PAZARSPOR DAN YENİ BİR SPOR BRANŞI DAHA

by Gökhan Telatar
106 okuma

Pazarspor yönetim kurulunu almış olduğu karar doğrultusunda Biriç branşı açılıyor.

Alınan karar neticesinde ülkemizde ve dünyada giderek yaygınlaşan Spor dallarından biri olan Biriç şubesi açılırken genel kurul üyemiz Ali Saydının da şube kaptanı olarak atanmasına karar verildi. Türkiye Biriç federasyonuna kayıt yapılması ile beraber yerel faaliyetler ile yeni sporcular kazanmanın yanında yapılacak transferler ile Ulusal ve Uluslar arası turnuvalarda temsil edileceğiz. Biriç branşının faaliyetleri Türkiye Biriç federasyonunun kriterleri doğrultusunda düzenlenip hazırlanmasının ardından kulüp lokalimizin bir bölümünde gerçekleştirilecek.

Genç, yaşlı, bayan ve bay sporcularında oynaya bildiği biriç de Ağustos ayında Trabzon da yapılacak olan Türkiye şampiyonasına katılacağımız gibi kurulacak takımımızın finallere kadar çıkabileceği belirtilmekte.

Briç, elli iki kartlık standart iskambil destesiyle oynanan bir oyunudur. Turnuva birici versiyonu, şansın etkisini en aza indirmesi ve zihni yetenekleri bilmesi nedeniyle diğer iskambil oyunlarından çok santranca benzetilir.

Oyun ile ilgil bilgileri ve Türkiyedeki seyrini Biriç Federasyonunun aşağıda verdiğimiz sitesinin linginden takip edebilirsiniz

 

TÜRKİYE BİRİÇ FEDERASYONUNUN SİTESİ İÇİN BU YAZIYA TIKLAYINIZ

 

phoca_thumb_l_IMG_2643

phoca_thumb_l_IMG_2649

phoca_thumb_l_IMG_2663

phoca_thumb_l_IMG_5023

You may also like

Leave a Comment