PAZARSPOR’UMUZDA YENİ BAŞKAN MUSTAFA TAŞKIN

by Gökhan Telatar
671 okuma

Pazarspor’umuzda bu gün yapılan olağan Genel Kurul’un ardından onursal Başkan Hüseyin Yangın veda ederken görevi Mustafa Taşkın devraldı.09.06.2019’da yeterli çoğunluk sağlanamadığı için bu gün 16.06.2019’da Deniz Konak Viya Teras salonunda yapılan genel kurul’a 236 delegeden 76’sı katıldı. Baş vuru sürecinde üç adayın yer aldığı genel kurulda iki aday çekildiğini dile getirdi. Tek liste ile girilen oylamada çoğunluğun oyu ile Mustafa Taşkın sekiz yıl sonra yeniden Pazarspor Kulübü Başkanlığına seçildi.

Yönetim kurulu üyesi Talat Günday’ın açılış konuşması ile başlayan Genel Kurul da saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından verilen onerge doğrultusunda Ömer Faruk Gencer, Metin Çanak ve Enver Ergenç’den divan heyeti teşkil edildi. Gündem gereği yönetim kurulu üyelerimiz Av.Rıfat Uluşahin tarafından Yönetim Kurulu Çalışma Raporu okunup onaylandı. Ahmet Yavuz Hekim tarafından Bilanço ve tahmini bütçe okunup onaylandı. Denetleme kurulu raporu kurul başkanı H.Hasanoğlu adına Enver Ergenç tarafından okunup onaylandı.

Dinana verilen önerge ile Hüseyin Yangın yeniden Onursal Başkanlığa seçildi Kendisine forma ve plaket verilmesinin ardından duygusal konuşmasıyla herzaman Pazarspor’un yanında olduğunu dile getirip veda etti.

dilek ve temenniler bölümünde kulübümüz eski sporcu ve Teknik Direktörü Şefki Tonyalının konuşmalası, Orman Bakanlığı Teftiş Kurulu başkan’ı Şuayip Balta, Pazarspor Derneği Başkanı Savaş  Büyükterzi. Pazar Kızılay Başakanı Esat Balta ve Ankara Pazarlılar Derneği  Başkanı Selahattin Balda  birer konuşma  yaptı.

Seçim sürecinde Talat Kayabaş adaylıktan çekildiğini belirtti. Süleyman kesimalde söz alıp eleştirilerini dile getirip adaylıktan çekildiğini belirtti. tek aday olarak kalan Mustafa Taşkın konuşmasında

“Süleyman kardeşimin medeni cesaretini tebrik ediyorum. Kongreler hataların, eksiklerin dile getirileceği yerlerdir. Burada her şeyi konuşup ortak paydamız olan Pazarspor için el ele vereceğiz. Önümüzdeki dönemde bu hatalarımızı telafi edip hep beraber Pazarspor için çalışmalıyız. Pazarspor’u yaşatamazsak başkanlığına aday olacak bir kulüp de olmayacak. Onun için el ele verip çalışmalıyız. Geride kalan dönemde istediğimiz gibi olmasada istediğimiz konumda ligi tamaladık. Hüseyin Yangın’ın artık aday olmayacağını belirtmesi üzerine bizde adaylığımızı açıkladık. Delegelerimizin layık görmesi ilede yeniden göreve geldik. Benim ve yönetici arkadaşlarımın bundan sonraki amacıda kulübümüzü daha iyi yerlere hedeflediği yerlere gelmesi için çok çalışmak olacaktır. yedisinden yetmişine tüm camia olarak kenetlenebilirsek bu başarılarıda yakalayacağımıza inanıyorum. Biz herkese gideceğiz, herkese uğrayacağız yeterki bizden desteklerini çekmesinler. Bu yük sadece bizlerin altından kalkabileceği bir yük değildir. Pazarspor il hudutlarından çıkmış bir takımdır. Pazarspor’u herkesin ortak paydası yaparak yolumuza devam edeceğiz dedi.

Ardından yapılan oylamayla genel kurul çoğunluğunun oyuyla Mustafa Taşkın ve Yönetimi Başkanlığa seçildi.

BAŞKAN:
MUSTAFA TAŞKIN
YÖNETİM KURULU:
MURAT KARAHAN
AHMET YAVUZ HEKİM
SAMİ KALYONCU
NURETTİN ALTAYLAR
SELAHATTİN BAL
YUSUF KENAN PARLAK
RIFAT ULUŞAHİN
MEHMET ENGİN
HASAN TELATAR
CENGİZ ALİMOĞLU
ALİ GÜNEY
TALAT GÜNDAY
HİLMİ BALTACI
POLAT KANBEROĞLU
BAHATTİN BOZKURT
YEDEK ÜYELER
MAHİR SARI
MUSTAFA KEMAL BALTA
MUSTAFA BİBER
HASAN AKPULAT
MUSTAFA AKGÜN
ORHAN ÇOLAK
HÜSEYİN AVNİ TERZİ
SÜLEYMAN TERZİ

You may also like

Leave a Comment