SEVDAMIZ 50 YAŞINDA

by Gökhan Telatar
169 okuma

SEVDAMIZ 50 YAŞINDA!

1968 yılında Pazar Gençlik Spor Kulübü (PGSK)   adıyla kurulan ve o yıllarda forma rengi  yeşil-beyaz  olan sevdamız 1969-1970 futbol sezonu sonunda mücadele ettiği Rize Amatör Liginde ilgisizlik nedeniyle  kapanmıştır.

1973 yılında Pazar Doğuş Spor (PDS) adıyla mavi-beyaz renkleri alarak yeniden kurulmuş ve aynı yıl Rize 2. Amatör kümede mücadelesine başlamıştır.

1973–1991 yılları arasında mücadele ettiğimiz Rize amatör liglerinde çeşitli şampiyonluklar yaşadık ve en son şampiyon olduğumuz  1990–1991 sezonu  sonunda Türkiye genelinde 3. lige  terfi ettirilen on altı kulüpten biri olarak  profesyonel hayata merhaba dedik.

3.lige terfi ettirilen On altı takımdan Profesyonel liglerde kalmayı başaran tek takım olan sevdamız Pazarspor, 27 yıldır Profesyonel ligler de var olması, her pazarlı için bir gurur tablosu olduğunu düşünüyorum.

Pazarspor  Bugün 50. Yaşında!

Sevdamız 50.yıla ermenin mutluluğu içinde, varlığını “Sevdamız Pazarspor” diyerek destek verenlerin çabalarıyla sürdürerek geldi bugünlere!.. aramızda olanlara minnet ve şükranlarımızı sunuyorum, Vefat edenleri rahmetle saygıyla anıyorum.

50.kuruluş yılımız, Yönetim Kurulumuzun hazırlamış olduğu çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Bu günümüzde şehrinin resmi-özel ve sivil toplum kuruluşlarını aramızda, yanımızda görmek istiyoruz.

Kulübümüzün 50. Kuruluş yılı gün (sembolik) olarak Pazar’ın düşman işgalinden kurtuluş günü 10 Mart’a denk getirilerek bir bütünlük içinde anlamlandırılmıştır.

Kulüp web sayfamızda yer alan program çerçevesinde kutlanacak olan 50. Kuruluş yılı etkinliklerimizde; aramızdan ayrılan kurucu ve üyelerimiz anılacak, Pazar meydanında hazırlanacak olan panolarda resmi kuruluştan günümüze kadar yer alan görseller yer alacak, yıl içinde, Spor-Kulüp-Aile-Altyapı konularını kapsayan uzman kişilerin katılacağı paneller düzenlenecektir.

Geçmişten günümüze yapılan yolculukta değerlerimizin yansıtılması, korunarak yarınlara taşınması,yüklendiğimiz misyonun bir önemli bir parçası olarak yarınlarda, kurumsal kimliğimize katkı sunacak projeksiyon olduğunu söylemek isterim. Bu konuda elinde görselleri olan malzemesi olan tüm Pazarspor’ luların katkılarını bekliyoruz. Kulüp müdürlüğümüz vasıtasıyla bize ulaşın lütfen.

 10 MART 2018 Cumartesi

09:30 Atatürk Anıtına Çelenk koyulması

10:00 50.Yıl Fotoğraf sergisi Pazar 15 Temmuz Demokrasi Meydanı

12:00 Yeni tesis Temel Atma töreni. Hemşin yolu üzeri

14:30-17:30 Suat Karabekir Yıldızlar turnuvası Final Maçları

18:00-20:00 Akşam Yemeği (Deniz Konak Otel)

11 Mart 2018 PAZAR

14:00Pazarspor-Kırıkhanspor maçı  Pazar Şehir Stadı.

Türk spor kamuoyunda marka değeri her yıl biraz daha yükselen  “Pazarspor”  Pazar halkınındır. Bu etkinliklerimizde tüm Pazar halkının yer almalarını ve 50.Kuruluş yılımızı coşku içinde birlikte yaşamaya davet ediyoruz.

Pazarspor’un 27 yıllık profesyonel yaşamında mavi-beyaz formayı giyerek bir başka kulübe transfer olan  futbolcuların sayısının  doksan kişiden az olmadığını söylemek isterim.  Mutluluk duyarak  yazdığım bu satırlarda,futbolu iş olarak,meslek olarak kabul edip transfer olan sporcularımız bu fırsatı PAZARSPOR’ un varlığıyla elde etmiştir.

Günümüzde futbol; Küresel olarak pazar payı gittikçe büyüyen ve bir endüstri şekline dönüşen önemli bir iş kolu olmuştur. Pazarspor olarak, bu iş kolununun içinde olmak ve devam edebilmek,  ekonomik yönden güçlü finansal yapıya sahip olmakla mümkündür. Bizim gibi kulüplerin ise eğitim ve tesisleşme hamleleriyle gelişimini tamamlaması izlenmesi gereken en doğru yoldur.

Pazarspor’a yatırım Pazar’a yatırım,  Pazar’a yatırım, Pazarspor’a yatırım demektir.

Emeği geçenlere başta Başkanımız Hüseyin YANGIN olmak üzere teşekkür ederim. Saygılarımla…

Talat GÜNDAY

Yönetim KURULU ÜYESİ

As Başkan

You may also like

Leave a Comment