POZİSYON BULDUK GOL BULAMADIK!

by Gökhan Telatar
126 okuma

Türkiye Ziraat Kupası 4. Tur eleme maçında karşılaştığımız Kayserispor’a deplasmanda mağlup olarak Kupaya veda ettik.
2013 yılında Kayseri’ de karşı karşıya geldiğimiz ve 1-0 önde götürdüğümüz maçda da kaybetmiştik.

Kupada ikinci karşılaşmamızdı bu(!)

Büyükşehir statüsünde Kayseri şehrinin milyon$ takımı Kayserispor’u ve Rize ilinin Profesyonel liglerde 28 yıldır varlığını hissettirip yaşamaya çalışan kocaman yürekli İlçe takımı mütevazı PAZARSPOR
Bu maçta, atılan gollere oynanan futbola yorumu yapmak çok da doğru olmaz.
Tabloyu iyi okuyarak değerlendirilmesi gerektiğinin belirtmek isterim.
Futbol sürprizlere açık bir oyundur. Her takım kazanmak için sahaya çıkar. Pazarspor bu maçta tur atlayan taraf olsaydı yazımız da bu şekilde olmazdI doğal olarak.
Ancak; Her işe neden olan bir olay vardır(!)
Daha önce yazdığım bir yazımdan alıntıyla yukarıda sözünü ettiğim bakış açısına katkı olur düşüncesiyle devam etmek istiyorum. “Futbol üzerinde oluşan yoğun ilgi, futbol endüstrisinin doğmasına sebep olmuştur.Milyarca dolarlık bu pazardan kulüpler iyi bir pay alabilme gayreti içerisindedirler. Bunun için başarılı olan veya olabilecek iyi bir takıma ve maçlarını oynayabilecekleri modern bir stadyuma ihtiyaçları vardır. Kulüpler stadyumlarında sattıkları kombine kartlar ile çok büyük elde etmektedirler. Daha sonra reklam, sponsor, yayın, hakları , isim hakkı ve ürün satışları kulüplerin gelirlerini oluşturmaktadır. Bu kadar büyük paraların döndüğü dev futbol endüstrisi içinde var olmaya çalışan bir
Pazarspor güçlü bir kulüptür. Mütevazı bütçesiyle ulusal ve uluslar arası müsabakalarda yer almaya devam edecektir
Televizyondan izlediğim müsabakada, rakibimizin gücünü bilerek oyuna kontrollü başladık. Boş alan bırakmadan, pas trafiklerini kesmeye çalıştık. Kazandığımız toplarda hızlı hucum çıkışlarıyla rakip kalede gol aradık. 14. Dakikada 1-0 mağlup duruma düşmemize rağmen 24. Dakikada skoru 1-1 getiren golü bulunca rahtaladık. Keyif veren, seyir zevki yüksek umut dolu bir ilk yarı skoru ile soyunma odasına girdik.

Maç spikeri yorumlarında; Pazarspor’ un alt yapıdan gelen on iki sporcusunun kadrosunda bulunduğunu. Rizespor’ dan kiralık gelen üç futbolcu olduğunu, genç bir takım oluşundan bahsetmesi her Pazarlı’nın gurur duyacağı övgü dolu sözlerdi.
İlk yarıda oynadığımız yürekli ve cesur futbol izleyenlere büyük keyif verdi.
Gücümüz oranında sahaya yansıttığımız pozisyonlarımız vardı.
Süper lig ekibi Kayserispor’un 3.Lig takımı genç PAZARSPOR’a karşı kadrosunda bulunan 7 yabancı oyuncusu ile çıkması bizim için önemli bir deneyim oldu.
1-1 devam eden maçın 47. Dakika içinde ise Ertuğrul sağlam’ın televizyon ekranına yansıyan endişeli yüz ifadesi bir sürpriz yaşamak adına herşeyi yansıtıyordu.
İlerleyen dakikalarda bulduğumuz pozisyonları gol becerisiyle skora yansıtamadık. Olmadı demiyorum. Yazımın başlığı olan “Pozisyon bulduk gol bulamadık.” Diyorum
Eli iş üreten, bir takım olacağız, gücümüzü bu hafta sonu oynayacağımız Karşıyaka maçında skora eniyi şekilde yansıtarak göstereceğiz.

Aldığımız skor için “Ezilmeden” kullanacağım kelimesine karşı bir ifade olacak; zira karakter ve ruh olarak EZİLMEDİK! gücümüz oranında oyunu çirkinleştirmeden futbol kuralları içinde mücadele verdik. “Pozisyon bulduk golü bulamadık”. Sizlere, inanıyor ve güveniyorum. Saygılarımla…

Talat GÜNDAY
YÖNETİM KURULU ÜYESİ AS BŞK.
Kurumsal İletişim ve İnteraktif Medya

You may also like

Leave a Comment