Sevdamız PAZARSPOR!

by Gökhan Telatar
131 okuma

Sevdamız PAZARSPOR

Bitime daha üç hafta var. ilk yarıyı lider bitiren Pazarspor şampiyonluk planları yaparken Play Of oynama şansı da mucizelere kaldı.
Şaka gibi…
…………………………………………………………………………
Hafızamı zorlayarak biraz geri sardığımda:
Saha ve seyircimizin önünde oynadığımız İkinci yarının ilk müsabakası Kayseri Erciyesspor maçı ile ilk sinyaller verilmişti aslında.
90+ de attığımız gol ile 1-0 galip geldiğimiz de?
Oluşan bir takım soru işaretlerini görmezden geldik, duygusal davrandık. önemsedik;  iyi tahlil yapamadık!  Konduramadık takımın üstüne…
İnanmıştık. Belki de ondan!
Çok bilinen bir ilkedir: “Teori ile Pratik örtüşmez” düşündüğünü uygulayacaksın. Yoksa bir anlam ifade etmiyor.
Eylemlerin sonuçlarını kestirme yetisi olanlar, çözümleri şansa mı bıraktık? diye de kendi kendime soruyorum hani?
İkinci yarı için Antalya’da çok iyi bir kamp dönemi geçirdik. Biliyorum. Ayrılan sporcuların yerine yapılan transferler vardı. İzlediğimiz hazırlık maçlarında oynadığımız futbol ile güçlendiğimizi düşünerek kendimi inandırdım! Görüntüde bu yöndeydi.
Ancak; ilk yarıda sergilediğimiz performansı bir türlü yakalayamadık nedense?
Zorlanıyorduk maç kazanmada. İstediğimiz oyun ritmini tutturamıyorduk. Üretken değildik. Tutuk ve ürkek başlıyorduk maçlara. Kompakt bir görüntümüz olmadı çoğu zaman.
Oyunu domine edecek, rakibi yıldıracak, kora kor mücadele ederek saldırgan olamıyorduk?

Hep söylerim, 90 dakika boyunca rakip nefesini boynunda hissedecek !

İstemek Yapmaya Yeter mi?  tartışılır biliyorum. Bence, önce istemek. Çok istemek. Rakipten daha çok istemek gerekiyor. İstersen yapabilirsin!

Taktik disiplini içinde, sabırlı, Panik yapmadan, özgüveni yüksek kendinden emin, en iyi bildiğin oyunu sonuna kadar tavizsiz oynamaya devam edeceksin.

Büyük umutlar ve üç puan alma hayaliyle gittiğimiz Muğla deplasmanın da 1-0 mağlubiyetten skoru 1-1 getiriyorsun 88. dakikada penaltı golüyle 2-1 mağlup olarak ayrılıyorsun sahadan? Sizi bilmem ama bana enterasan geldi? üzüntümü de söylememe gerek var mı bilemiyorum?

Galibiyet dışındaki sonuçların play of oynamanın unutulması anlamına geleceği çok krıtik bir maçtı bizim için. Maalesef öyle de oldu.

 Rakibimiz  Yeni  Orduspor’un sahasında Ankara Demirspor’a karşı mağlubiyeti bizler için çok önemli bir skordu.

Avantajlı bu durum 1-1 devam eden müsabakada; mücadele gücünü en üst seviyeye çıkarmak ve motive olmak  adına saha içine sporculara söylenmelimiydi veya söylenmedi mi?

Takım motivasyonuna, oyun formatına negatif etki eden farklı unsurlar varmıydı bilemiyorum

Bildiğim bir şey var o da; Bu durumda olan bir takım avantajı koruyabilmelidir.

İkinci yarının ilk maçıyla başlayan düşüş maalesef bugün bizleri bu duruma getirdi. ? Ancak Böyle olmamalıydı.

Futbol oyunu, teknik, zeka, ruhsal faktörlere ile gelişmiş fizyolojik değerlere ihtiyaç duyan bir spordur. Bunu en iyi  profesyonellerin bilmesi gerekir?

Bir Spor dalında: Takım işbirliği, takım olma ruhu;  teknik ve taktiğini tamamlayıcı unsurlarıdır. Teknik beceri ve yeteneği sergilemekte ustalık işidir. Ustalık da futbolda elit sporcuların üst düzeyde müsabakaların gerektirdiği fiziksel, ruhsal, fizyolojik özelliklerinin yanında;  motivasyon gücü yüksek, güdüleyici özelliklere sahip olmaları gerekir.

Yani oynadığınız oyuna karakterinizi yansıtmanız gerekir.

 Bütün bunları neden yazıyorum:  Bu sezon buraya kadar demek için !

Teşekkürler ….

Emeği geçenlere teşekkürler….

Akıl ve alın teri akıtanlara teşekkürler…

Talat GÜNDAY

Yönetim Kurulu Üyesi As Başkan

Kurumsal İletişim İnteraktif Medya

 

You may also like

Leave a Comment