MALİ GENEL KURUL TOPLANDI

by Gökhan Telatar
155 okuma

Pazarspor mali genel kurulu dün akşam Deniz Konak otelde 70’in üzerinde Genel Kurul üyesinin katılımı ile gerçekleşti.

Tüzük gereği olmamasına rağmen genel kurul üyelerini mali konularda ve takımın genel durumu hakkında bilgilendirmek, karşılıklı fikir alışverişinde bulunup sohbet etmek amacı ile yapılan mali genel kurul dün akşam saat 18.30’da Deniz Konak Otel Viya teras salonun da gerçekleştirildi. Sadece Genel Kurul üyelerinin katılımına açık olan Mali Genel Kurul Erdoğan Pınar’ın divan Başkanlığında toplandı. Açılışının ardından 2015-2016 yılı mali tabloların sunumu Mali İşler As Başkanı Mustafa Atar tarafından yapıldı. Ardından Başkan Hüseyin Yangın  giriş konuşmasını yapıp, üyelerin soruları ve görüşleri alındı. Bir çok genel kurul üyesinin soru sorup görüşlerini belirttiği toplantı Başkan Hüseyin Yangın’ın kapanış konuşması ile sona erdi.

Başkan Hüseyin Yangın giriş konuşmasında,” geçen yılki genel kurulda borçsuz bir kulüp olacağımızı, geriye dönük tüm borçlarımızı ödemeye çalışacağımızı belirtmiştik. Bu dönem dede bunu gerçekleştirmeye çalıştık dolayısıyla da bu durum takımın sportif başarısını etkiledi ve küme düştük buna en çok üzülen de benim. Bir alt lige düşmemize rağmen ekonomik anlamda güçlüyüz ve kulübün önü açık. Geçmişe dönük rahatsız edici bir borcumuz bulunmamakta ve dolayısıyla da tahüdümü yerine getirdiğimi düşünüyorum. Kulübün bana borcu vardır ama bunu bir önceki genel kurulda almayacağımı belirtmiştim, yine belirtiyorum. Tesisleşme anlamında çalışmalarımız devam ediyor. İbrahim ve Ekrem Karabekir kardeşlerin ağabeyleri Suat Karabekir’in hatırasını sürdürmek adına yaptıkları Halı saha tesisimizin zemini yine onların, benim ve kulübün katkıları ile yenileniyor ve çevre düzenlenmesi yapılmakta. Deniz Konak tesisimiz Pazarspor’un Pazar’ın prestijidir. Yeni projemiz, Hemşin deresi üzerinde yapımına başlanan sosyal ve spor tesislerimizin çalışmaları başladı sezona en az bir tane idman sahasını yetiştirmeye çalışıyoruz. Kulübümüze destek olanlara her zaman teşekkür ettim, yinede ediyorum. Bizi bilinçsizce eleştirenler de bizi üzdüler. Bu yıl sportif anlamda başarısız olduk yaptığımız yanlış tercihler nedeni ile küme düştük hepinizden özür diliyorum, ama buna en çok da üzülen benim. Günümüzde artık bizimde kulüpler birliği olarak yaptığımız çalışmalar ile tüm kulüplerin gelirleri arttı dolayısıyla da bu bizim işimizi daha zorlaştırıyor. Geçmişte bizlerin yönetimimizin özverileri ile başarı sağlıyorduk ama artık diğer kulüplerde güçlenince bizim gibi küçük ilçe takımlarının işi daha da zorlaştı. Kulüp olarak kendi içimizde bir motivasyon yaparsak yeniden 2. Lige dönebiliriz dedi.

Genel Kurul Üyelerine söz verilmesi ile devam eden toplantıda İbrahim Basa,” sezon başında transferleri siz mi yaptınız başkalarımı yaptı, transferler nasıl yapıldı sorusunu yönlendirdi.

Başkan; yönetim kurulumuz içerisinde kurduğumuz transfer komitesi çalışmaları ile transferler gerçekleştirildi.

Basa 2. Sorusunda Sezon başı Arhavispor ile yapılan hazırlık maçında takımın durumunu görünce transfer yapma ihtiyacı duymadınızmı ?

Başkan; hocamızın bize bu yönde bir talebi olmadı, bir oyuncu tavsiyesi de olmadı, bunlarla olmaz, bana oyuncu alın demedi.

Genel Kurul üyesi Hasan Hasanoğlu; bir önceki genel kurulda Kan ve gözyaşı dökebiliriz öngörüsünde bulundunuz bunu önceden nasıl gördünüz sorusunu yöneltti.

Başkan; daha önce bu konuyu ayrıntılarıyla açıklamıştım, bunu yıllarca yaşadığımız tecrübeler ile söyledik ve destek istedik, konu ekonomi ile alakalı ekonomik olarak güçlü olursanız sahada da güçlü olursunuz dedi.

Genel Kurul Üyesi Erdal Hoşver; Pazarspor küme düştü ise bunda hepimizin suçu var kişilere yada sadece bir kişiye suçu yüklemekle olmaz. Bu birazda bütçe işi ekonomik olarak ne kadar güçlü olursanız her alan dada güçlü olursunuz. Biz Pazarspor’u yolda bulmadık, ben dahil olmak üzere hepimizin bu kulübü yeniden nasıl bir üst lige döndürmeyi başarabilir diye düşünmesi lazım. Hatalarımızdan ders alıp önümüze bakmalıyız. Hatayı yapan Başkan olsa bile her yöneticinin her üyenin bunu kendisine anlatması konuşması lazım dedi.

