KULÜBÜMÜZÜ KURDURAN İRADE, BU GÜNDE İŞ BAŞINDA

by Gökhan Telatar
137 okuma

Pazarsporun Yeniden kurulmasını sağlayan gençlik iradesi bugün Pazarsporu yönetiyor.

Yönetim Kurulu üyemiz Talat Günday’ın arşivinden çıkan gazete haberi bugün kulübümüzü yönetenlere o günleri hatırlattı. Haberle ilgili bilgilerine başvurduğumuz yöneticilerimiz ve Başkanımız tarihin derinliklerinde kalan bu çabalarını dün gibi hatırladıklarını söylerken ö günlere ait çabalarının sadece bir haberle sınırlı olmadığını belirtirken yaşadıklarını kısaca anlattılar.

1970-71 yıllarında Pazarspor adı ile Rize amatör liginde mücadele ederken bilgilerinin dışında bir maç erteleniyor ve oynanması gereken günde kendilerine haber verilmeyince takımları küme düşüyor, o günün yöneticileri de konuya ve kulübe ilgisiz kalınca kulüp kapanıyor ve iki yıl Pazarda spor adına herhangi bir faaliyet yapılmıyor. Bu duruma isyan eden o günün gençleri çareyi ulusal basının gündemine o günün önemli gazetelerinden TERCÜMAN a zamanın gazetecisi Hamdi Yazıcı vasıtası ile resimdeki haberle taşıyorlar. Arkasından bu işe gönül veren imkânı kıt ama gönlü büyük nisanlar Başta Selahattin İsaoğlu ve efsane Kaleci Halil Uygur başta olmak üzere çalışmaları ile  Pazarspor 1973 te yeniden kuruluyor. O gün kendilerine ilgisiz kalan yerel yöneticilerden gerekli desteği alamayan gençler birbirlerine bir gün imkânımız ve gücümüz olursa bize büyüklerimizin yapamadığını biz bizden sonrakiler için yapacağız sözünü verdiler ve bunlardan Başta Başkanımız Hüseyin Yangın olmak üzere halen yönetim kurulu üyesi olan Talat Günday ve geçmiş dönemlerde yöneticilik yapan Ali Altaylar gün itibarı ile sözlerini fazlası ile tuttular ve tutmaya da devam etmektedirler.

Bu gün profesyonel liglerde 25 yılını dolduracak olan Pazarspor kulübünün Başkanı Hüseyin Yangın gerçekten bu kulübü yaşatmak, yüceltmek ve büyütmek için farklı dönemlerde görev yapan Yönetici arkadaşlarımızla  büyük mücadeleler verdik ve de vermeye devam ediyoruz. Yaptıklarımızla yetinmeyip daha yapacak çok işimiz var anlayışı ile çalışmalarımıza devam ediyoruz ve önümüzdeki hedef sportif başarının yanında kulübümüze kazandıracağımız spor tesisleri. Bunun için Hemşin deresi üzerinde kiraladığımız alan üzerine kuracağımız tesiste 2 adet biri doğal biri suni çim ve rekreasyon alanları olacak. Pazarsporumuzu ileriye taşıyacak önemli ve gerekli olan bu yatırımı yapabilmemiz için herkesin katkısına ihtiyacımız olduğunu hatırlatırım dedi.

Bilgisine başvurduğuuz Yönetim kurulu üyemiz Talat Günday ise “Yıl 1972” Pazarspor’un  uğradığı haksızlığı içine sindiremeyen,  tepkilerini vermek  üzere bir araya gelen  gençler, kamuoyu oluşturmak adına “Tercüman” gazetesi muhabiri Hamdi YAZICI’yı habere konu olan olayları anlatmak üzere “Kanber’in” kahvesine davet ederek tepkisel açıklamalarda bulundular. İşte O  fotoğraf karesinde yer alan isimler: Hüseyin YANGIN bugün Pazarspor Başkanı Talat GÜNDAY Yönetim Kurulu Üyesi ve As Başkan Ali ALTAYLAR geçmiş dönemde yönetim kurulu üyeliği yapan kulüp üyesi, Kenan KANBEROĞLU Kulüp üyesi ve eski futbolcu. Geldiğimiz yeri unutmamak ve hatıralarımı mızı canlı tutmak adına, yıllarca albümde sakladığım gazete haberini bugün  sizlerle  paylaşmak istedim” dedi.

 

Pazarlı gençler

 

You may also like

Leave a Comment