Kurumsal

by stimar

MİSYON: İlçemizde eğitim ve tesisleşme hamlelerinde çağdaş hedefler ile buluşmak, ülke düzeyinde rekabet edecek altyapıyı oluşturmak, topluma spor kültürünü benimsetmek, bölgemizde sporun gelişmesine ve ekonomisini büyüten güçlü finansal yapıya sahip spor kulübü olmak.
VİZYONUMUZ
Kurum kültürüne sahip, ilkelerine bağlı , çağdaş ve kurumsal bir yapıda spora bölgemizde yaygınlık kazandırmak, bölgesel ve ulusal organizasyonlarda sürekli var olmak.
TEMEL İLKELERİMİZ:
Türk Futbolunun geleceği için; Etik değerle saygılı ulusal ve evrensel değerlerle donanmış, akla ve mantığa dayalı, okuyan, araştıran, sorgulayan,teknolojiyi kullanmayı bilen, iyi bir insan, iyi bir vatandaş ve iyi bir sporcu yetiştirmektir.
İNSAN: “Önce insan” Sporcularımız, antrenörlerimiz ve diğer iş görenlerimiz bizim gücümüzdür. Onlar yaratıcılığımızın kaynağı ve gelişmemizin can damarıdır.
SAYGI: Birbirimizle olan ilişkilerimizde saygı ve hoşgörü temeldir.
AÇIKLIK: Kulübümüzün tüm birimlerinde önerilere, eleştirilere açıklık esastır paylaşmayı topluma karşı hesap vermeyi bir görev sayarız.
GERÇEKLİK: Pozitif bilimin ışığında gerçekleri araştırırız, sporcularımızın farklı özelliklerini zenginlik kaynağı olarak görürüz.
TARİHÇE: 1973 yılında kurulan Kulübümüz 1991-1992 sezonundan itibaren profesyonel 3.Lig’de mücadele etmeye başlamıştır. 2004-2005 sezonunda grubunda şampiyon olarak profesyonel 2 B ligine terfi etmiştir.
Dört yıl başarı ile mücadele ettiği lig’de 2008-2009 sezonunda şanssızlıklar ve çeşitli nedenlerle tekrar 3. Lig’e düşmüştür. 2012-2013 yılında Malatyada oynanılan finallerde şampiyon olarak yeniden ikinci lige çıkan takımımız TFF Spor Toto 2.lig Kırmızı grupda mücadele etmektedir.

TESİSLERİMİZ:
Tesis yönünden bölgemizde bulunan diğer spor kulüplerine göre oldukça zengin olan kulübümüzün,2500 kişi kapasiteli İlçe Şehir Stadyumu yanında 1500 kişi kapasiteli Mehmet Akif Pirim Kapalı Spor salonu ve hemen yanında nizami ölçülerde suni bir çim sahası yer almaktadır.
Alt yapı takımlarımızın kullandığı 35 X 55 ölçülerinde “Suat KARABEKİR “ suni çim saha ve sosyal tesislerimiz bulunmaktadır.
Kulübümüzde, profosyonel futbol takımımız yanında amatör futbolcu olarak Akademi liginde mücadele eden U 14 – 15, 16, 17 ve 19 arası 300’e yakın sporcumuz ve THF birinci liginde mücadele eden Bayan Hentbol takımımız bulunmaktadır.

SPORCULARIMIZA
Küresel Dünyanın etkin bir bireyi olmak yaşam kalitenize bağlıdır.
Kuralları öğrenin, daha iyi oynayın
“Oyunun kurallarını öğrenmek zorundasınız. Böylece herkes den iyi oynayabilirsiniz.”
Yapmanız gereken iki şey var. Birincisi oynadığınız oyunun kurallarını öğrenmek. İkincisi ise oyunu herkes den iyi oynamayı istemek.
Bu iki şeyi yaparsanız başarı sizin olur.

