Sevdamız PAZARSPOR!

by Gökhan Telatar
132 okuma

Sevdamız PAZARSPOR!

Play Of mücadelesi verdiğimiz Lig yarışında aynı puana sahip rakibimiz Yeni Orduspor ile Saha ve seyircimizin önünde 0-0 berabere kalarak çok önemli bir avantajı kullanamadık. İki puan kaybetmenin ötesinde,  ikili averajda da dezavantajlı duruma düştük?

Mutlak galibiyet için çıktığımız karşılaşmaydı. Maçı izlemedim. ancak, sürekli aldığım bilgiler vardı. Hep şunu bekledim ve duymak istedim; Oyunu forse eden, rakibe oynama şansı vermeyen, iki taraflı oynayan, topun daha çok bizde kaldığı ve oyuna hükmeden bir Pazarspor. Olmadı?

Her maçın kendine göre havası vardır. Her maçın içinde, farklı fazlar vardır! İyi okuyup değerlendirmek gerekiyor.

Oynadığımız oyuna karakterinizi yansıtmak futbolun bilinen en temel prensiplerindendir:       

Mücadele gücünüz rakibimizden daha iyi olmalı, kazanmayı daha çok isteyen taraf olmalısınız.

Oyun şablonunuz olmalı ve bunu ısrarla oynamalısınız.

Takım olmak, disiplinine bağlı kalmak, yüksek konsantrasyon. Arzulu, istekli, iştahlı, hırslı ve  inanarak oynamak risk almak…

 Bu tür maçların duygusal havası farklıdır. Seyrici desteğini arkana alarak; tempolu, coşkulu, ritmi yüksek agrasif oyunla rakibi bunaltacaksın, oynama şansı vermeyeceksin. Bu bir iç saha davranışıdır.

Bugün Rizespor’un saha ve seyircisi önünde almış olduğu farklı galibiyetin ardından, Pazarspor’un başarısına destek  olmak için maça gelen bir grup Rizespor’lu taraftarı olduğunu da belirtmeliyim. Bölgemizde spor’ un sevgi, dostluk, kardeşlik adına yapılan bu davranışı  fair play olgusu içinde devam etmesini diliyorum.

Geçen yazılarımda tünelin ucu göründü demiştim.  Evet, sona yaklaşıyoruz.  dört maçımız kaldı, üç deplasman, bir maç evimiz de.

Yeni bir haftaya başladık. İş planı mutlaka yapıyoruzdur. Bu nedenle: Orduspor maçında alınan 0-0 beraberliğin bir teflisi var:  O da Muğlaspor ile  deplasman da karşılaşacağımız müsabaka sonunda  alınacak 3 puan ile yolumuza hafta, hafta üçer, üçer devam ederek… Başarılar diliyorum. Saygılarımla…

                                                              Talat GÜNDAY

                                              Yönetim Kurulu Üyesi  As Başkan

                                               Kurumsal İletişim İnteraktif  Medya

 

 

 

You may also like

Leave a Comment