KAZANMAK GÜZEL

by Gökhan Telatar
112 okuma

Kazanmak Güzel !

Skoru lehinize çevirmek için çok zorlandığımız bir maç oynadık.Lig sonuncusu bir takım. Ligde kalmak gibi hiçbir şansları bulunmuyor.
Bu pozisyonda olan bir takımın 90 dakika boyunca verdiği mücadele; galip gelmek,gol atmak için değildi. İlk dokuz dakika kalemize gelen tek bir şutlarının olmamasından da anlıyoruz bunları. Sahaya önce Pazarsporu oynatmamak,
için çıktıkları oynadıkları oyunda hemen anlaşılıyordu? Çok koşarak mücadele etmek. Futbol oyununun gereği olan bir gol atıp mutlu olmak veya mutlu etmek? Ancak olmadı tabi…
Bazı maçlar vardır oynadığınız oyunu unutursunuz, verdiğiniz mücadeleyle kendiniz olmamaktan çıkarsınız. Panik halleri, heyecan ve bir kenarda duran stres de başlar(!)Bu maçta öyle oldu? Bir gol atmak skoru lehinize çevirmek için. Ancak profesyonellerin başka bir planları hep vardır.

90+ 2 de Turgay’ın kullandığı köşe vuruşunda Batuhan’ın altın değerindeki kafa golüyle üç puan ve liderliği geri getiren golü bulduk. Sevinçliyiz, mutluyuz…
Takım olarak iyi olmadığımız bir haftayı böyle karlı kapatmış olmamıza seviniyoruz tabiki. Moral ve motivasyon açısından da önemli bir galibiyet oldu.
Hafta içinde bütün bunlar teknik, taktik ve psikolojik değerlendirilecektir. Yönetimsel olarak da tabiki.
Bu hafta önemli bir deplasman maçına çıkacağız. Önceki yazılarımda yazdığım gibi “Kolay maç yok” oynayıp kazanacağız. Tekinin ekibimize, sporcularımıza, güveniyoruz, inanıyoruz.
İşimizi düzgün, kurallarına uygun profesyonelliğin gerektiği gibi yapıldığının bilincindeyiz. Camia olarak kenetlenip Darıcaspor deplasmanında hep birlikte tribünlerde yerimizi alacağız.
İnanarak çıktığımız bu yolda karalı, emin adımlarla yürümeye devam ediyoruz.
CESARET DAĞINDA KORKU RÜZGARI ESMEZ !
Saygılarımla…

Talat Günday
Yönetim Kurulu Üyesi As Bşk
Kurumsal İletişim İnteraktif Medya

You may also like

Leave a Comment