MUĞLA MAÇININ ARDINDAN

by Gökhan Telatar
126 okuma

 Kurum Kültürü ve  Refleksleri Güçlü Bir Kulüp olmak!

Pazar günü sahamızda karşılaştığımız Muğlaspor  karşısında aldığımız 3-2 lik  galibiyetle moraller yerine geldi.

İki hafta üst üste alınan mağlubiyet doğal olarak moral motivasyonumuzu biraz düşürdü. Ancak; inancımızı asla… bir de üstüne Yeni Orduspor  karşılaşmasında sporcumuz (kaptan) Fatih ŞEN’n   oyundan alındığında kaptanlık pazubandı  ile ilgi davranışı ve çıkarken  takındığı tavır (!)  ve hakkında  alınan yönetim  kurulu kararı.  Hafta içinde yaşanan bu hareketlilik,  yönetim kurulunda görevli arkadaşların  profesyonelce tutum ve davranışları,  yerinde ve zamanında müdahaleleriyle başarılı  bir kriz yönetimi  gösterdiler. Takım olarak sporcularımızın da sağlam ve karakterli duruşlarını  görmezden gelemeyiz. Teşekkürler…

 İşte bunun için “Pazarspor refleksleri güçlü bir kulüptür.” demiştim iki hafta önce.

Muğlaspor maçına bakacak olursak “ Yiğit düştüğü yerden kalkar demiştim”  geçen haftaki yazımda. Öyle de oldu, İyi iş çıkardık. Baskılı, disiplinli kontrollü başladığımız karşılaşmada 2-0 öne geçmenin rahatlığı, bir anlık konsantrasyon kaybı, son dakikalarda zorlanmamıza neden oldu. Gurubumuzda alınan sonuçlara baktığımızda,  sezon başında spor kamuoyun da konuştuğu gibi güçlü takımların olduğu bir guruptayız.  Biz zoru başarmayı seviyoruz.   

Bu hafta sahamızda  karşılaşacağız Ergene Velimeşespor  ile yeni bir seri  yakalamalıyız. Şakaya gelmez.  Aman dikkat! Bu nedenle on ikinci  adam seyirci desteğine çok  ihtiyacımız var. Tribünleri doldurmalıyız.  “Hayde ! Pazar Maça.”

Küçük bir başlık altında “Pazarspor’da Kurum Kültürü!”

 Kurum kültürü en bilinen tanımıyla, kurumun kimliğini oluşturan ve kurumdaki tüm bireylerin davranış ve eylemlerini etkileyen maddi ve manevi öğeler bütünüdür.

Pazarspor;  spor kulübü olmanın bir ‘tık’ üstünde; topluma spor kültürünü benimsetmek, Türk futbolunun geleceğine katkı sağlamak etik değerle saygılı, iyi bir insan, iyi bir yurttaş ve iyi bir sporcu  yetiştirmek için çalışan bir sivil toplum kuruluşudur.

 Olumlu ve etkili bir kurum kültürüyle, Pazarspor’a bağlılığı artırma, yönetimine karşı güven duyma, olumsuz çatışmaları önleme,  görev yapan yönetici, çalışan ve sporcuların davranış ve beklentilerini şekillendirerek başarıyı artırma. Bu nedenle: kurumda nelere değer verildiğini, yönetim, çalışan, sporcuların davranışlarını yönlendiren norm ve beklentilerin neler olduğunu değer ve normlara uymayanlara ne tür yaptırımlar uygulandığını, kurumu temsil eden semboller ve bunların kurumda bulunanların davranışları üzerinde nasıl etki yarattığını, kontrol ve serbesti dengesini her profesyonelin bilmesi gerekir.

Norm ve beklentilerin kurum kültürüne hizmet edebilmesi için mutlaka yaptırımla desteklenmesi gerekir. Ödülün olduğu yerde yaptırımda vardır. Burada profesyonellerin yapması gereken şey: kuralları öğrenmek,  oyunu herkesten iyi oynamayı istemek. Bu iki şeyi yaparsanız başarı sizin olur!

Farkında olarak diyoruz ki: İç disiplin, karakter, güvenilir olmak, kulübümüzün itibar ve saygınlığı değerlerimizdir.

Söz ola kese savaşı / söz ola kestire başı / söz ola ağulu aşı / yağ ile bal ede bir söz / Yunus EMRE

 

Başkalarının kendisine attığı taşlarla duvar örebilen kişi başarılıdır. Saygılarımla…26 Kasım 2017

                                                                                                    

Talat GÜNDAY

Pazarspor Yönetim Kurulu üyesi

As Başkan Kurumsal İletişim ve İnteraktif Medya

 

 

Hayde ! Pazar Maça.

Sevdamız 50 Yaşında

Neden olmasın!

#LovePazarspor

You may also like

Leave a Comment