SEZONA BAKIŞ

by Gökhan Telatar
115 okuma

Pazarspor’ un da içinde bulunduğu 2107-2018 Sezonu TFF 3.Lig Gruplarında yer alacak takımlar 10 Temmuz 2017 pazartesi günü Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri Orhan Saka Salonunda gerçekleşen kura çekimi ile belirlendi.

54 takımın 3 grupta 18’er takımla mücadele edeceği  Pazarspor’ umuz  bu sezon da 2. Grupta yer almıştır.

 26 Ağustos 2017 Cumartesi günü başlayacak olan yeni sezon, 17 Aralık 2017 Pazar günü oynanacak olan müsabakalarla ilk yarı tamamlanacaktır. 20 Ocak 2018 Cumartesi günü başlayacak olan ikinci yarı 5 Mayıs 2018 de sona erecektir.

Ulusal anlamda planlamanın yapıldığı gruplarda güzel dostlukların kurulması,  gönül sınırlarımızın genişletilmesi, sevgi, dostluk, kardeşlik  (Fair Play)  çerçevesinde  hak edenin kazandığı  bir sezon olmasını diliyorum.

Dünyada  futbola olan aşırı ilgi, “futbol endüstrisinin” doğmasına sebep olmuştur. Milyarca dolarlık   pazarından iyi bir pay alabilme yarışı içinde olan kulüpler, bunun için, başarılı olabilecek iyi bir takım kurma, maçlarını oynayabilecekleri  modern  bir stadyum öncelikli ihtiyaçlarıdır. Bunun peşi sıra, sattıkları kombine kartlar, aldıkları reklam, sponsor, yayın hakları, isim hakkı ve ürün satışlarıyla gelir elde etmeye çalışırlar. Bu tabloyu göz önüne aldığımızda Pazarspor  bu dev endüstri  içinde mütevazı  çabalarıyla başarılı bir şekilde yer almaktadır.

Futbolun popüler bir spor olması; kitleleri peşinden sürüklemesi, seyir zevkinin yüksek olmasından kaynaklanmaktadır. Bir başka ifadeyle, “Futbolu bir spor, oyun ve eğlence aracı olarak görürsek güzelliklerini de yaşayabiliriz.

 Pazarspor olarak,  bu dev  endüstrisi içinde var olmak, kentimizde futbol heyecanını  üst seviyede tutmak , bir kültür olayı olarak ele alıp,bir yaşama biçimi olarak kabul ederek, alt yapımızda bulunan sporcularımızı heveslendirip  yüreklendirmek,  vizyon oluşturmalarına katkı sunacak şekilde  aileleri de dahil olmak üzere organizasyonlar yapmak, yönetim olarak üzerinde yoğunlaştığımız önceliklerimizdir. İstiyoruz ki, alt yapıdan her yıl en az üç sporcumuz  Profesyonel  kadromuz da  yer alsın. Çevre il ve ilçelerden yetenekli sporcuların kapımızı çaldığı bir spor akademisine dönüşelim istiyoruz.

 Bir sivil toplum kuruluşu olarak; Pazarspor’ un geleceğine,  yani Pazar’a yatırım yaparak hizmet etmeyi amaçlıyoruz. Bu konuda Pazar’da ve bölgemizde bulunan diğer sivil toplum kurum ve kuruluşlarını da işbirliğine davet ediyor ve bekliyoruz.

Pazarspor’un  TFF Profesyonel  Lig’  nde  yer alan  (Süper Lig, TFF 1. Lig,  TFF 2 Lig, TFF 3. Lig) 126 takımdan biri olmak her pazarlı için  gururlanacağı bir durum olduğunu düşünüyorum.

Yeni sezonda,Pazar halkı ve kentimizin dinamikleriyle birlikte; İzlerken heyecan veren,  tempolu, coşkulu, ritmi ve seyir zevki yüksek olan bir takımla başlamak istiyoruz. Ve özlediğimiz başarıyı birlikte yaşayacağımızı düşünüyorum. Yönetim olarak, bu yönde planladığımız çalışmalarımıza heyecanla devam etmekteyiz.

Pazarspor’ u bu sezon pilot takım olarak seçen Rizespor bu anlamda  bizlere güç katmıştır, memnun etmişti. İş birliğimizin artarak deva etmesi  dileklerimizle teşekkür ediyoruz.

 Grubumuzda  yer alan,Ergene Velimeşespor, Kasımpaşa Erokspor, Turgutluspor, Yeni Orduspor  BAL Ligi’nden profesyonel  hayata merhaba diyen  yeni takımlar.  Bir üst lig’den gelen 1461 Trabzon ve Kayseri Erciyes takımları da  mücadelemize renk ve heyecan katacaklardır.

 Yeni sezonda, Pazarspor’ umuza  ve Pazar halkına başarı dileklerimle  sezonun hayırlı olmasın dilerim… Talat GÜNDAY  Yönetim Kurulu Üyesi As Başkan (Kurumsal İletişim İnteraktif medya)

You may also like

Leave a Comment