Bu yıl 10’uncusu düzenlenen Rize Tanıtım Günlerinin açılışı bu gün yapıdı.
İstanbul’da Rize Valiliği ve Rize Dernekler Federasyonunun organize ettiği 10. Rize Tanıtım Günleri başladı maltepe de başladı. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili ve CHP Milletvekili Akif Hamzaçebi, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, Rize Protokolü ve çok sayıda vatandaşın katılımı ile gerçekleşti. Bu gün yapılan açılışa Kulüp Başkanımız Hüseyin Yangın, As Başkan Cihan Ergenç, As Başkan Talat Günday, Ömer Rasim Atabey, Pazarlılar Dernek Başkanı İbrahim Karabekir ve Başkan vekili Uğur Gülek Balta ve eski yöneticilerimiz ve genel kurul üyelerimizde katıldılar.
Törende bir konuşma yapan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, “Rizeliler olarak gittiğimiz her yere enerji veriyoruz. Bugünde burada Rize’mizi tanıtıyoruz. Rize gelişiyor. Artık çayın yanında turizm ile de anılıyor. Buradaki tanıtım günleri Pazar gününe kadar devam edecek. Birlikte bu ülkeyi daha ileri noktalara taşımalıyız. Etrafımızda kurulan oyunları bozmak için bir arada olmalıyız. Gençlik ve Spor Bakanı olarak bizi tehdit eden bir tehlikeyi ifade etmek istiyorum. Uyuşturucu konusu gençlerimizi yani toplumumuzu tehdit ediyor. Çocuklarımıza önce sevgimizi vereceğiz. Eve geldiklerinde bakacağız sokakta ne yaptı, okulda ne yaptı. Twitter’dan değil Whattsap’tan değil, sarılacağız çocuklarımıza. Çocuklarımıza dokunacağız sahip çıkacağız. Eğer biz dokunmazsak sokakta uyuşturucu tacirleri dokunuyor” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile TBMM Başkanvekili Akif Hamzaçebi protokol üyeleri ile birlikte kurulan stantları gezdi.

You may also like

Leave a Comment