PAZARSPOR KULÜBÜ BAŞKANLIĞINDAN DUYURULUR

by Gökhan Telatar
158 okuma

Pazarspor Yönetimi Karar Almış !

Geçen hafta Cumartesi günü Pazarspor-Gölcükspor maçını izlemeye giden Abdullah UZUN stadyum kapısında “sıkı bir denetim” olduğundan söz ederek  yaşadıklarını “tespit” olarak yazılarında aktardı. Teşekkür ederim kendisine…

Öncelikle,“Yönetim sıkı karar aldı ücretsiz geçiş yok”  şeklinde kendisine ifade edilen cümle ile ilgili olarak: Bilet almadan kimse maça girmeyecek diye yönetim kurulu kararı olmadığını ve böyle bir gündemle de toplanmayacağını belirtmek isterim. Uygulama aşağıda yazılı kanun, talimat ve yönetmelikler mucibince yerine getirilmeye çalışılmaktadır.

TFF Futbol Disiplin Talimatı:

 MADDE 1- Amaç: Futbol faaliyetlerinde disiplini sağlamak, disiplin ihlallerini oluşturan fiillerin ortadan kaldırmak diye başlar bu ifade ile devam eder ve Madde 49-Usulsüz seyirci alma ve merdiven boşluklarının boş bırakılması ile stadyumlarda müsabaka öncesi seyirci girişlerin stadyuma giren seyirci sayısı hakkında gerçeğe aykırı belge düzenleyen, beyanda bulunan, stadyuma seyirciyi biletsiz olarak veya bilet yerine herhangi bir belge ile sokan, stadyuma veya tribüne kapasitesi üzerinde seyirci alan veya benzeri fiillerle menfaat sağlayan kulüplere (para miktarını yazmıyorum) para cezası verilir.ifadeleri yer alır.

Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair kanun  

NO:6222  Kabul tarihi 31/03/2011  RG 14 NİSAN 2011  Sayı:27505

Spor alanlarına usulsüz seyirci girişi MADDE 15 – (1) Bu Kanun hükümlerine göre temin edilmiş bilet olmaksızın spor müsabakalarını izlemek amacıyla spor alanlarına giren kişi, adli para cezası ile cezalandırılır. Suçun spor müsabakalarına seyirci olarak katılmaktan yasaklanmış kişi tarafından işlenmesi halinde, hakkında üç aydan bir yıla kadar hapis cezasına hüküm olunur. (2) Spor alanlarına spor müsabakalarını izlemek amacıyla bu Kanun hükümlerine aykırı olarak seyirci kabul eden veya kabul edilmesini sağlayan kişi, üç aydan bir yıla kadar hapsi cezası ile cezalandırılır. Denilmektedir.

Yukarıda açıklamaları yapılan kanun maddeleri doğrultusunda işini yapmaya çalışan görevlilerin kapıda bilet sormaları kadar doğal ne olabilir ki?

Maç izlemek isteyen tüm sporcularımız bir gün öncesinde kulüp müdürlüğüne isteklerini bildiriler ve ona göre biletleri temin edilir. Mağduriyet söz konusu olamaz.

Basın mensuplarının kartlarıyla stadyumlara gireceği kapı bellidir. Hangi kapıdan girmek istediğinizi  belirtmediğiniz için bir yorum yapamıyorum? ancak;  Bu konuda varsa, eksik davranışlar düzeltilmesi gerekir. “Lisan-ı hal, Lisan-ı kalden enaktır.” Bunu dikkate alırız ve değerlendiririz.

26 yıldır profesyonel liglerde var olmaya çalışan mütevazı bir ilçenin futbol takımı ciddi bütçelerle yaşama mücadelesi vermektedir. Bir maçın iç saha giderleri iyimser rakamla 3-4 bin tl dir.

Çok yeri değil ancak basınımızdan beklediğimiz ve ifade etmeden geçemeyeceğim bir hususu satır arasında belirtmek istiyorum: Çay üreticilerinin cüzdanlarından kesilen paralarla ilgili kulüp binasına kadar gelen müstahsilin tepkilerine spor kültürü adına bir tavır sergilenmeliydi.

Pazar halkına, Pazarspor  taraftarlarına düşen görev; maçlarımıza gelmeleri, bilet alarak destek vermek olmalıdır. Yıllarca dişinden, tırnağından artırarak bilet alıp maça gelen Pazarspor’un maçlarını takip eden, yüreği Pazarspor sevgisiyle dolu taraftarlarımıza duyduğumuz saygıdan dolayı biletsiz maça girme konusundaki uygulamamız daha özenli davranılarak devam ettirilecektir.

Pazarspor her zaman hedefleri olan bir takımdır. Çok şükür sezona güzel bir başlangıç yaparak başladık. Özlediğimiz beklediğimiz başarılarıyla guru duyduğumuz bölgemizin takımı Pazarspor’u  basınımızın ilgisi, daveti, Pazar halkının destekleriyle keyifli, futbol zevki yüksek, etik değerle saygılı bir sezon geçirmeyi diliyorum.

 1968- 2018 sevdamız 50 yaşında yeni coşku yeni heyecan ve yeni sevinçleri birlikte yaşama dileklerimle… “Neden olmasın!” # Love Pazarspor

Saygılarımla…

                                                                                                Talat GÜNDAY

                                                                                          Yönetim Kurulu Üyesi

                                                                          As Başkan  Kurumsal İletişim İnteraktif Medya

You may also like

Leave a Comment