SEVDAMIZ PAZARSPOR

by Gökhan Telatar
154 okuma

Sevdamız Pazarspor!
Cahit Külebi’nin “Selam durdu kayığı, çaparası, takası,selam durdu tayfası.” dizeleri ile bitirmiştim yazımı geçen hafta. Bu öngörü ile İlk yarıyı lider bitireceğimize işaret etmiştim!

Öyle de oldu, mutluyuz!

Uzun soluklu lig maratonunda ilk yarıyı liderlik koltuğunda bitirmek güzel! Bir başka anlatımla, 7 grubun bulunduğu TFF Profesyonel Liglerinde Lider 7 takımdan biri olmak güzel.
Bu başarı Pazar şehri için gurur verici bir tablo. Sevincini mutluluğunu yaşayın, keyfini çıkarın, gönüllerinde Pazarspor olanlar…

32 puanla lider olarak birinci sıraya yerleşen Pazarspor’un sıralama olarak altımızda bulunan takımlara baktığımızda, bu tablonun Pazar ve Pazarspor’lular için ne kadar gurur verici olduğunu görüyor ve daha iyi anlıyoruz.

Durun! Daha bitmedi. “ Başarı bir yolculuktur, bir varış noktası değil.” İkinci yarıda daha heyecanlı, daha zorlu mücadeleler bizleri bekliyor. Biliyorsunuz Biz zoru başarmayı severiz!

Sevgi, dostluk, kardeşlik duyguları içinde çıktığımız bu yolda, gönüllerimizin çizdiği “Şampiyonluk” mücadelesin de Pazarspor’a; Şehrimizin tüm kurum ve kuruluşları ile tam destek vermek, her Pazar’lı nın içselleştirdiği davranış biçimi olmalıdır.

Pazar günü Ankara Demirspor maçını izlemek için tribünlerde yerini alan seyirci desteğinin, sahaya, yeterince baskı oluşturacak kadar yansımadığını, maçı izleyenler ile birlikte gördük. (Küçük bir grup hariç?) Bu duruma ikinci yarıda bir çözüm bulmamız gerekiyor.
Lider olarak girdiğimiz İlk yarının son maçında sahamızda karşılaştığımız Ankara Demirspor maçını 3 puan alarak kayıpsız geçmenin ötesinde geçen hafta deplasmanda aldığımız galibiyetin devamı olarak bir seri yakaladığımızı düşünüyorum.

Kazanma arzusu içinde, hırslı ve baskılı başladığımız maçın ilk dakikaları içinde yakaladığımız net gol pozisyonlarını değerlendirebilmiş olsaydık daha farklı bir skorla sahadan ayrılabilirdik. Rakibimiz oyunu dengede tutmaya çalışarak kanat oyuncularıyla başlattığı ataklarını zamanında ve yerinde müdahalelerle pozisyon vermeden önlemeyi başardık, başarılı da olduk.

İlk yarısı 0-0 berabere biten maçın ikinci 50. dakikasında kalemizde bulduğumuz sürpriz bir golle 0-1 yenik duruma düştük. Neyse ki çok zaman geçmeden 54. dakika içinde kullandığımız köşe atışında arka direkte topa çok iyi yükselen Sinan Uzun’ un kafa golü ile eşitliği sağladık. Beraberlik golünün atmanın morali ile baskılı oyununa devam eden takımımız 83. dakikada rakip defans oyuncusunun ceza alanı içinde topa elle yaptığı müdahaleye orta hakem tereddüt etmeden penaltı noktasını gösterdi. Topun başına geçen Kaptan Turgay An’ın şık penaltı atışında, top bir köşede, kaleci bir köşedeydi. Ve 2-1
Galibiyet golü ile baskısına deva eden Pazarspor, Turgay, Sinan ve Oğuzhan ile yakaladığımız net pozisyonları gol vuruşu ile sonuçlandıramadık. Bunda rakip takımın kalecisinin başarılı kurtarışları etkili olduğunu belirterek hakkını vermeliyim.90+4 de hakemin bitiş işaretiyle sevinç yumağına dönüşen tabloda, ilk yarıyı lider bitirmenin sevinci, heyecanı ve gururu yaşanıyordu.

“ Bir neşe ifadesi bulun ve bunun gücünü arttırın.” diyor Oscar Wilde

Galibiyet kutlaması için bizlerle birlikte soyunma odasına inen, sevincimize ortak olan Kaymakam vekilimiz Sayın Coşkun ÖZTÜRK’ e teşekkürlerimizi sunuyorum.

Bu tablonun ortaya çıkmasında Kulüp Başkanı Hüseyin Yangın ve yönetim kurulu üyelerini, teknik kadroyu, sporcuyu, masörü, malzemeciyi, aşçıyı, stadyum görevlilerini, Deniz Konak Oteli personelini, emeği geçenleri yürekten kutluyorum. İkinci yarı bizi çok daha önemli görevler beklemekte olduğunu da belirtmek istiyorum.

“Sporda başarı çalışmaktan öte istemekle olur.”

Pazarspor’ u bu başarıya taşıyan futbolcu kardeşlerime teşekkür ediyorum! Sezonda sıkıntı yaşadığımız maçlar oldu şüphesiz. Her takımda olduğu gibi ilk yarı sonunda teknik ekibin vereceği rapor doğrultusunda ihtiyaç duyulan bölgelere yapılacak transferle ikinci yarı çok daha iyi olacağımızı düşünüyorum. Ve ligi bulunduğumuz yerde bitireceğimize olan inancımın da tam olduğunu belirtmek istiyorum.

Maçımızı izlemek için Pazar’a gelen Rizespor başkanı Sayın Kemal Yardımcı’ ya, Rize Ticaret Odası başkanı Sayın Ömer Ofuluoğlu’na, Rize eski belediye başkanı Halil Bakırcı’ ya destekleri için teşekkür ederim. Görmeye çok alışık olmadığımız bu tablo ilerisi için beni çok umutlandırdı! Bu güzel tablonun devamı dileklerimle…
Son bir cümle, “Mutluluk, elindekilerin değerini bilmektir.”
Saygılar sunuyorum…
Talat GÜNDAY
Yönetim Kurulu Üyesi
As Başkan Kurumsal İletişim İnteraktif Medya
Sevdamız 50 Yaşında
Neden olmasın!
#LovePazarspor

You may also like