PAZARSPOR’DA BAYRAMLAŞMA VE KAYNAŞMA

by Gökhan Telatar
112 okuma

Pazarspor’umuz Bayramlaşma ve kaynaşma programı ile Deniz Konak otelde bir araya geldi.

Kulübümüz yönetim kurulu organizasyonunda ilçemiz belediye Başkanı, Parti Başkan ve Temsilcileri, Bürokratlar, sivil toplum örgütü temsilcileri, Ankara, istanbul Pazar dernek Başkan ve yöneticilerinin katılımı ile sabah kahvaltısında bir araya geldi.

Pazarspor ve Pazar konularının görüşülüp konuşulduğu programda Kulübümüz Yönetim Kurulu üyesi Bahattin Bozkurt; bizler gurbetdeyiz onun içinde memleket ve Pazarspor sevdamız çok fazla. İlçemizi de en iyi şekilde temsil eden bu gün sadece Pazarspor’umuz var. Her kulübün sıkıntıları var bizimde var ama yıllardır hiç bir şaibeye karışmadan Pazarspor’u yaşatıyoruz. Bizler elimizden geleni yapıyoruz ama her kesin taşın altına elini sokması lazım dedi.

Kamyoncular kooperatifi Başkan’ı Turan Karahan,” her dönem Pazarspor’un yanındaydık ve yine devam edeceğiz. biz birazda eleştiren taraftayız. iyi yapılanları alkışlarken, olmsuz olanlarıda her zama eleştirerek katkıda bulunmayada devam edeceğiz dedi.

Ankara Pazarlılar dernek Başkan’ı Selahattin Bal, sizler burda bizlerde dışarda Pazar’a değer katmaya, hizmet etmeye çalışıyoruz. Pazarspor’umuzda ortak değerimiz her ile nasip olmayan bir takımımız var ve yıllardır mücadele ediyor. Üstelikde Vilayet düzeyde temsil edilen takımlarla yarışılıyor. Kulübümüzü en iyi yerlere taşımak için hepimiz üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Özgürlük ve Dayanışma Partisi Genel Başkan’ı Alper Taş,” kendi adıma öz eleştiri yapacak olursam bu takımda futbol oynamış bir kişi olarak yeterli katkı sağlayamadığımı düşünmekteyim. İnşallah bundan sonra daha fazla katkıda bulunmaya çalışacağım. Pazarspor’un daha iyi yerlerde olması için gençlere daha fazla sahip çıkması gerekirken, gençlerinde Pazarspor’a daha fazla sahip çıkması lazım. Pazarspor’u tüm pazarlıların ayrılmaz bir parçası haline getirebilmeliyiz” dedi.

Eski yönetim kurulu üyelerimizden Rizespor yönetim kurulu üyesi Erdal Hoşver,” biz pazar’da Pazarspor’un kıymetini maalesef bilmiyoruz. Önemli değerlerin kıymeti anca kaybedilince anlaşılır. İnşallah Pazarspor’u alt liglerde görmeyiz, işte o zaman anlaşılır Pazarspor’un değeri, kıymeti ama bu da geç olur. Biz Pazar halkı olarak her zaman bir arada olup Pazarspor’un ve Pazar’ın geleçeğini şekillendirmeliyiz” dedi.

Ankara Pazarlılar derneği Yönetim Kurulu üyesi Ali Parlak,” bizler de Ankara’da Pazarspor ve Pazar için çalışmalarımıza yoğun bir şekilde devam ediyoruz. Pazarspor’a hem maddi hem manevi kazanımlar için çalışıyoruz. İnşallah hep berirlikte çalışarak güzel işler yapacağız dedi.”

Kulübümüz Genel Sekreter’i Mehmet Engin kulübümüzün genel durumu hakkında bilgi verip katılan herkese teşekkürlerini iletti.

Ankara Pazarlılar Derneği Yönetim kurulu üyesi Avukat Meltem Banko,” Pazar’ı Pazarspor’u hepimiz çok seviyoruz. Ancak şu bir gerçekki taşıma su ile değirmen dönmez, bu gün hepimiz maddi destekte bulunalım ama bu her zaman sürmez, bu şekildede varlığımız ilelebet devam etmez. Bu nedenle bizim köy, köy dolaşıp yetenekli çocukları bulup yetiştirip bunları kulüplere satmamız gerekiyor bizim tek kurtuluşumuz bu. Biz aslında bacasız bir fabrikayız, çok ta yetenekli gençlerimiz var, bunları bulup yetiştirip futbola kazandırmamız lazım. sadece bu da yetmiyor Pazarspor’a kaynak sağlayacak tesislerde yapmamız gerekmekte, Pazarspor’un geleceği devamlılığı için üretmek zorundayız” dedi.

