SEVDANIN GÖKYÜZÜNE YAZILMIŞ HALİDİR PAZARSPOR

by Gökhan Telatar
134 okuma

…….. tanıştığınızda kendisine hayran bırakan sempatik, özü bir, sözü bir, sohbeti içten ve samimi, dost canlı ve kocaman yürekli şirin ve güzel ilçenin Profesyonel takımı PAZARSPOR. Rize ilinden Artvin- Ardahan ve Kars’a kadar bu coğrafi bölgede tek Profesyonel futbol kulübü olma özelliğini de taşımaktadır. Alt yapısında 6 (altı) hoca ve120 (yüz yirmi) sporcu barındıran Pazarspor 2016-2017 futbol sezonu Coca-Cola Gelişim Liglerinde (TFF Akademi Ligi) her hafta U19- U17- U16 -U15- U14 futbol takımlarıyla Çorum, Tokat,Erzurum, Erzincan, Samsun, Ordu, Giresun,Trabzon, Rize illerinde müsabakalara katılmak üzere yollara çıkmaktadır. Deplasmanlarda sporcuların tek tip kıyafet giymeleri konusunda altyapı hocalarımızdan Musa DEVRİM’in sunmuş olduğu rapor doğrultusunda yönetim kurulu üyelerimizi, İbrahim Karabekir U19 Talat Günday U17, Osman Devrim Telatar U16, Uğur Gülek Balta U15, Cihan Ergenç U14, takımlarımıza sponsor olarak 120 adet kamp eşofmanı yaptırılarak ihtiyaçları giderilmiştir. Ayrıca, sezon başında Kulüp Başkanı Hüseyin YANGIN tarafından Alt yapı takımlarımıza, 125 adet top 125 adet Antrenman eşofmanı 125 adet antrenman şort ve forması, 125 adet yağmurluk, 125 adet antrenman yeleği yaptırılmıştır. Profesyonel futbol ve Bayan Hentbol takımlarımız bu tablonun içine dahil edilmemiştir. Mücadele ettiğimiz Coca Cola Gelişim Ligindeki (TFF Akademi Ligi) grubumuzda yer alan dokuz il takımı içinde tek ilçe PAZARSPOR’dur. Futbol dışında 2012 yılında kurulan bayan hentbol takımız Türkiye Hentbol federasyonu Bayanlar 1.liginde 15 sporcu ve bir antrenör ile mücadele etmektedir.

Mütevazı bütçesiyle, Bölgemizde spora yaygınlık kazandırmak, topluma spor kültürünü benimsetmek, eğitim ve tesisleşme hamleleriyle ülke düzeyinde rekabet edecek alt yapıyı oluşturmak, Türk futbolunun geleceğine katkı sağlamak, fair play olgusu içinde etik değerlere saygılı “İyi bir İnsan İyi bir Yurttaş” ve iyi bir sporcu yetiştirmeyi hedeflemektedir ve bu amaçla; kulübümüz Pazarspor profesyonel liglerdeki 26. Yılın da bölgesel ve ulusal organizasyonlarda sürekli var olmaya devam etmektedir.

 

Küresel anlamda futbol pazar payı gittikçe büyüyen ve bir endüstri şekline dönüşen önemli bir iş kolu olmuştur. Pazarspor olarak, bu iş kolunun içinde olmak ve devam edebilmek, ekonomik yönden güçlü finansal yapıya sahip olmakla mümkündür. Günümüzde cari açığı her geçen gün büyüyen futbolun ülkemizdeki geleceği iyi bir planlama ve strateji ile belirlenmelidir. Bizim gibi kulüplerin ise eğitim ve tesisleşme hamleleriyle gelişimini tamamlaması izlenmesi gereken en doğru yoldur. Eğitim ve tesisleşme hamlelerinden söz ederken, futbolcuların barınma, beslenme, eğitim ve sağlık gibi konularda ihtiyaçlarının karşılanması ve eğitimler verilmesi gerekmektedir. Bunlarla birlikte ailelerin de eğitilmeleri, farkındalıkların artırılması önemli bir husustur. Pazarspor yönetimi olarak doğru bir model olmanın en temel ve en önemli öğesi altyapıya yapılan yatırım olduğunun farkındayız. Ve bunu da iyi yönetmemiz gerektiğini biliyoruz. Pazarspor’un geleceği dediğimiz, Hemşin deresi üzerinde bulunan Orman ve Su İşleri Bakanlığından kiralanan 17.120 M2 arsa üzerine, rüyamız olan konaklama ve eğitim kompleksimiz, çok amaçlı spor salonu, doğal çim sahası, sentetik zeminli futbol sahası, halka açık yürüyüş parkuru, mesire alanı projemiz başlamış bulunmaktadır.

 

Pazarspor’un geleceğine yani Pazar’a yatırım yapıyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Halen hizmet veren Tesislerimizden, Pazarspor İktisadi İşletmesi olan Deniz Konak otelimiz, Suat KARABEKİR Eğitim Merkezi ve Günbatımı Restorant verdiği hizmetleriyle ilçemizin sosyal yönden gelişimine katkı sunmaktadır. Pazarspor artık marka değeri olan bir kulüptür. Aynı zamanda yönetimsel olarak spor kamuoyunda saygın kulüpler içerisinde yerini almış ve kabul görmektedir. Bununda en açık örneği içinde 91 (doksanbir) kulübün bulunduğu 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Başkanlığı’na Hüseyin YANGIN’ın seçilmesidir. Kulübümüzü yarınlara taşımak yeterliklerin kazanılması ile gerçekleşebilir, Kurumsal bir yapıya kavuşturmak, kurum kültürünü oluşturmak birlikte ve sabırla hareket etmekle olanaklıdır. Bu Vizyonda olan yönetim kurulunun olduğunu belirtmek istiyorum. Pazarspor büyük bir camiadır ve Pazar’lılarındır en önemli özelliği hesap verilebilirlik, şeffaf bir yönetim olgusu ve anlayışı içinde olmasıdır. Eleştirilerin profesyonel takımın günlük sportif başarıları üzerinden yapılması doğru değildir ve bir haksızlıktır. Tablonun bütününü gözden kaçıranlar ayrıntılarda takılır kalır.

Saygılarımla….

 

TALAT GÜNDAY

Pazarspor Kurumsal İletişim Halkla İlş. As Başkanı

You may also like

Leave a Comment