KIZILCABÖLÜK MAÇI;

by Gökhan Telatar
148 okuma

İnanıyorum ki böyle gitmeyecek!…

Uzun bir aradan sonra merhaba.
Yazamadım, klavye tuşlarına dokunmaya elim varmadı!…
Üzgündüm kardeşimi kaybettim.??
…………………………………………………..
Bu süre içinde taziyelerini ileten destek olan dostlarıma, arkadaşlarıma, akrabalarıma, teşekkür ederim. İyiki varsınız.
Bu zor günler içinde; bir de iyi gitmeyen Pazarspor’umuz?

İlk yarıdaki son maçımız Kızılcabölük deplasmanı. Böyle bir günde takımın yanında olmak istedim, düştüm yollara!..

Bir gün önce de başkan Hüseyin YANGIN takımla buluştu.

Çardak havalimanı – Denizli şehir merkezine 65 km bir mesafede!!! . Kamp yapılan otelden merkeze ulaşmak ayrı bir transfer.

Kızılcabölük Denizli’nin Tavas ilçesine bağlı ve yakın zamanda ilçe olmuş, tekstil sanayinin kalbi durumunda bir yer.
Mütevazı, şirin, küçük, otantik bir anadolu kasabası. Bunu da hissediyorsunuz hemen.
Kafile olarak, moral ve motivasyonumuz iyi.

Açık ve güneşli bir hava, zemin sentetik ancak yeni ve düzgün. Ortamda rahatsız eden bir durum yok.
Müsabaka öncesi sakat ve cazlı futbolcularımız var, forma şansı bulacak sporcularımıza bir fırsat doğdu diyoruz ve güveniyoruz.
Hakemin başlama işaretiyle, tempolu, diri, coşkulu ve istekli başladık. İlk atağımız,
4.dakika içinde Can Vural bir anda altı pas içinde kaleci ile karşı karşıya kaldı, çok uygun pozisyonda gol vuruşu denemek yerine Kazım’a pas olarak çıkardığı topa defans müdahale ederek mutlak golü önledi.
Ah vah ederek yararlanamadığımız bir pozisyondu.
Etkili istekli oyunumuz devam ediyordu.
Can vural ile kendisine havadan indirlen toplarda etkili olmaya başladığımız maçta, takım olarak da çok iyi mücadele ediyorduk. 18.dakikada ceza sahası dışında kullandığımız serbest atışta oluşan karambolde müsait pozisyonda Soner’in vuruşu yandan az farkla auta çıktı, yaralanamadığız bir başka önemli pozisyondu.

20. dakikada Sinan sakatlanarak yerini Mehmet Aytemiz’e bıraktı. Dakikalar 24’ü gösterdiğinde tempolu baskılı oyunumuz devam ediyordu. Oyuna hakim hakim bir Pazarspor izliyorduk. 33 dakikada Oktay’ın kullandığı köşe atışında Soner’in kafa vuruşu az farkla dışarı çıktı.
Pivot santrafor görünümü veren Can Vural çıktığı bütün hava toplarına müdahale etti. 38. dakikada Mehmet Aytemiz sol taraftan bireysel yeteneklerini kullanarak çalımla girdiği ceza sahası sol ön köşesine çıkardığı topa dokunan olmayınca, bir fırsat daha harcandı. 40. dakika içinde Mehmet Aytemiz ceza sahası dışında yakaladığı çok net pozisyonda sert vurdu kaleci üzerine doğru giden topu güçlükle çıkardı, seken topa Kazım vurdu defanstan dönen top sekerek auta çıktı. 43. dakika Mehmet Aytemiz sert vurdu kaleci çıkardı. Bu ataktan sonra başka pozisyon bulamadık ve İlk 45 dakikada üstün oyunumuzun morali ile 0-0 eşitlikle soyunma odasına girdik. Devre arası değerlendirmede ortak görüşümüz bu kadar pozisyon zenginliği içinde en az iki gol bulmamız gerekirdi şeklindeydi.
İkinci yarı gol umuduyla başladığımız müsabakanın 49. dakikası içinde rakip takımın sağ kanattan getirdikleri topta açtıkları ortaya defansımızın müdahale etmek yerine izlediği pozisyonda, Oğuzhan yaptığı ters rövaşatayla golü buldular. 1-0 Çok basit bir gol yedik.?Oyunda dengeyi sağlamak adına baskımız devam ediyordu 60. Dakikada Mehmet Aytemiz cezasahası içine çıkardığı topa Oktay kalecinin üzerine nişanlayınca çok ama çok önemli bir pozisyon daha harcandı. dakikada Kazım Kopuz’un değişiklik istemesiyle Kadir Çelik oyuna dahil oldu. 69. dakikada Soner – Reha değişikliğine gidildi. 76. Dakikada üst üste kullandığımız üç korner atışından sonuç alamadık. 80. dakikada Tugay rakip futbolcuya ceza sahası içinde müdahalesini hakem penaltı olarak değerlendirdi. Atışı yapan Taygun skoru 2-0 çeviren golü ağlarımızla buluşturdu.Bu dakikadan sonra uzun toplarla yaptığımız hücum ataklarımız doldur boşaltla rakip sahada gol aradık rakip tüm hatlarıyla savunmaya çekilince 90+5 de hakemin düdüğüyle sona erdi. Bu maçta oynadığımız, futbol, sahaya yansıtılan karaktere söyleyecek bir sözüm yok. Ancak; futbolda gol atarsan kazanırsın. Puanlar, oynadığın futbola değil, attığın gol ile alıyorsun. Takım oyunu oynuyoruz, kolektif oynuyoruz, gol bulamıyoruz? İşte bu noktada: oyunu çözecek zekası ve yeteneği ile ortaya çıkacak güçlü enstrümanlarınızın olması gerekiyor. Bireysel yetenekleriyle kilidi açacak anahtar futbolcuya ihtiyacımız var. İkinci yarı için çözüm bulmamız gereken en önemli eksiğimiz olarak yazıyorum bunu. Gol atmalıyız golll
Bugün oynadığımız futbol, ortaya koyduğumuz mücadelede eksiğimiz olarak, bunu çok daha iyi gördüm.

Gün birlik günü. Pazarspor menfaati için…
“Gelin Canlar Bir Olalım.”
Saygılarımla

Talat GÜNDAY
YÖNETİM KURULU ÜYESİ
KURUMSAL İLETİŞİM ve İNTERAKTİF MEDYA AS BAŞKAN

You may also like

Leave a Comment