya kazanarak lig ikinciliği elde ettiler. Bu durum üzerlerinde stres yaratmış, kaldıramadıklarını oyunun başında hemen gördüm.
Tribünlerde müthiş bir seyirci desteği var.
dört bir tarafta koro halinde takımlarını destekliyor. Çok da başarılılar.
Belliki profesyonel lige özlemlerini gideriyorlar.
………………………………
Biz sakin oynuyoruz, pas yaparak atağa çıkıyoruz. Pozisyon buluyoruz, iyi mücadele ediyoruz. Bu sezon ortaya koyduğumuz takım karakterini sahada keyifle izliyorum.
Neler yapıyoruz dediğim çok güzel bir 37. dakika vardı, ayağa oynadığımız, seyretmeye doyamadığım, pas organizasyonlarıyla girdiğimiz bir pozisyonda penaltımız verilmedi.!
Bana göre.

Zirve yarışı veren Somaspor, evinde Pazarspor’a 3-2 yenildi. 25 puanda kaldı Pazarspor 19 puana ulaşarak Play-Off hattına girdi. Dört hafta önce ilk beşin içinde olmamız gerekiyordu ama neyse.(?)
Artık yerimizde kalıcı olmamız ve yukarılara tırmanmamız gerekiyor.

Ortaya çok güzel bir tablo çıktı.
Mütevazı bütçeyle oluşturulan bu takım, güzel işler yaparak şu an buraya geldi.
Bir kolej takımı havasında.

Pazar halkını ve camiamızı yakından ilgilendirecek bu güzel tabloya kaymakamlığımız başta olmak üzere siyasilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız, belediyemiz, derneklerimiz ve iş adamlarımız el ele vermemiz gereken bir durum söz konusu şimdi…
Dinamiklerin devreye girme zamanı.
Neden olmasın!….
Hayde Pazar el ele…
Saygılarımla…

Talat GÜNDAY
Yönetim Kurulu Üyesi As Bşk.
Kurumsal İletişim ve İnteraktif Medya

You may also like

Leave a Comment