Pazarspor’ lu futbolcunun olmazsa olmaz 21 kalitesi.
1) İÇ DİSİPLİN: Kendini fethetmek, en büyük zaferdir. Liderlik yapacağınız ilk insan kendinizsiniz.
2) KARAKTER: Kendini lider gören, kimse takip etmiyorsa, o, sadece kendi başına yürümüş olur. Karakterinin bozuk olduğunu gördüğü anda toplum, lider bellediğini yalnız bırakır. İnsanlar, doğduğu coğrafyayı, ailesini, zekasını, sağlığını, kabiliyetini, kendi seçemez. Ancak, karakterini kendi oluşturur.
3) KARİZMA: Daha ilk izlenimde algılanır. Genellikle mistik, tanımsız, doğumla birlikte getirilen bir özelliktir. Ancak, karakter gibi karizmada oluşturulabilir.
4) KENDİNİ ADAMAK: Yapanla, hayal edeni ayıran özelliktir.
5) İLETİŞİM: Eğer iletişim yoksa yaşam yanlış çıkılmış seyahattir.
6) YETKİNLİK: Yapmak, kelimelerden öndedir.
7) CESARET: Cesur ve tek bir kişi bile olsa çoğunluktur.
8) ÇÖZÜM ADAMI OLMAK: Lider için çözümsüz yoktur. Zeki lider, işittiklerinin yarısının doğru olduğuna inanır. Çözüm adamı olan lider ise, hangi yarıya inanması gerektiğini de bilir.
9) ODAKLANMA: İki Tavşanı avlamak isteyen, ikisini de kaçırır.
10)VERİCİ OLMAK: Hiç kimse aldıkları nedeniyle ödül kazanmaz. Ödüller “verenler” içindir.
11) İNSİYATİF: Liderin kaçınması gerekenler listesinde “durağanlık” en başta yer alır. Başarı, hareketle bağlantılıdır.
12) DİNLENMEK: İnsanların kalbiyle ilişki kurmak isteyen, kulaklarını kullanmalıdır.
13) TUTKU: İmkansız olanlar, imkan menziline, tutkuyla gider. Sokrat’a bir genç gelir: “ Bilgi istiyorum” der. Sokrat onu denize götürür. Başını suya sokar. 30 saniye geçer. Gencin başını sudan çıkarır. Sorar:”Ne istiyorsun?” Boğulmak üzere olan genç “hava” diye bağırır. Sokrat: “Hava kadar tutkuyla istersen bilgiyi alırsın” der.
14) PROBLEM ÇÖZMEK: Başarını ölçütü, hangi sorunu taşımakta olduğunu değil, geçen yıl da aynı problemle uğraşmakta olup olmadığındır.
15) POZİTİF OLMAK: İnanıyorsan, yapabilirsin. Başkalarının kendisine attığı taşlarla duvar örebilen kişi başarılıdır.
16) İLİŞKİ KURMAK: Sen kendin tek başına gidersen, onlarda kendileri giderler. İnsanlar ne kadar bildiğine değil, onlarla ne kadar ilgili olduğuna bakarlar.
17) SORUMLULUK: Topu taşımazsan, takıma liderlik yapamazsın. Lider sonucun sorumluluğunun tek sahibidir.
18) GÜVENİLİRLİK: Kendine güvenen, insanlara güven verebilir. Kendinde olmayanı, başkasına veremez.
19) YARDIMCI OLAMAK: önde olmak için başkalarına öncelik ver.
20) ÖĞRENMEK: Liderliği sürdürmek, sürekli öğrenmektir. Dinlemek ve okumak için ayrılan zaman, konuşmaya verilen zamandan 10 kat fazla değildir.
21) VİZYON: Yönetmek, öğrenmektir-ya da- öngörebilmek yönetmektir.

Hep daha fazlasını merak edip cesaretli davranan lider olur.
Dünyayı takip edin, hayallerinizi gerçekleştirmek konusunda iddialı olun, gerektiğinde esneklik gösterin.
Ve bu kapsamda uyum çok önemlidir.
Daha fazlasını merak eden, değişik ilgi alanı olan bunları gerçekleştirmek için yeterince cesaretli davrananlar geleceğin lideri olacaktır.
Ama hep hesaplanabilir riskleri göze almak gerekecektir.