SAMPİYON TAKIMIN ŞAMPİYON YÖNETİMİ

by Gökhan Telatar
209 okuma

Teşekkürler
‘Şampiyon Takımın Şampiyon Yönetimi’

Sezonun son yazısı ‘‘Şampiyon Takımın Şampiyon Yönetimi’ teşekkür ederek bitirmek istiyorum.Uzun soluklu lig maratonunda, het türlü koşulda mücadele eden, takımı Şampiyonluğa taşıyan, vitrinde çok görülmeyen yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım, kardeşlerimden söz etmek istiyorum…
Her türlü övgüyü hak ederek Şampiyon olan futbol takımı ve onun kıymetli yöneticilerinden söz etmek istiyorum…
Deplasmanlarda takımını yalnız bırakmayan Km. yol kat ederek maddi manevi destek olan yüreklerden söz etmek istiyorum…
Mavi-Beyaz aşk ile yola çıkan birbirinden değerli arkadaşlarımdan söz etmek istiyorum…
Başarıya odaklı yüreklerden söz etmek istiyorum.
Pazarspor’a maddi manevi gönül verenlerden söz etmek istiyorum…

16 Haziran 2019 da yapılan Olağan Genel Kurulda Mustafa Taşkın’ın Başkanlığa seçilmesiyleYönetim kurulu listesinde yer alan arkadaşlarımız:
Murat Karahan- Ahmet Yavuz Hekim-Sami Kalyoncu- Nurettin Altaylar-Selahattin Bal-Yusuf Parlak-Rıfat Uluşahin- Mehmet Engin-Hasan Telatar-Cengiz Alimoğlu-Ali Güney-Talat Günday- Hilmi Baltacı-Polat Kanberoğlu-Bahattin Bozkurt
Yedek Üyeler:
Mahir Sarı-Mustafa kemal Balta- Mustafa Biber-Hasan Akpulat-Mustafa Akgün- Orhan Çolak- Hüseyin Avni Terzi- Süleyman Terzi.
Yeni bir heyecan ve motivasyonla yola çıktık. Başarının en çok ölçeklendirildiği kurumlardan biriside futbol kulüpleridir.
Genç bir yönetim. Spor kamuoyu tarafından bu yönüyle çok bilinmeyen yeni yüz ve yeni isimler! Isimler!…
Neyi başaracağımızı, neleri başaramayacağımızı merakla beklediklerini biliyorduk!
Başarıya odaklı, samimi, ekip ruhu içinde, iyi niyetle başlayan çalışmalar günler ilerledikçe ortaya çıkan tabloda kendini göstermeye başlamıştı bile?
Sezon içinde deplasman ve play_Off karşılaşmalarında birlikte olduğumuz yönetim kurulu arkadaşlarımız Cengiz Alimoğlu, Sami Kalyoncu, Polat Kanberoğlu, Mehmet Engin, Hilmi Baltacı,Yusuf Parlak, Selahattin Bal, Ali Rıza Parlak, Hasan Telatar, Ahmet Hekim, Bahattin Bozkurt,NurettinAltaylar,Mustafa Kemal Balta onursal başkan Hüseyin Yangın oluşan sinerji ile tribünlerde güç oluyorduk. Teşekkürler…

Birlikte yol aldığımız ikinci sezon Paly_Off grubu içinden oynadığımız iki maçı da kazanrak Şampiyon olduk 2. Lig’e çıkmayı başardık. Birileri için sürpriz(!) bizim beklediğimiz bir sonuçtu!
Futbol günümüzdeki profesyonel yapısı tamamen ekonomik kriterlere yönelik örgütlenmiştir.
Aslında hikaye yazmak değil yaşadıklarımızı iyi okumak gerekiyor. .Zira ‘Şampiyonluk parayla satın alınmıyor.’
İnandık, Güvendik, Başardık.
Pazarspor, yönetimsel olarak maddi disiplin içinde, mütevazı bütçe ile birçok kulübün maddi olan başarı kriterini mütevazi bütçesi ile şampiyon olarak aşmıştır. Bu yönetimsel başarıdır. Çok fazla ortaya çıkmadan
Bir futbol kulübünde en önemli organı futbol şubesidir. Bugün geldiğimiz noktada sportif başarı,teknik kadro ve yönetim arasındaki köprü konumunda bulunan ve futbolcuların özel sorunları da dahil her konuda onlara destek olan Murat KarahanŞampiyonlukta emeği çok fazla olduğunu teşekkür ederek belirtmek isterim.

