KARŞI -YAKA 1-0

by Gökhan Telatar
154 okuma

Futbol aklıyla oynayan, futbolu aklıyla
oynayan!
Hangisi? Bence her ikiside!
Günümüz futbol dünyasında sadece yetenekler değil üstün karakterler futbol oynamaktadır.
Pas yapmayı seven, sorumluluk alan, takımı sırtlayan, maçın yükünü çeken, kazandığı topun değerini bilen, pozisyon üreten, 90 dakika oyunun içinde olan ve mücadele eden.
Oyunu kontrol etmede, yönlendirmede, lider ruhlu, yeteneklerinin farkında olan, teknik kapasitesi yüksek oyuncular sahneye çıkar bireysel performanslarını sergilemek üzere…
Hücuma çıktığımızda atakları olumlu sonuçlandıracak başarıyı göstermelisiniz. Boş dönmemeli. Futbol aklıyla oynayan, ne yaptığını bilen, kendinden emin, öz güveni yüksek ruhu hali dingin, dengeli, üreten, skoru korumayı bilen en önemlisi oyundan düşmeden savaşan.
Rakibi sürekli tehdit eden hata yapaya zorlayan…

Maç kurtaran değil maç kazanan takım futbolcusu olcaksın!
Oyun şablonunu ezberlemiş, dersini iyi çalışacaksın.
Karşıyaka deplasmanında alınan mağlubiyet hepimizi derinden üzdü. İyi değiliz, gidişimiz de iyi değil? Ne yapmamız gerektiği konusunda biran önce çözüm üretmemiz gerekiyor.
Nedir çözüm? Galip gelmek(!) Bu kadar basit.

Puan cetvelinde oluşan durum, bulunduğumuz yer, ne tarafa doğru gittiğimizi açıkça göstermekte? Alt sıralarda yer alan takımlar ile aramızda puan farkı üç. Bu ciddi bir durum?

Fikstürde üstümüzde yer alan takımlar ile aramızda oluşan puan farkını kapatmak, alt sıralardan hızla uzaklaşmak; Üç puanlı ligde kazanacağımız iki maç ile bir anda değişebiliyor.
Bunu başarmak zorundayız. Bu nedenle; Kazanma alışkanlığımızı takım olarak davranışa dönüştürmemiz gerekiyor. Bu hafta sahamızda karşılaşacağımız Kemerspor ve önümüzdeki hafta İstanbul deplasmanında karşılaşacağamız Alibeyköy spor maçları önemli karşılaşmalar. İki takımda sıralamada altımızda bulunuyor. Bir başka anlatımla 12 puanlık maç!
Profesyonel bir meslek olan futbolculuk bilginizin yanında, ruh ve karakter olarak oyuna yansıtacağımız içselleştirdiğiniz davranış ile hazır olmanız gerekiyor.
Her şey inanmakla başlar. Amaca ulaşmak sadece sizin elinizde. Odak noktanızı kaybetmeyin. Ölçünüz kendiniz olun ve kendinizle yarışın.
Sakatlıklar,mevki eksikliği, fiziksel veya psikolojik eksiklikleri mağlubiyet veya kötü oyunun sebebi olarak göstermek doğru olmaz. Biz size inanıyoruz.!!!
Yönetim, teknik,kadro, sporcular, taraftar gün kenetlenme günü.
Sükutta sessizliğin ışığını görmenizi istiyoruz.
Saygılarımla.

Talat GÜNDAY
YÖNETİM KURULU ÜYESİ AS Bşk.
Kurumsal İletişim ve İnteraktif Medya

You may also like

Leave a Comment