ŞAHİNLER GERİ DÖNDÜ!.. PAZAR 3-1 ALİBEYKÖY

by Gökhan Telatar
153 okuma

Hafta içi maçında Kemerden mağlup dönen Şahinler yuvasında yeni den havalanarak Alibeyköy’ü 3-1 mağlup etti.

Ligin dibinden gelip yukarılara sokulan Kaçkar’ın Mavi Şahinleri, çıta yükselterek gözünü Play_OFF potasına soktu. Ligin bitimine dört hafta kala gözünü 12 puan’a diken Şahinler istediğini alması halinde kendini Play_OFF potasına soka bilir.

Kemer yenilgisinin ardından toparlanan ekibimiz bu gün Pazar Şehir Stadında Şahinler gibi mücadele ile üç gol atıp üç puan alan taraf oldu. Maçın ilk bölümüne kontrollü başlayan ekibimiz ilk dakikalarda oyunu biraz geride kabullendi. Bu dakikalarda pozisyon bulan Alibeyköyün 11. dakikada Şahin Ali, 39. dakikada Fatih ile iki topu direkten döndü. 20. dakikadan sonra Ergün hocanın ıslığı ile dalışa geçen Şahinler rakip kaleye pike yapmaya başladı. 23. ve 25. dakikada Mehmet’in iki plasesini kaleci çıkardı. 27. dakikada Oktay’ın orta sahadan araya saldığı topla kat eden Ozan kalecinin yanından topu ağlara yollayarak Şahinleri 1-0 öne geçirdi. 33. ve 41. dakikalarda Alibeyköy ataklarında kalecimiz Ceyhun rakibe geçit vermedi. 42. dakikada Sağ kant dan gelişen atağımızda ceza alanı içinde Ozan kafa ile Emre’nin önüne indirdi gelişine sert vuran Emre farkı ikiye çıkardı. İlk yarı 2-0 sona erdi.

İkinci yarının ilk 10 dakikasında Alibeyköy yine etkili olan taraftı bu bölümde ve kalan bölümde rakip ataklarında kalesinde devleşen Kaptan Ceyhun önemli kurtarışlar yaptı. Şahinler 58 de Emre, 63 de Ozan ile bulduğumuz pozisyonlarda rakip kaleci Gökhan geçit vermedi. 69. dakikada orta sahadan gelişen atağımızda Ozan ve Aykut paslaşarak ceza alanına girdiler son pası Aykut’dan alan Emre Gemici yine gelişine sert vurarak farkı üçe çıkardı. 84. dakikaya kadar her iki takım da geliştirdiği atakta kalecileri geçemedi. 70. dakikada Oğuzhan rakibe müdahalesi neticesinde Kırmızı kart ile oyun dışında kaldı. 84. dakikada sol kanat dan gelişen Alibeyköy atağında Suat farkı ikiye indirse de beş dakikalık uzatmanın ardından Şahinler üç puanı alan taraf olarak yoluna devam etti.

Bu günkü mücadelelerinden dolayı tüm sporcularımızı ve teknik ekibimizi canı gönülden kutluyoruz ayağınıza yüreğinize sağlık.

 

You may also like

Leave a Comment