Sportif direktör Ramazan Öztürk,teknik birikimiyle sporcu geçmişiylefutbol şubesi, futbolcu, teknik, kadro arasındaki güçlü bağı kurmadaki başarısına teşekkür ederim.

Kulübün, idari, mali, teknik personel, tesis, gibi alanlardaki çalışmalarında destek olan deplasmanlarda sosyal medyayı çok güzel kullanarak bizlere ulaştıran kulüp müdürü Gökhan Telatar’a teşekkür ederim.
Şampiyonlukta emeği geçen kulüp çalışanlarımız, idari personelimize teşekkürler…
Sürpriz bir şekilde aramızdan ayrılan bizleri derinden üzen stat müdürümüz Mahmut KILIÇ kardeşimize Allahtan rahmet diliyorum. Şampiyonluğumuza kattığı emek için teşekkür ediyorum. Ailesi ve sevenlerine saygılarımı iletiyorum.
.
Sevgili Başkan Mustafa TAŞKIN,
Emek vererek omuz omuza zor zamanlardan geçerek bu günlere geldik. Mütevazı bütçeyle başladığımız sezonu, genç kadromuzla şampiyon olarak bitirdik.
‘Başarının’ karşıtı ‘Başarısızlık’ Bu zıt anlam aslında olası başarılar, büyük-küçük başarısızlıklardan oluşur.Bugün Pazarspor’un şampiyonluk hikayesi içinde saklı olduğu gibi.
2.lig Şampiyonluğumuz Pazarspor camiasına, Pazar halkına cefakar taraftarımıza hayırlı olsun.
Bizleri sonuna kadar destekleyen gönül dostlarımıza selam olsun.
Şampiyon olduğumuz gecede ortaya çıkan tabloda haklı gururu birlikte yaşadık.
Rize’nin küçük ilçesi Yüreği Kocaman PAZARSPOR’u canlı yayınında spor kamuoyu ilgiyle izledi.
Hakemin bitiş düdüğüyle ekran başına kilitli Pazar halkı şampiyonluk sevinciyle sokağa döküldü.
Türkiye’nin dört bir yanında ve hatta yurt dışında hemşerilerimiz sevince boğuldu.
Pazarspor’u makamında kabul ederek kutlayan Rize valisi Sayın Kemal Çeber, Şampiyonluğumuzdan duyduğu memnuniyet, sürdürülebilir bir başarı için Pazarspr’a sahip çıkılması yönünde yaptığı açıklama bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir.ve tüm ilgililere yol gösteren vizyon proje gibiydi. Teşekkürler sayın Valim
HDİ sigorta dışında reklam ve sponsor desteği olmayan, belediye desteği olmayan, sabit gelirleri olmayan yöneticilerin bireysel katkılarla yaşamaya çalışan Pazarspor’a yapılması gerekenleri en güzel şekilde vurguladığını düşünüyorum.
Şöyleki;
“ Pazarspor’un elde ettiği başarıdan ötürü gurur duydum. Spor tüm dünyada insanların kaynaşmasında önemli bir tere sahiptir. Pazarspor’un elde etmiş olduğu bu başarıda il genelinde büyük bir mutluluk yaşanmasının kaynağı olmuştur.
Bilindiği gibi spor bir bölgenin tanınmasın da önemli bir etkendir. Özellikle futbol daha büyük bir kitleye hitap ettiği içiğn elde edilen başarılar hızla yayılmakta ve o bölgeye karşı insanların ilgisini artırmaktadır.
Bu vesile ile Rize futbol kulüplerinden olan Pazarspor’un futbolcuları,teknik heyeti, yönetim ve diğer tüm çalışanlarını tebrik ediyor, gelecek sezon mücadele edecekleri 2. Lig’de kendilerine başarılar diliyorum.” ifadeleriyle duygularını paylaştı.
Teşekkürler Emeği geçenler..
Teşekkürler ‘Rize’nin Şampiyonu PAZARSPOR.’
Saygılarımla….
Talat GÜNDAY
Yönetim Kurulu Üyesi
Kurumsal İletişim ve İnte

You may also like

Leave a Comment