Genel Kurul Üyesi İbrahim Konan,” küme düşmüş olmamız nedeni ile biraz hüzün var daha öncede düştük çıktık, yine çıkarız, Gelirler biraz azalacak zor bir süreç bizi bekliyor, hep beraber yeniden ayağa kalkacağız. Hangi yönetici, hangi Başkan başarısızlık ister. Yöneticilik zor zanaat hepsi gönülden çalışıyorlar ancak ekonomik olarak da yoruldular, yeni yüzler yeni isimler bulmamız lazım. Bu gün baktığımızda Pazarspor’un yatırımları gurur verici yatırımlar hepimiz gurur duyuyoruz. Yönetimimizi yalnız bırakmamalıyız zor bir süreç bekliyor yine başaracağız, ancak herkesinde gücü yettiğince destek olması gerekmektedir” dedi.

Genel Kurul Üyesi Mustafa Taşkın,”Mali genel kongrede mali iler konuşulur ancak konumumuz belli. İlk olarak geçen dönem secimi yapılan Yüksek Divan Kurulu oluşumunu tasvip etmediğimi belirtmek istiyorum. Özellikle Başkanlığına kötü günler dede takımla beraber olan her zaman Pazarda olan birinin seçilmesini beklerdim. Yönetimin her zaman arkasındayız, bu sene daha güçlü gelmek için kongre yapılmasını beklerdim. Bu sayede beklediğimiz katkıyı daha fazla bulabilirdik. Yine Pazarda yaşayan muhakkak ki bir Başkan vekili olmak zorunda. Kulübümüzü sporu bilen bir yetkilide Pazarda olmak zorundadır. Aynı zamanda mali konularda da Başkandan sonra kara verebilecek işleri yönetebilecek bir kişi muhakkak ki olmak zorundadır dedi.

Genel Kurul Üyesi Ömer Gencerler,” bizler büyük bir kulübün taraftarlarıyız. Yaşananlar her ne olsun bize büyük ve güzel başarılar yaşatan tüm arkadaşları tebrik etmek istiyorum. Mücadele ettiğimiz bir çok köklü kulübe karşı önemli başarılarla kazanıp sevinçler yaşadık. Kısaca herkes Pazarsporun başarısı daha iyi konumlara gelmesi için üzerine düşeni yapmalı” dedi.

Genel Kurul Üyesi Dinçer Hasanoğlu,” Pazarspor büyük bir camiadır geride kalan yıllarda sporda öncü ilçe seçilen Pazar’ın en nadide kulübüdür. Pazarspor’a gönül veren herkes bir Hüseyin Yangın’dır. Yapıcı eleştirilerin yapılması kulübe daha fazla yarar sağlayacaktır. Kulübün ilçe esnafı ile daha iç, içe olması halinde daha fazla başarılı olunacaktır dedi.

Genel Kurul Üyesi Şevki Tonyalı,”Taraftar ile kulüp arasındaki makas giderek açılmakta, bu makası kapatmanın yolları bulunmalı ve gerekli çalışmalar yapılmalı dedi. 

 Başkan Hüseyin Yangın son değerlendirme konuşmasında,”Kongre yapıp güven tazeleme konusunda ekibime güvenen bir insanım. Onların yaptığı her şeye de imzamı atarım. Olağan üstü kongreyi sadece bir defa yaptık aksi bir durum olmadıkça da bir daha yapmam. Kongre yapsaydık çalıştığım arkadaşlarıma yanlış yapardım. Faturayı yeni oluşumda aramızda olmayan arkadaşlara kesmiş gibi olurdum bunu da kesinlikle yapmam. Kendime ve arkadaşlarıma güveniyorum.

Kulüp tarafından yapılan ödemelerde işlemlerde kurumsal yapı kimliği ile çalışılmasından yanayım. Pazarspor kulübünde mümkün olduğunca tüm ödemeler banka kanalıyla yapılmakta elden para ödemesi yapılmamaktadır ve bu benim hassas olduğum konulardandır.

Geçen yıl kongrede zor dönemler yaşayabiliriz diye kurum ve kuruluşlardan destekleyici bütçe talebinde bulunmuştum, bu dönem böyle bir talebimiz olmayacak, bunun üzerinde gitmeyeceğim. Bundan sonraki dönemde göz yaşı yok, bize engel olmasınlar önümüzü açsınlar yeter. Bu güne kadar bize destek olanları da unutmamız mümkün değil onlara her zaman müteşekkiriz. Yapacağımız toplantıda kendi içimizde değişiklik yapıp bu başarısızlığı başarıya çevirmek için elimizden geleni yapacağız. Teknik anlamda yaptığımız hiçbir hatayı bu defa yapmayacağız. Karşılıklı fikir alışverişi yapıp başarılı olmaya çalışacağız herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Erdoğan Pınar,” güzel ve verimli bir toplantı oldu ve güzellikler yaşadık, herkese çok teşekkür ediyorum ve camia olarak güzel günler yaşayacağımızı temenni ediyorum” dedi.  

 

IMG_0001 IMG_0003 IMG_0007

You may also like

Leave a Comment