Başkan’ımız Mustafa Taşkın,” öncelikle katılımınız için herkese teşekkür ediyor ve herkesin Bayramını kutluyorum. Buradaki toplanmamızın nedeni bir arada olmak ve kaynaşmak. Maddi bir beklenti içinde değiliz onu isteyen zaten yapıyor asıl amacımız İnsan kaynakları, bir birimizi tanımak, birbirimizin çevrelerinden faydalanmak. Her insan tanıdıkları vasıtası ile Pazarspor’a çok güzel katkılar sağlayabilir. Şu anda olmasa bile ilerde yaşanacak ihtiyaçlar için herkes kendi çevresindeki insanları Pazarspor’a kanale edebilir ise bir sinerji yaratırız ve bir çok sorunu insan kaynakları ile çözeriz. 30 yıldır profesyonel liglerdeyiz ve artık burada bir futbol kültürü oluştu bu gün bir telefon ile Türkiyenin dört bir yanına ulaşıp oluşturduğumuz bu kültür ve biriktirdiğimiz insanlar sayesinde işlerimizi çöze biliyoruz. 30 yıllık tecrübe ile Türkiyenin her yanında sporculara, teknik ekiplere bürokratlara her kesime ulaşabiliyoruz burdan yana sıkıntımız yok ama hedefimiz yukarılara çıkmak ise alt yapı olmaz ise olmazımız. Hem tesis hem alt yapı ihtiyaçlarımızı çalışmalarımızı bir an önce tamamlamamız lazım. Hem eğitim, hem tesisleşme olarak sporcularımızı daha iyi yetiştire bilmek için bir an önce tesisleşmemizi tamamlamamız lazım. Alt yapımızda yetişen bir sporcu eğer takımda yer alamıyorsa hemen ya hocasını yada yönetimi suçluyor kendi eksiğini kimse görmüyor, bizim için en ideal sporcu yerli oyuncudur, Yerli oyuncu oynatmam demek hem maddi olarak daha az para vermem demek, hemde onu ileriki yıllarda başka kulüplere satarak gelir elde etmem demek. Kimse kendi bacağına kurşun sıkmaz, bu algıyıda kırmak lazım. Velilerimizinde sadece futbolcu olmaları için değil daha iyi yetişmeleri içinde çocuklarını Pazarspor’a yönlendirmeleri lazım. Pazarspor’u bir okul olarak görmek lazım, gençlerimizin nefsini tedavi ettiği bir okul olarak görmek lazım. kötü alışkanlıklardan uzak kalacağı, enerjisini doğru alanlara yönlendireceği bir alan olarak görmek lazım. Bu noktada yönetim olarak Başkan olarak eksikliklerimiz elbetde olacaktır. Ben pazardayım elbette hatalarımız olacaktır bunu gelip rahatlıkla bize söyleye bilirsiniz bizde yanlışımız varsa kendimizi düzeltiriz. Ön yargılı olmadan hep beraber Pazarspor’u daha iyi yerlere taşıyabiliriz. Bizler sıkıntılarımızı çözmek için gerekenleri yapıyoruz ama aşamadığımız sıkıntılardada sizleri yanımızda görmek isteriz. Pazarspor süper ligde top oynamaz ama ikinci ligi kaldırabilecek potansiyeli var. Bu sene değil belki ama şimdiden başlayıp yapımızı oluşturarak iyibir jenerasyon yakalayarak, ki bunu dönem dönemde yakalamıştık. Bu jenerasyonuda muhakkak yakalayacağız bu dönem olmazssa bile önümüzdeki dönemlerde yakalayacağız. İşte o jenerasyonu yakaladığımızda bizim hazır olmamızlazım. Kimse ön yargılı olmasın herkes bizim yanımıza rahatlıkla gelip eleştirilerini yapabilir herkese çok teşekür ediyorum,dedi.

You may also like

Leave a Comment