MAÇLARIN ARDINDAN AÇIKLAMALAR

by Gökhan Telatar
164 okuma

Bu gün oynanılan müsabakaların ardından Teknik Direktörümüz Hasan Çelik, Hentbol Teknik Direktörümüz Hüsnü Kemal Durak ve Hentbol sporcularımız Emel ile Zehra açıklamalarda bulundular.

Teknik Direktörümüz Hasan Çelik, İkinci yarıya kötü başlamıştık maç kazanamıyorduk. Bugsaş maçına çıkarken de bunun stresi vardı. Daha öncede söylediğimiz gibi bizim takım bu ligin iyi takımlarından biri bir maç kazandığında daha iti yerlere gelecektir. Bu maçıda sahamızda oynuyorduk ve kazanmamız gereken bir maçtı, sporcu kardeşlerimiz kendilerine verilen görevleri en iyi şekilde yerine getirdiler. Önce 10 kişi ardından da 9 kişi kaldık ama 4-1 öne geçtik. Baktığımızda sahada güzel işler yapan, takım halinde oynayan bir ekibimiz vardı. Yavaş, yavaş taşlar yerine oturuyor, oturduktan sonrada bu takım çok daha iyi yerlere gelecektir. Bizim hedefimiz önce ligde kalmak sonrada üst sıralar oynamaktır o anlamda da kötü başlamış olsak da bundan sonrası çok daha iyi olacaktır ve bu galibiyetlerinde devamı gelecektir” dedi.

Hentbol teknik direktörümüz Hüsnü Kemal Durak,” zor ve bizim için dört puan değerinde bir maçtı rakibimiz sekiz puan ile altımızda ve bizimde dokuz puanımız vardı. Kazanarak on bir puan yaptık. Bundan önce kaybettiğimiz maçlarda giriş, gelişme kısmı iyi ancak sonuç kötüydü. Bunun nedeni de kondisyon eksikliği idi geldiğimde bu eksiklikleri gidermek için kondisyon ağırlıklı yüklemeler yaptığımız için sporcularımızda bir ağırlık vardı. Bunuda patlayıcı kuvvet çalışmaları ile yerine getirdik ve önümüzdeki maçlarda daha farklı bir Pazarspor seyretme garantisi veriyorum. Bu günde gösterdik bizim takım kötü bir takım değil. Ligde kalacaktır ve Play-Off’un birinci basamağını da kazanacaktır. Böyle bir ambiyans, böyle seyirci katkısıyla alınmayacak maç yok, taraftarımızın da katkısı ile önemli bir galibiyet aldık devam ediyoruz. Haftaya İzmir de Kemalpaşa maçını alıp biraz daha yukarılara tırmanacağız. Önümüzdeki günler daha güzel olacak ve Hentbolumuz keyif verecektir. Herkese desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Sporcumuz Zehra Çakır,” Zor bir maçtı ama biz çok iyi çalıştık kazanmayı bildik. Kaybettiğimiz maçlarda alacağımız maçlardı ama olmadı. Bu maçta Şeytanın bacağını kırdık. Devamı kesinlikle gelecek yeter ki bu seyirci olsun bize güvensin. Takım olarak inandığımızda yapamayacağımız iş olmadığını düşünüyorum ve herkesi tebrik ediyorum” dedi.

Emel Aydın ise,” Bu sonucu yakalamak için çok çalıştık, kaybettiğimiz maçları da alabilirdik ama şansızdık. İnşallah bundan sonra galibiyetlere devam edeceğiz. Biz bu gün seyircimize çok teşekkür ediyoruz Onlarında desteği ile aldık maçı, biz başladık seyircimizin de bize desteği devam etsin bundan sonra çok daha güzel günler gelecektir” dedi.

https://youtube.com/watch?v=YtT73BLeKS4frameborder%3D0allowfullscreen

https://youtube.com/watch?v=YtT73BLeKS4frameborder%3D0allowfullscreen

You may also like

Leave a Comment