PAZARSPOR DİYARBAKIR’A HAZIR

by Gökhan Telatar
125 okuma

Yarın Rize Yeni Şehir stadında Diyarbakır B.B.S ile karşılaşacak olan Pazarspor hazırlıklarını tamamladı. İki gündür kampta olan ekibimiz de Kart cezalısı Uğur ve sakatlığı bulunan Taner takımdaki yerlerini alamayacaklar. Devam eden bakım çalışmaları nedeni ile müsabaka Rize Yeni şehir stadında saat 14.00’da başlayacak.

Pazarspor teknik direktörü Hasan Çelik,” Sezon başında kurduğumuz iyi bir kadromuz var, necice olarak kötü başladık ama futbol olarak iyi başladık. İçerde Sarıyer, Altay ve dışarıda oynadığımız Hatay, Tepecik maçları iyi oynadığımız müsabakalardı. Şu anda 7 maçta 4 puanımız var hiç beklemediğimiz puanlar. Bizim takımımız iyi takım, kaliteli takım buna yürekten inanıyoruz, bütün futbolcu kardeşlerimize güveniyoruz. İnşallah Diyarbakır maçı ile bir çıkış yakalayıp ilerleyen haftalarda daha iyi yerlere gelmek. Bizim takımımız ile ilgili olarak kimsenin küme düşme endişesi olmasın gruba baktığımızda bizim takımımız ilk altıya girecek bir takım. Yeni bir takım olmamız ve birbirine alışma süremiz ve Çarşamba, Pazar peş, peşe oynadığımız maçlar bizi de etkilemiş olabilir. Ancak bunlarında hiç biri bahane değil, önemli olan bizlerin maç kazanması. Dezavantajlarımızda var Kendi samız da değil deplasman da oynar gibi Rize de oynuyoruz. Kendi sahamızda oynayabilseydik puantaj açısından daha da farklı olabilirdi. Bu bahanelerin arkasına da sığınmıyoruz. İnşallah bu hafta ile beraber bizim takımımız daha iyi olacak ve maç kazanma serisi ile daha iyi yerlere gelecektir.

Takım Kaptanı Hakan Macit,” Bizim de acil kazanıp bir an önce bu durumdan çıkmamız gerekiyor. Herkes bunun bilincinde biraz şansızlıklar yaşıyoruz yarın, inşallah bunun başlangıcı olacak, hep beraber yarınla birlikte daha güzel günlere başlayacağız. Maçların geneline baktığımız zaman kötü oynamıyoruz. Maçların kırılma anları oluyor biraz erken demoralize oluyoruz. Çoğu takıma üstünlük kurduğumuz söylenebilir ama bir türlü sonuca yansıtamadık. Yeni bir takımız birbirini tanıma süreci diyoruz ama bayağı bir uzadı bu süreç bu hafta bir galibiyet ile başlarsak ondan sonraki sürecin çok daha kolay geçeceğine inanıyorum. İhtiyacımız olan tek şey iyi oyundan ziyade bir galibiyet. Sahanın bakımı ile alakalı olarak maçları Rize de oynuyoruz. Gelen takımlar ve hakemler de Rize de oynamamız nedeni ile baskı hissetmiyor, bunun eksikliğini de üç maçta hissettik. Bir an önce stadımız hallolup içerde oynamaya başlarsak onunda bize çok artı olacağını düşünüyorum. Ama Rize dede her kese iş düşüyor küçük bir ilçe ama ikinci ligde ilçeyi temsil ediyoruz. Burada da her kese iş düşüyor. Herkesin takıma sahip çıkması gerekiyor, her kes destekler ise biz de çok seviniriz” dedi.

Takım Oyuncularından Nezir Özer” Diyarbakır güçlü bir ekip, tecrübeli futbolculardan kurulu bir takım. Ama içim deki his Diyarbakır’ı burada yeneceğimizi söylüyor. Çünkü çok fazla maç kaybettik ve artık kaybetme lüksümüz kalmadı. Çok iyi maçlar oynayıp puan kaybettik dolayısıyla da artık bu saatten sonra bizim puan kaybetme lüksümüz kalmadı. İnşallah kazanarak rahat bir nefes alacağız.

Özer’e Geçen yıl Altay da oynayan ağabeyine karşı oynamış ve iki maçı da kazanmıştık. Bu yılda ağabey’in Diyarbakır da yine kazanacak mıyız sorumuza; ağabeyim ile karşı, karşıya oynamak güzel bir duygu. Altay’a karşı iki maçı da kazanmıştık. İnşallah bu yıl da iki Diyarbakır maçını kazanırız” dedi.

FOTO-GALERİ55a

You may also like

Leave a Comment