PAZARSPOR ALTAY MAÇININ ARDINDAN AÇIKLAMALAR

by Gökhan Telatar
203 okuma

Pazarsporumuzun 3-2 üstünlüğü ile sona eren Altay maçının ardından Pazarspor Teknik direktörü Şevki Tonyalı, Kurumsal iletişim as Başkanı Şafak Hatırnaz ve kaptan Yasin Çelik şu açıklamalarda bulundu.

Pazarspor teknik direktörü Şevki Tonyalı,” Kâğıt üzerinde Altay favori görünse de, futbolun sahada oynandığını bizler bir kez daha göstermiş olduk. Son haftalarda giderek yükselen bir çıkışımız vardı. Son dakikalarda yediğimiz goller ile şansızlığımızın yanında eleştiriliyorduk. Bunları kırmak puan durumunda hedeflediğimiz yerlerde olmak için bu maçı kazanmamız gerekiyordu. Altay gibi bir takı karşısında 1-0 dan 3-1’i yakalamak kolay değildi bu maç bundan sonra buraya gelecek takımlara da bir mesaj oldu. Hafta içersinde yaptığımız çalışmalar, maç öncesinde oyuncularımın o istekli ısınmaları bile maçı kazanacağız dedirtircesine inançlı, imanlı, istekli ve mücadeleciydi. Bu maçta iyi mücadelenin yanında iyi futbol da oynadık. Gerçek performansımızı, gerçek futbolcu kimliğimizi ortaya koyduğumuz zaman bizim yapamayacağımız iş yok,” dedi.

Kurumsal iletişim as Başkanı Şafak Hatırnaz,” çok büyük bir mutluluk yaşadık. Futbolcularımıza teknik heyetimize ve tüm Pazar halkına teşekkür ediyoruz. Hak ettiğimiz bir galibiyet oldu. 100 yıllık bir kulübü kendi sahamızda yenmiş olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Dilerim bu seriyi devam ettiririz, çünkü takımımız iyi bir takım. Son dakikalarda kaybettiğimiz puanların ardından bu galibiyet Bayram hediyesi gibi oldu tekrar herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Pazarspor kaptanı Yasin Çelik.” bu yağmurlu havada bizi izlemeye gelen taraftarımıza teşekkür ediyoruz. Bayramdan bir gün sonra hırslı ve azimli bir şekilde bu maçın hazırlıklarına başladık. 2 hafta önce de aynı şeyi söylemiştik, bu sahaya kim gelirse gelsin, abartılı olacak belki ama bir üst ligden takım da gelse yeneriz. İnandıktan sonra bizim yakımın yapamayacağı bir şey yoktur. 2 haftadır da bir çıkışımız vardı. Yine mağlup duruma düştük. Bunu zaten hocamız soyunma odasında bize söylemişti; ‘Mağlup duruma da düşebiliriz, hiçbir zaman oyunu bırakmayın’ diye. Daha önceki maçta da 2-0 yenik durumdayken 4–2 kazanmıştık. Bugün de 1–0 yenik duruma düşmemize rağmen 3-1 gibi bir skora getirdik Altay gibi bir takım karşısında. Öncelikle sporcu arkadaşlarımızın ayağına sağlık diyor, maça gelen taraftarlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

GÖRÜNTÜ İÇİN TIKLAYINIZ

 

You may also like

Leave a Comment