Perşembe’nin gelişi Çarşamba’dan bellidir.

by Gökhan Telatar
169 okuma

“Perşembe’nin gelişi Çarşamba’dan bellidir.

Türkçe’ de yerleşmiş bir atasözüdür. “Bir iş, durum ya da olayın nasıl sonuçlanacağı şimdiki gidişinden anlaşılıp belli olur” anlamına gelir. Coğrafi olarak Perşembe Ordu ilimizin, Çarşamba ise Samsun ilimizin ilçeleridir. Konuya coğrafi açıdan baktığımızda, batıdan doğuya doğru giderken Karadeniz sahillerinde önce Çarşamba, sonra Perşembe ilçesi gelir. Bu ilçelerin isimleri bu düşünceyle mi böyle koyulmuştur acaba? Neyse,
21 Aralık Pazar günü sahamızda oynayacağımız Kayseri Erciyesspor maçı hazırlıklarına Çarşamba günü Çayelispor ile oynadığımız özel karşılaşmayla devam edildi. İlk yarısı 1-1 sona eren maçı takımımız Mehmet Aytemiz, Sinan Yazıcı, Kemal Akbaba, Mert Özkaptan ve Sinan Uzun’ un golleriyle 5-3 kazandık.
Günlük deyimlerimizden olan yazı başlığım, oynadığımız hazırlık maçı gününe denk gelmesi ve mücadelede ortaya çıkan tablo için kullandım!
Perde açılıyor, ikinci yarı başlıyor. Ve bu sahnede bir birinden önemli müsabakalar bizi bekliyor. Lider bitirdiğimiz ilk yarıda aldığımız dersler, elde ettiğimiz kazanımlar, yapılan transferler, sonuna kadar devam edeceğimiz zorlu lig maratonuna çıkıyoruz. Yönetim, teknik kadro, sporcular, taraftar, çalışanlar, gönül dostlarımız kısacası tüm Pazarspor camiası olarak inanıyoruz ve başaracak güçteyiz.
“Mücadeleyi nasıl verdiğiniz sizi belirler.” diyor yazar Hakan GÜNDAY verdiği bir röportajında.
İlham aldığım bu cümlesinden yola çıkarak:
Başarılı sporcu mücadeleyi seven, zorluklarla başa çıkmayı zevkli hale getirebilen, yaratıcı, büyük düşünen ve hayaller kurmaktan korkmayandır.
Uygulanabilir spor politikası ve takım ruhu oluşmasında,sporcuların performanslarının sistemli ve stratejik bir şekilde geliştirilmesi Başarıya koşan bir takım yaratmada, takımı meydana getiren kişilerin bütünleşmesi oldukça önemlidir.
Takım bütünleşmesi, takım performansının açığa çıkmasını kolaylaştırır. Bir Sporcudaki başarı motivasyonu (bireysel motivasyon) ile takım birlikteliği motivasyonu ilişkisinin kurulması önemli bir dengedir.
Takım bütünleşmesiyle takım performansını kolaylaştırırken, duygusal ve zihinsel açıdan başarıya yol açacak bir istikrar ve sürekliliğin yakalanması da sağlanmış olacaktır.
İstikrar ve sürekliliğin sağlanmasında yönetimin biçtiği rol, pazılın parçaları gibi şekil olarak hazır olması gerekir. Teknik kadro, sporcu, çalışanlar, dış uyaranlara karşı eylem planınızın olması gerekir.
.
Kamp döneminde gördüğüm; Pazarspor’lu her futbolcu forma giymek için çok çalışacak, hazır olacak ve görev bekleyecek. Profesyonelliğin en önemli bu kuralını içselleştirdiklerini düşünüyorum.
Müsabaka oynamak için sahaya çıkan “On bir” Pazarspor’un on biri dir.
Pazarspor’ lu her futbolcu terimin son damlasına kadar mücadele edecek, yardımlaşacak, koşacak, soyunma Odasına; başı dik, vicdanı rahat, bir zaferin gururu ile dönecektir.
Nasıl olmak istiyorsak öyle başlayacağımız bir hafta olmasını diliyorum. “Hiçbir Şey Zor Değildir. Yeter Ki Onu On bir Parçaya Bölmesini Bilelim.”
Saygılarımla….
Talat GÜNDAY
Yönetim Kurulu Üyesi
AS başkan
1968- 2018 sevdamız 50 yaşında
“Neden olmasın!”
# LovePazarspor
Perşembe’nin gelişi Çarşamba’dan bellidir.

You may also like

Leave a Comment