Pazarsporumuz Play-off için şansımızı arttıracağımız haftada Kırıkkaleye mağlup oldu. Bölgede etkili olan kar yağışı nedeni ile Pazar günün den Salı gününe ertelenen müsabakada sahamızda Kırıkkalespor’a 1-2 mağlup olduk. Pazar günü oynanan maçların ardından bu gün galip gelmemiz halinde Play-Off için şansımızı arttıracakken beklenmedik malubiyetle aradaki puan farkı 9 da kaldı. İstadiğimiz gibi başlamadığımız maçın ilk  bölümlerinde etkili olan taraf Kırıkkalespor du. 22. dakikada Korner atışından gelen topda karambolden Levent kalenin attığı gol ile Kırıkkale 1-0 öne geçti. Golün ardından Pazarsporumuz rakip kalede baskı kurmaya başladı. 32. dakikada Ali Basanın kaleci tarafından düşürülmesi neticesinde kazanılan Penaltı atışını Şükrü ile değerlendiremedik.

33. dakikada Kırıkkaleden Kerem Mert Özkaptan’a yaptığı hareket nedeni ile kırmızı kart görerek oyun dışında kaldı. Aynı dakika da taç atışından gelen topda Ali’nın ön direğe kafa ile topu aşırması neticesin de Yasin yine kafa ile topu ağlara göndererek beraberliği sağladı. ilk yarı 1-1 sona erdi.

İkinci yarıda öne geçmek için rakip kalede Ali, Şükrü ve Mehmet Aytemiz ile pozisyonlar bulsakta dğerlendiremedik. 6 dakikalık uzatmanın son bölümlerinde ani gelişen Kırıkkale kontra atağında Ömer topu ağlarımıza göndererek takımına galibiyeti getiren golü attı.

Büyük umutlar ile çıktığımız müsabakada Kaçkar’ın şahinleri beklenen performanslarından uzak olunca haftayı puansız kapattık.

 

STAT: Pazar İlçe

HAKEMLER: Hasan Kılıçarslan, Mehmet Mithat Levent, Ferhat Dalgıç

PAZARSPOR: Fethi, Egemen, Devrimcan, İbrahim, Mert Ege (dk.83 Taha Batuhan), Haci Şükrü, Orhan (dk.66 Mehmet Aytemiz), Yasin Mert, Maksut, Mehmet Mert, Ali Özgür (dk.74 İlhan Faruk)

TÜRK METAL KIRIKKALE SPOR: Can, Selahattin, Keram, Buğra, Uğur, Onur, Sefer (dk.79 Taha), Şervan, Levent (dk.64 Veysi), Ömer Faruk, İbrahim

GOLLER: Dk. 21 Levent, dk.90+3 Ömer Faruk (Türk Metal Kırıkkale Spor), dk. Yasin Mert (Pazarspor)

KIRMIZI KART: Dk.32 Kerem (Türk Metal Kırıkkale Spor)

SARI KARTLAR: Dk. 23 Mehmet Mert, dk.65 Maksut (Pazarspor), dk.29 Can, dk.45 Selahattin (Türk Metal Kırıkkale Spor)

 

 

You may also like

Leave a Comment